Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос!


Mladen

Recommended Posts

Ами китарката ми е ето тази:

 

http://www.squierguitars.com/products/sear...rtno=0321730550

 

Та от xxxx ми я продадоха с 2 пружини на тремолото, което ми се стори леко странно, но явно има причина, защото китарката си звънка и тремолото държи!

Само дето разстоянието от пластината на магарето, до самото тяло е към 2 см.! Та това е първият ми въпрос. Това разстояние обезпокоително ли е?(Струва ми се необичайно, макар че нямам проблем с това!)

Та баш-асъл въпросът ми е:

Кога трябва да се сменят пружините на тремолото и има ли някакъв показател който тр. да чакам за последваща такава смяна!?

 

Sorry, ако въпроса ми ви се струва тъп, ама аз да си знам :)

 

Thanks!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато ръждясат и се скъсат. :)

По принцип не се сменят, само се добавят и ли махат в зависимост от дебелината на струните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разстоянието ти е тревожно голямо,натегни си пружините докато го свалиш успоредно на тялото и не забравяй да

настройваш китарата след като направиш няколко оборота на винтовете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

T.e. e под ъгъл и "стърчи" над тялото ли? Такъв проблем имаше китарата на един приятел тука, която беше най-евтиния модел на Ибанец. Шрпстп тремолото, което беше стандартно, не можеше да си "легне" в леглото, все едно имаше флойд роуз :)

Та в крайна сметка сложихме още пружини, ама легна чак на 5тата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмммм...

Мн. странно отивам преди 1-2 месеца да питам в Ризинг-а и ми викат:

"Ами тя така си е насроена китарата, то темолото е "двуписочно" немаш проблеми...." :)

Бах маа му запърви път чух за такова животно двупосочно тремоло!!!

И аз наистина немам проблеми свири си китарката, а не е като да не използвам тремолото! Понякога даже позабравям , че е такова, а не флойдроуз :) и не разсройва тотално!!!

Та я някой да пообясни по на широко, ако може че ме попритеснихте......

 

Ама аз тая тема май в "Изработка и ремонт..." тр. да я изтипосам :) !!!

 

Greats!!!

Редактирано от Mladen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как 2 см.??!!,според Фендер магарето трябва да е на разстояниев 1/8" от тялото,около 3 мм.

Китарата би трябало да е с поне 3 пружини,значи натягай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как 2 см.??!!,според Фендер магарето трябва да е на разстояниев 1/8" от тялото,около 3 мм.

Китарата би трябало да е с поне 3 пружини,значи натягай.

 

Ами не е баш 2 см. по-скоро е 1 см. и нещо!

Ами айде аз ще снимам и ще сложа снимки днес (че и др. снимки съм обещал от отдавна :greenball: , ама все няма как), да видите за какво точно иде реч !!!

Но за пружините наистина е странно, но са 2 ! Това е!!!

Моля някой да обясни по-надлъжко за тремолото как по принцип, тр. да е!!!

 

Greats!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, и моето тремоло е двупосочно, Squier Showmaster, и има доста голямо разстояние между тремолото и тялото..защо казахте на човека да си затяга пружините? Толкова ли е лошо да има разстояние? Ако тремолото легне на китарата то няма да е двупосочно вече...

Редактирано от Tannen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Showmaster-а е с тремоло тип Флойд Роуз - то е двупосочни и при него тялото на китарата е изрязано, за да се движи и надолу. На Stratocaster-a на Младен има Vintage Tremolo, което по принцип е еднопосочно - може само да сваля тона. Има вариант да се настрои като двупосочно, като малко се отпуснат пружините, така че тремолото да се надигне от тялото - такъв е случая при Младен - тогава тона ще може и да се вдига. И все пак 1см и нещо ми се вижда много - възможно е при по-дълга употреба при този ъгъл да се затъпят ножовете на тремолото (не съм сигурен, просто преполагам). Вариантите са или да се сложи още една пружина, или да се натегнат винтовете, които държат планката с куките за пружините (отзад на китарата), или и двете :greenangel:

Но като изключим опасността от по-бързото изонсване на ножовете, ако не създава неудобство - значи всичко е наред :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... да се затъпят ножовете на тремолото (не съм сигурен, просто преполагам)...

