Jump to content
Българският форум за музиканти

свързване на лаптоп със саунд модул


richi

Recommended Posts

искам миди файл от лаптоп да пусна през външен саунд модул към апаратура. как да го направя и в каква последователност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Най-напред е желателно да дадеш малко повече инфо относно модула и софтуера, през който смяташ да пускаш мидито.

 

2.Иначе като цяло принципа е следния:

Ако си работил с виртуални инструменти - те действат като модула дефакто. На всеки миди канал назначаваш инструмент от модула и после сигнала го изкарваш от лаптопа.

 

За по-подробно инфо вж. т.1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Взимаш си УСБ миди интерфеис, или УСБ аудио, като ему0404 усб- това енай евтината и задоволителна аудиокарта.

2.Връзваш твоя модул с МИДИ кабел - аут от картата и ин на модула,

3 от софтуера определяш изхода да е на "...миди аут"

4.Звука ще се чува САМО от модула...т.е....

 

Ако модула не е нещо изключително, по добре си дареди някакъв виртуален модул или инструмент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Ако модула не е нещо изключително, по добре си дареди някакъв виртуален модул или инструмент."

Преддожете ми виртуален модул или инструмент които да са free и да вършат работа.

При работа с Cakewalk 8 ползвам виртуален саунд модул на Ямаха. Всъщност той ми е и единствения. Тази система работи само с Win 98.

За Win ХР ползвам Cakewalk 9 или Cubase VST но нямам нито саунд модул нито VST инструменти.

Аз работя основно само с миди затова предпочитам да работя с Cakewalk.

Съответно ако някой проявява интерес от програмите с които работя мога да му ги предоставя.

Редактирано от richi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EW_QL Colossus (GM Compatible VST sound module) - много сериозен саунд - барабаните са просто трепач;

 

Има и доста други неща, които съм пробвал по един или друг повод, но това е най-доброто (най-истинско) звучащо.

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Да де, ама колосус-а е на 8 двд-та, и е просто изнервящо...

Хиперсоник-а е просто супер, има си всичко, дори и дженералмиди...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам и Hypersonic 2 и Bandstand. Лично мен много повече ми допада Хиперсоника.

Скоро ще имам и Colossus (на 44% е) и ще видим кой е по-по-най... :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако на някой СЛУЧАААААААЙНО му хрумне да тегли тоя Colossus просто да зареже идеята в зародиш. Изобщо не си струва тегленето и диск спейса. Много е тежък, бъгав е, а не звучи чак толкова свър-супер-мега-яко, колкото се очаква от подобен по обем софт.

 

П.П. За пореден път се убеждавам, че на NI семплерите са ужасни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:

Ако на някой СЛУЧАААААААЙНО му хрумне да тегли тоя Colossus просто да зареже идеята в зародиш. Изобщо не си струва тегленето и диск спейса. Много е тежък, бъгав е, а не звучи чак толкова свър-супер-мега-яко, колкото се очаква от подобен по обем софт.

 

П.П. За пореден път се убеждавам, че на NI семплерите са ужасни!

 

 

 

^_^ ДА! ИМА НЕщО ТАКОВА. МНОГО ГИГАБАЙТИ НО НЕ чАК ТОЛКОВА СВЕСТНИ САМПЛИ

И ТРМАВ СОФТУЕР.

. ВСЕ ПАК НА ВСИчКИ УСПЕХ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

някой можели да каже на BANDSTANда дали може да се вкарат други друмс сетове като SF2 или от други формати

или дасе направя собствен от семпли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой можели да каже на BANDSTANда дали може да се вкарат други друмс сетове като SF2 или от други формати

или дасе направя собствен от семпли?

 

 

 

:ok: МИСЛЯ чЕ МОЖЕ ,НО ЗА SF2 МИСЛЯ чЕ НЕ СТАВА, ОСВЕН АКО НЕ СЕ КОНВЕРТИРАТ В ПОДХОДЯщ ФОРМАТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...
Аз имам и Hypersonic 2 и Bandstand. Лично мен много повече ми допада Хиперсоника.

Скоро ще имам и Colossus (на 44% е) и ще видим кой е по-по-най... :thumbs_up:

 

Колега,можеш ли да ми изпратиш виртуалния модул Hipersonic2 или Bandstand. Искам да пробвам как ще звучат мидитата през някой от тях. Пиши на адрес:ileca62@abv.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.