Jump to content
Българският форум за музиканти

Korg Tr61 Vs Roland Juno-g


eXile

Recommended Posts

  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ще се пробва преди да поръчам значи.

 

 

Друг въпрос - всички твърдят, че пианата на роланда са по-добри. Обаче корга има сд слот. Значи ли това, че мога да си заредя някакъв пиано сампъл от сд картата? Защото малко трудно ще повярвам, че един 1-гигабайтов пиано семпъл ще е по-зле от роландските пиана :)

Също така тези експаншън слотове за роланда и техните карти... СД слота не предоставя ли същата функционалност като тях? Т.е. чрез него също мога да увеличавам наличните звуци?

И трети въпрос :)

Смятате ли, че 2 ефекта за всеки звук в повече (в полза на роланда) имат някакъв смисъл?

 

 

Гледах едни клипчета в ю тюб... Свиреха ямаха пср205 ли какво там и ползваха дист за китара (най-обикновено камионче) за ефект. Това приложимо ли е? Че звука къртеше, представям си какви лийдове могат да стана с корг-а и нещо подобно (доколкото разбрах роланда има брутален дисторшън ефект):)

Също така гледах още едни клипчета ;) Та ползва си човека джуно-г като синт - на него си записва всичко и т.н., включително вокали, аудио, всичко. Та човека си включи микрофона в джуно-то и ползваше ефектите на роланда - ривърб и т.н. и си пееше (в реално време, не на записани вокали). Това мога ли да го правя с корга със семплинг борд?

 

Ето и въпросните клипчета с джуно-г: http://www.youtube.com/profile_videos?user=ncheriyan

 

А ето тук две клипчета с бъгове в джуно-то ;) : http://www.youtube.com/profile_videos?user=mreccius - sustain cut

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се пробва преди да поръчам значи.

 

 

Друг въпрос - всички твърдят, че пианата на роланда са по-добри. Обаче корга има сд слот. Значи ли това, че мога да си заредя някакъв пиано сампъл от сд картата? Защото малко трудно ще повярвам, че един 1-гигабайтов пиано семпъл ще е по-зле от роландските пиана :)

Също така тези експаншън слотове за роланда и техните карти... СД слота не предоставя ли същата функционалност като тях? Т.е. чрез него също мога да увеличавам наличните звуци?

И трети въпрос :metalist:

Смятате ли, че 2 ефекта за всеки звук в повече (в полза на роланда) имат някакъв смисъл?

 

 

Гледах едни клипчета в ю тюб... Свиреха ямаха пср205 ли какво там и ползваха дист за китара (най-обикновено камионче) за ефект. Това приложимо ли е? Че звука къртеше, представям си какви лийдове могат да стана с корг-а и нещо подобно (доколкото разбрах роланда има брутален дисторшън ефект):)

Също така гледах още едни клипчета :( Та ползва си човека джуно-г като синт - на него си записва всичко и т.н., включително вокали, аудио, всичко. Та човека си включи микрофона в джуно-то и ползваше ефектите на роланда - ривърб и т.н. и си пееше (в реално време, не на записани вокали). Това мога ли да го правя с корга със семплинг борд?

 

Ето и въпросните клипчета с джуно-г: http://www.youtube.com/profile_videos?user=ncheriyan

 

А ето тук две клипчета с бъгове в джуно-то :) : http://www.youtube.com/profile_videos?user=mreccius - sustain cut

 

Пак казвам - според мен Джуното определено е по-добър!!! Ефектите са голяма работа, колкото повече - толкова по-добре. Защото, когато сложиш на един Хамонд лесли + дистърт и ги регулираш от врътките, просто става убийствена история... Сигурен съм, че има хора, които пък, твърдо биха застанали зад КОРГА, но - честно Джуното е по-добро. И полифония и всичко - и брутално пиано!!! Просто много добро!!! Ех, де да имах аз Джуно Г, ама - ей на - нямам...

