Jump to content
Българският форум за музиканти

За грифа на китарата, времето и свиренето.


Rust

Recommended Posts

А мислил ли е някой за цялостна смяна на грифа?

Аз имам едно старо чудовище (Кремона :godbless:) , което има нужда от смяна на доста чаркове, но най-трудно ще ми е с грифа, защото сегашния не подлежи на поправка, а нов не ми иде на акъла отде да взема.

Да знаете случайно някой да продава на кило?

Ей къде ти е Казанлък на един Х** място. Обади им се по телефона все пак предварително де. :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знаех, че Кремона все още произвеждат електрически китари :think:

Иначе твърдо съм решил да се изгавря с една от Кремоните, щото те освен за гавроч за друго не стават. :D

Мисля да я направя някаква гъзарска, с мой собствен дизайн. Ще си направя шаблон и ще търся някой дърводелец да ми я одялка. После ще я боядисам с някакъв авто емайл лак (металик) и ще стане тотално лададжийска!!! :headbang:

Само гриф да намеря и я правя неузнаваема. Моа ма вземат от BC Rich да им мислим дизайните :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вие с тези шкурки вече ... много навътре отиде рибата ;)

мен и така ми е добре ... просто се чудех дали някой не е измислил някакви по-лесни начини ... без хирургически намеси :D

:headbang: правих така на баса ми. системата работи НО трябва да вземеш възможно най-финната водна шкурка. по железариите имат. шкурката се потапя за малко във вода и без да я сушиш търкаш с нея. но внимателно. но пък то с такава шкурка бая време ще има да се клатиш за да направиш поразия. :lol::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знаех, че Кремона все още произвеждат електрически китари :think:

Иначе твърдо съм решил да се изгавря с една от Кремоните, щото те освен за гавроч за друго не стават. :P

Мисля да я направя някаква гъзарска, с мой собствен дизайн. Ще си направя шаблон и ще търся някой дърводелец да ми я одялка. После ще я боядисам с някакъв авто емайл лак (металик) и ще стане тотално лададжийска!!! :P

Само гриф да намеря и я правя неузнаваема. Моа ма вземат от BC Rich да им мислим дизайните :P

Абе твоя си гриф можеш да го резнеш отдолу и да го направиш много секси.Моя беше така ама трябва да видя Бат' Крашър че нямам снимки тука..Става въпрос за главата от долу.Вместо(*&^*(&^*& така както си е , да се изреже в дъга става много яка човка, ама много.ДЪлгия едно време беше майстора , ама не се сещам как се казваше инструмента...Едно трионче е чиито лист е много тънък и къс а лъка на триончето е няква психопатска дъга (като скоба...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

фащаш възможно най-финната водна шкурка и го почваш целия отзаде. ще стане като нов :P идеята е да се свали частта от лака която се е прецакала. и така става отново хлъзгав. ама да е финна еи!!!!!! от тая водната!!!! иначе :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: те даже някои къстъм китари така ги правят по желание на клиента - с матова повърхност отзаде на грифа. хаиде късмет!

аз съм привърженик на тази тенология! никакъв лак за мен - голо дръвце с някакъв лек финиш - масълце според вкусовете (на пипане, не на близане) - лимонено, ленено ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се коси. Така китарата става vintage :cheers:

Хаххаахах мега vintag

Vintage rulz! Ако можеш да я накараш да и падне и боята и лака да остане отгоре ше е просто чудничко !

:rolleyes::cheers:

 

Много потене брато.. от тва ше е според мен. Лично мнение. Иначе идеята с финната шкурка е интересна.

BTW от любопитство .. ква ти е китарата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много потене брато.. от тва ше е според мен. Лично мнение. Иначе идеята с финната шкурка е интересна.

BTW от любопитство .. ква ти е китарата?

Eй такава :

s_02.jpg

 

иначе на аватара ми си е снимана баш мойта си :cheers: ... само дето сега отзаде е с dimarzio бял адаптер и е малко по-грозничка ,ама :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.