Jump to content
Българският форум за музиканти

За грифа на китарата, времето и свиренето.


Rust

Recommended Posts

Осъзнах следната неприятност ...

когато китарката е нова грифа отзад е един много хубав такъв ... хлъзгавичък и много лесно ръчичката се движи по него ...

обаче след време не знам дали нещо се наслоява отгоре или се изтърква лака, но ефектът е че той става лъскав (всякаш покрит с нещо мазно) и не чак толкова хлъзгав ...

Та въпроса ми е някой знае ли начин за справяне с тоя проблем и какъв ... нещо за почистване ще свърши ли работа ?

Аз като цяло след всяко свирене си почиствам цялостно китарата с едно парцалче ... но явно това не е достатъчно !

 

Проблема не е болка за умиране защото го усетих като просто сравних частта където се свири и при главата .... и при главата просто си припомних какъв БЕШЕ !

Говоря за същото нещо което се наблюдава и точно под струните където пиква дясната ръка .... мястото става по-лъскаво ... явно нещо ръката оставя някакви мазнини или изтърква ... но при всички положения не е любимото което може да му се случи на човек :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Осъзнах следната неприятност ...

когато китарката е нова грифа отзад е един много хубав такъв ... хлъзгавичък и много лесно ръчичката се движи по него ...

обаче след време не знам дали нещо се наслоява отгоре или се изтърква лака, но ефектът е че той става лъскав (всякаш покрит с нещо мазно) и не чак толкова хлъзгав ...

Та въпроса ми е някой знае ли начин за справяне с тоя проблем и какъв ... нещо за почистване ще свърши ли работа ?

Аз като цяло след всяко свирене си почиствам цялостно китарата с едно парцалче ... но явно това не е достатъчно !

 

Проблема не е болка за умиране защото го усетих като просто сравних частта където се свири и при главата .... и при главата просто си припомних какъв БЕШЕ !

Говоря за същото нещо което се наблюдава и точно под струните където пиква дясната ръка .... мястото става по-лъскаво ... явно нещо ръката оставя някакви мазнини или изтърква ... но при всички положения не е любимото което може да му се случи на човек :)

чисто и просто си го прелакирах сам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

:killyou:

:) хехехе

абе аз не че се кося ,ама ... май по- ми харесва иначе :green:

 

 

едит : изпреварил си ме Митак ....

т'ва обаче да прелакирам ми се вижда малко прекалено вече ... чак толкова не е зле ;)

Редактирано от Rust
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инструмент: Китара (Ibanez S370)

Без да ми се нафърляте сега отгореми ама...Даже мойта кремона за две години стъргане , падане , скачане отгоре и , поливане с бира, дъжд и сняг не стана така.Твайто е или ебах ти ментака брато, или много свириш :) Или много се потиш, или ти е ментак нещшо грифа..( това май го казах)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

фащаш възможно най-финната водна шкурка и го почваш целия отзаде. ще стане като нов :) идеята е да се свали частта от лака която се е прецакала. и така става отново хлъзгав. ама да е финна еи!!!!!! от тая водната!!!! иначе :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: те даже някои къстъм китари така ги правят по желание на клиента - с матова повърхност отзаде на грифа. хаиде късмет!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз мисля като Стратокастър, най-добре да пробваш с много ситна водна шкурка. Аз сам си лакирвал грифа на старият змей Орфей, на външен вид стана мн хубаво обаче нещо по-трудно става предвижването по него :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси за отговорите :)

страто ->

абе това ми се вижда резонно ;) ... само че бих поизчакал малко още ... иначе има идея .... че да не стане малко по малко и да сваля сичко :Р

ти това пробвал ли си го или си го чел някъде ?

 

то и сега е супер грифа , но просто не е като преди ....

 

jfog -> братски абе и аз съм имал кремона ;) ... там да не си говорим ...

иначе това вярвай ми не е от грифа ... или от изработката ... на сички китари става , виждал съм не 1-2 ;) ... и то не само евтини ....

 

не че претендирам мойта да е кой знае к'во ... ама на времето кат за 1000 левчета това даваха в USA-то ;) .... пък и аз си я обичкам :P

само за JEM я давам ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ам без майтап , мойта не и мръдна лака от никъде.Пулдин-а да ,истърка се но от вътрешната страна дету го натискат струните..Ама той беше втора ръка... така че нямам идея ни колко години имаше.. беше в добро състояние де..

НО ако все пак си решил да ремонтираш... сто пъти мери един път режи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си намериш шкурка 1500 и то водна може и да опиташ, но не с по-малък номер и внимателно...Ама е по-добре да опиташ с 2000, въпреки, че се намира трудно... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Спокойно хора :)

вие с тези шкурки вече ... много навътре отиде рибата :D

мен и така ми е добре ... просто се чудех дали някой не е измислил някакви по-лесни начини ... без хирургически намеси :P

иначе аз сякви изцепления съм правил навремето с кремонките ми ... даже след като я продадох електрическата един пич я беше препродал за повече отколкото беше нова ... ама аз бая бях поиграл с пилата ;) и ставаше ! хехехе

спомени ;)

 

иначе таз китарка не я барам току-така ... да не взема да я прецакам ,че ... ще ми е жал после.

Ся с Ники123бг ше пробваме няколко спец. китарни почиствателя ;) ... та ше пиша после дали е имало и какъв ефект ;) току виж падне "лошото" :P

 

на вас мерси за мненията ! определено са полезни ;)

 

едит :

а какво значи водна ? смисъл по какво се познава и с к'во се отличава ?

аз на времето като съм си полирал радиаторите на процесора (на компа) и съм си мокрил шкурка та да стане по-финна .... ама се съмнявам да има общо :green:

Редактирано от Rust
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Водна е в смисъл на Waterproof - демек(твърд ;) ) - водоустойчива.Мокриш повърхността и тогава полираш,за да е по-добър резултатът.Образува се една леко лигавка смес,която ти като пред-полир паста.След това и с полир-паста вече.

 

Петък :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, имал съм досега три китари и на трите за околу година време им разказах играта.Лака на грифа е много тънък и бързо пада.Така стана и с трите, Кремона, Ибанез и сега Джаксън.МОга да кажа че най издръжлив бе Ибанеца 6 години бичех на него и беше се износил малко ама беше японски.Сега Джаксъна е ужас ... ... има места дето лак вече няма .... ама не ми е ниакъв проблем .......Ако купувам четвърта китара ще е или Фендер и Гибсън с 5 кила лак ... а да видим тогава дали ше се износи ....Дееба и ментетата дето купуваме тея китари за по 500 лв са пълни боклуци и няма ниакакво значение на коя марка са всичко е корейски и китайски боклуци.Няма начин БГ история.Ама и така пак си бичим и няма грешка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А мислил ли е някой за цялостна смяна на грифа?

Аз имам едно старо чудовище (Кремона :)) , което има нужда от смяна на доста чаркове, но най-трудно ще ми е с грифа, защото сегашния не подлежи на поправка, а нов не ми иде на акъла отде да взема.

Да знаете случайно някой да продава на кило?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А мислил ли е някой за цялостна смяна на грифа?

Стига да имаше Wizard Prestige можеше и да се замисля :godbless: ... но тука никъв шанс освен ан старо мисля не съществува да почнат и отделни части така да се продават :godbless:

т'ва за да се сменя грифа мисля трябва да е твърде инентичен с предишния .... иначе става грозотия :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.