 

Аааааа - към всички, моля ви дайте ми точен адрес на xxxx, че да го видя на картата и да идя да пробвам клавира!!! Мерси!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адреса е на Княз Борис,ама не знам кой номер.Намира се в отсечката между Стамболийски и Тодор Александров. Карта

Редактирано от SGEORGE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто УБИЕЦ!!! Преди 30 минути свирих на него. Мисля, че няма слабо място - освен това вече не е 2200, а е 2060лв!!! Струва си, а? Има много яко ново пиано, има над 70 ефекта, смесваш 4 бленди, регулират се в реално време, нови арпежатори и т.н. - просто е убиец!!! УБИЕЦ!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свирих и аз на този Роланд, но за съжаление не съм много запознат с интерфейса му и предимно пробвах различните звуци, които не са зле. Иначе клавиатурата е добра. Трябва да прочета упътването, за да видя кое как се активира и да го пробвам по-обстойно, но като цяло за тези пари е много добра свирка, бих си я купил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, едно ще ви кажа - Силно лоби на Роландисти, а подценявате Тритона ....

Дядото още го може ....

смесва по 8 !!!!! бленди

реалните контроли с- 11 (ако сложим темпо 12) , а ефетите мисля че са повече от 80

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Triton е за хора които свирят в банда на live! Не може да се хареса на хора които работят с така наречените "самосвирки" ! Triton има друг звук който се разминава с този на хитър петър! Той трябва да се пипне и ... мачка! Roland са великолепни но правят по сладникъв звук който да е по комерсиален! Така че,всеки за каквото му трябва :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи за кой ТРИТОН говорим - не ми се вярва TR серията да има 8-гласа смесване...

А относно свиренето с група - всички знаем, че и РОЛАНД и КОРГ и ЯМАХА имат модели и за свирене на живо и аранжори. Джуното е един от най-добри за свирене с група. Джуно-Г е един ИСТИНСКИ уоркстейшън - подобно на Ямаха МО6 например.

Аз продължавам да съм за Джуното - особено след като свирих на него. Аз го базикнах доста и определено е много добро!!!!!!!!

Редактирано от rusnaka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не смятам, че някой подценява тритона ;) Всъщност аз май към него се ориентирах в крайна сметка.

Настрана смесването на 8 бленди... Просто възможностите за контрол в реално време (автъртъч, четирипосочен джойстик), по-добрата клавиатура (или айде, с по-големи клавиши) и СД картата надделяват.

Иначе роланда е страхотна машина според това, което чета и гледам и слушам, но корга повече ми отговаря на нуждите ;)

Руснака, действително в нещата, които изброи за роланд-а не виждам нищо, което липсва при тритона ;)

 

Всъщност един чужденец, който ползва джуно г за нещо като домашно студио и има клипчета в ютюб с него ми каза именно това - ако искаш истинско домашно студио, в което с един синт да записваш всичко - китари, барабани, вокали т.н. - роланда е твоята свирка. Ако искаш лайф изпълнения, контрол и не ти трябва записа на вокали, китари и т.н. - корг.

Акустични инструменти и падове - корг.

Разни звуци имитиращи стари синтове (като старите джунота примерно) и пиана - роланд.

А може би истината е някъде по средата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Окс - нека не звуча като агитатор - не съм яростен РОЛАНД фен, но просто те съветвам - иди и чуй в xxxx машината - дори просто ейтака за нищото. И пак подчертавам - съвсем не съм сляп фен на която и да е марка!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колега предлагам ти 4исто нов ТР в ка6он+бонус 2по16мб.РАМ и СДкарта512мб. и семпли,вси4ко това за 2000лв,цената е много добра и те увериавам,4е ТРа е много по-добар от джуното,звуците са много по-истински и 4ете семпли.В момента целиа свиат работи с Тритон звуци.0899239702.милен.лове4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи за кой ТРИТОН говорим - не ми се вярва TR серията да има 8-гласа смесване...

А относно свиренето с група - всички знаем, че и РОЛАНД и КОРГ и ЯМАХА имат модели и за свирене на живо и аранжори. Джуното е един от най-добри за свирене с група. Джуно-Г е един ИСТИНСКИ уоркстейшън - подобно на Ямаха МО6 например.

Аз продължавам да съм за Джуното - особено след като свирих на него. Аз го базикнах доста и определено е много добро!!!!!!!!

Не KORG TRITON а още KORG M1 смесваше осем бленди в една! Можеш и на осем да разделиш клавиатурата! Така че дали ти се вярва или не,няма как да знаеш като никога не си имал <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Combination режим можеш да смесваш до 8 инструмента, да ги сплитваш разделяш по лейъри, велосити и т.н. и т.н. като при това използваш и двата арпеджиатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.