Jump to content
Българският форум за музиканти

Jazz Guitar Amp


elasticman

Recommended Posts

Нека тези които имат повече опит с чистия китарен звук да споделят впечатленияата си.Някои да разкаже за JC120 на Roland и други подобни.

Аз си мисля напоследък за нещата на Acoustic Image но не мисля че ще ги намеря в България.Чакам напътствия и насоки за които ще съм ви благодарен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Roland jazz chorus - стандарт - има страхотен клийн канал ,който става за джаз, фънк,реге и метъл балади , драйва му е скапан - става само за определени неща - някакви джаз соло линии -по скоро забрави

 

Gallien-Krueger MLE - по нищо не отстъпвана джаз хоруса - тъй като и тази глава има убийствен хорус, и звук не по лош!

тук обаче драйв канала е сериозна работа - може яко да се шредва - така че, за джаз - фюжън китарист е идеален ( не само-може каквото си поискаш като стил - горе долу)

 

Exef jambird - all tube head невероятно топъл клийн саунд

слагаш на нек адаптер - сваляш му волюма - примерно на половина и си в джаз хевън

говорим за фингър стайл джаз - дърпане с пръсти

перфектен за стари джаз стандарти, например ако си сам соло - няма равен

-сигурно политон минибрут серията на джо пас - но не съм я пипал никога...

the guitarist man,tango of roses,wipping wellow,ive got you under my skin,authm leaves,misty -

такива неща да си свириш с пръсти е убиец

 

това са ампове които съм имал или имам и информацията е от първа ръка и личен сблъсък

 

лично мен не ме кефи да слушам мнения от типа - една жена каза

някой си имал еди какво си и аз съм чул от шуробаджанайката

е затова не казвам нищо за политона - който предполагам е супер

виждал съм го само в гитар плейър например

нещо като цигането дето знаело, че еди кои си пасти били много хубави - защото ги било виждало на витрината

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Редовно(всеки ден)свиря с Политон.Това наистина е един много тясно профилиран амп за джаз амп.Звучи много приятно и топло и по големите модели са достатъчно мощни за свирене в клуб дори и без централно озвучаване.Много прост от към управление има си и пружинен реверб.

 

По мое мнение обаче е подходящ само чист саунд(традиционен джаз) и никак не звучи добре с външни ефекти,особено с външни драйвове,а неговия собствен е много зле

 

Най добрия амп за целта ,скойто напоследък съм свирил е Меса Буги Марк 4 ,но той вади почти всички видове китарен саунд,за които мога да се сетя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей

ако търсиш нещо сравнително евтино и със задоволителни качества, което е доста вероятно да изпадне втора ръка дори и в България - Роланд Джаз Хорус е твоят избор. аз свиря с такъв и съм доволен.

 

поздрави

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продължавам с въпросителните.Та значи относно Месата и Роланда доколко могат да се намерят в България и на каква цена?

Говоря за закупуване на нови ампове.Все пак погледнете и кубетата на Акустик Имидж-www.acousticimg.com

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нови не се продават от никой магазин - освен някой да ти ги изпише и да чакаш...

 

препоръчвам ти да потърсиш Роланд на старо - аз си взех такъв на изключителна цена :rolleyes:

 

поздрави

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.