Jump to content
Българският форум за музиканти

Два или повече концерта за един ден...


Mark Avrelii

Recommended Posts

На един от джемовете си говорихме с един приятел за това как се е случвало да имате два коцерта за един ден.Та въпроса беше как се справя вокала с такава ситуация?Случвало ли се е на вас? И как се справихте?Как ви се виждат 140 концерта на година не говоря за клубно свирене?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има кинти и на три ше пея.

Пял съм на два в един ден, пял съм в 9 сутринта, пял съм на студ -2 градуса, пял съм 3 часа без почивка.

Всичко си има цена :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има кинти и на три ше пея.

Пял съм на два в един ден, пял съм в 9 сутринта, пял съм на студ -2 градуса, пял съм 3 часа без почивка.

Всичко си има цена :metalist:

 

Аааааааа, чак пък цена, обаче се одървихме на тоя студ с един виден форумен член... Пардон, двама. Т.е, общо - трима. + певача.

Ей, това е изпитание за публиката бе.... Студът, имам предвид.

:metalist:

Редактирано от sa6tiat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на 3-часов при -6С или на нова година на около -10С? Как ви се струват... не е приятно, ама хич даже...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко години...да кажем 4 .... свирех на морето. Там ангажиментите ни бяха всяка вечер от 7 до 12, но това си беше рок - кръчма и забивахме съвсем не на шега, искам да кажа че не беше поредната кръчмария и си крещях доволно :greenangel:

До тогава не ми се беше случвало 5 месеца всяка вечер да свиря и докато намеря вярната формула имаше моменти когато наистина се замислях, "абе аджеба, аз как мисля да я карам тая".....Някъде в средата на сезона започнаха да излизат ангажименти и през деня...които си бяха, кажи речи, концерти на плажа....хубаво беше ;) Тогава пак минах през периода на откриване на топлата вода щото си беше натоварващо...но за себе си разбрах това, че ако се разпея добре, и си пея с хъс, но не си подлагам гласа на извращенията с които го натоварвам обикновено, което в най-общ смисъл ще рече да си овладявам емоцийте, той - гласа ми - има нужния капацитет да поеме товара ...както се казва "бил съм там, видял съм го" ;)

Някой път е много просто , или го имаш , или не:)

Айде със здраве

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно е да се пее на концерт ,друго е да пееш в кръчма и пиано бар- не за друго ,защото там изискването е да се свири и да се пее тихо ,а на концерта се пее по друг начин ......така че аз съм бачкала в Германия в пиано бар - следобедни кафе- концерти и вечерта пак и не бих казала ,че е изморително защото всичко е ала- бала ...ама ако трябва да се пее истински - тогава мисля ,че не е толкова лесно и може сериозно да си претовариш гласните връзки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мисля, че всичко зависи от стила музика. Ако се пее по-мелодично може би не е проблем и два концерта да се изпеят. Ама ака се пее агресивно сигурно си има праг. То пак си зависи от човека де ама при мен повече от час и половина си е мъчение. Не че и след това не мога ама някак си губя гъвкавостта на гласа си. Направо си залитам съм друг стил музика. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да прав си !Ако става въпрос за хеви метъл и рок направо незнам как изобщо могат да говорят след концерт някои от големите звезди ........ трябва да имаш много ама много здраво гърло ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо? При рок-пеенето също би трябвало да се пее със съответната правилна постановка и ако се прави, натоварването е все така въпрос на човек и тренинг. С други думи - какво общо има здравото гърло тук?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да. Общо взето и при крещенето си е въпрос на постановка и там си има техники, при които си ревеш на воля, но въпреки всичко е доста по-уморително. Абе общо взето пееш ли метъл/като най-общо понятие/ един концерт на ден ти стига!!! Дори и за професионалисти, като Corey(Slipknot), който след един двучасов концерт на интервю трудно говореше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами сигурно си прав... Но все пак както някой май спомена вече, има си го и този момент, че някои хора са по-издръжливи от други... Вродено или тренирано свойството да издържаш на повече натоварване не е равно на това колко "хубаво" пееш. Ако щеш - самата сила на гласа е нещо, което човек го има по рождение, както тембъра, височината и т.н. Някои хора имат супер лек глас и силното пеене им е просто трудно, други имат много мощен такъв и на тях пък им е трудно да пеят леко! Върху всичко това може да се работи, но до определени граници.

Та затова ако пееш по-лека музика може би е по-сигурно, че няма да имаш проблеми при много пеене. Но ако пееш по-силно, не само силово, просто ако се иска по-силна струя въздух, било то за метъл или за джаз, тогава ставаш много зависим от възможностите си.

При всички случаи ми се струва, че колкото и с лекота да ти се одава пеенето, тва с двете в едно би трябвало да са изключения...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.