...Но като изключим опасността от по-бързото изонсване на ножовете...

 

Нещо си май си в грешка,VINTAGE TREMOLO няма ножове,държи се на 6 видии....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е аз съм със същата китара, съответно и същото тремело. И моето е почти успоредно на китарата, съвсем малко е под ъгъл т.е. е на няколко милиметра от тялото (6-7 може би). И това е горе долу нормално. И на мен така ми обясни в магазина, че нарочно така е барното, за да може и да вдига малко тона и следователно няма проблем(е при 2см вече е доста :greenball: ). Та трябва да се понатегнат малко рпужините, че така ми се струва, че е прекалено вирнато. А и самото тремело не е предвидено за такова дръстично вдигане на тона. А иначе и аз съм си с 2 пружини .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Allowing the bridge to float freely (no tension on the tremolo arm) using the claw screws in the tremolo cavity, adjust the bridge to your desired angle (Fender spec. is 1/8" (3.2 mm) gap at rear of bridge). You will need to retune periodically to get the right balance between the strings and the springs. If you prefer a flush bridge to body, adjust spring tension to equal string tension, while the bridge rests on body (you may want to put an extra 1/2 turn to each claw screw to ensure that the bridge remains flush to the body during string bends). Caution: Do not over-tighten the springs as it can put unnecessary tension on the arm during tremolo use. Finally, you may wish to apply a small dab of Chapstick® or Vaseline® at the pivot contact points of the bridge for a very smooth operation.

 

http://www.fender.com/support/setup/stratsetup.php

 

Още препоръки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... да се затъпят ножовете на тремолото (не съм сигурен, просто преполагам)...

...Но като изключим опасността от по-бързото изонсване на ножовете...

 

Нещо си май си в грешка,VINTAGE TREMOLO няма ножове,държи се на 6 видии....

 

Добре де, не е точно vintage тремоло, :rolleyes: ами American Standard Type май се води или нещо от рода, но е на два винта и се подпира на ножове - виж снимката, която е дал Mladen.

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....Добре де, не е точно vintage тремоло, :)...

 

Thanks на всички за коментара!!!

Значи тремолото се води буквално:

 

"Synchronous Twin-Pivot Tremolo (Chrome Plate with Satin Saddles)"

 

Иначе проблемът вече е дефиниран, остава само да се реши :P !!!

Ами значи наистина е нормално да го има (3.2 mm), както прочетох в изложеното от Hillbilly, това е нормалното ,препоръчително, така че да е успоредна на тялото, тази пластина, пак да остава място за ход и назад!!! Мерси за информацията!!!

Както пише в цитата, балансът е м/у пржините и струните и е необхидимо периодично да се настройва и регулира. Например както е при мен забелязах , че от както си взех китарата, плочата или седлото (или както се наричам, това през което минават струните), се скри напълно зад цепката на капака отзад и за да си слагам стуни тр. да упъвам тремолото за да пъхна всяка стуна поотделно!!! Тоест двете пружини не са достатъчни за да удържат на напрежението и се разтягат, от което пък китарата става по твърда!!!Абе въобще мн. кофти :)

 

Както е при Child^in^time, пак става, макар че пак е малко в повече от колкото тр.!!!Предполагам китарката си е изрядна, както и мойта, но въпроса е че при мен е 1 см. 2 мм (вчера го измерих, малко съм преувеличил :) Сори)!Тогава пък струните почват да се отдалечават по малко от грифа! За това пружините тр. да са поне 3 !!!

( М/у др. ако някой си взима китара от Ризинг да иска и 3-та пружина даже и да не е "инсталирана" на тремолото отзад!!!) По тоя повод това си е жив ТАРАШЛЪК , макар и да става въпрос за 3 лв., защото мен трета пружина въобще не ми дадоха :) Тр. да я има!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Иначе по моя повод може да се наложат даже корекции по грифа (за пръта става въпрос!)

 

Ами пак мерси на всички за намесата!!!

 

Greats!!!

Редактирано от Mladen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.