Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарен процесор vs. PC


Glacierise

Recommended Posts

За да се пренесе дискусията, която усещам, се разгаря, на ново място.

 

Аз лично не виждам какво пречи да се използват и двете - PCто за записни ситуации, а процесора - за свирене на живо (репетиции, концерти и т.н.).

Guitar Rig-a звучи много добре, наистина. Затова може да се записва с него. Обаче аз на сцена с Windows програма вместо китарен процесор не бих излязъл :) Нали разбийш :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди месец прайхме едни домашни записи с (забравих и името) както се изрази "специалиста" една от най-добрите ПЦ програми за китара. След седмица някаде трябваше да повторим, ама оня го нямаше и записахме с digitech GNX4 и ко да ти кажа... звука беше 100 пъти по-отчетлив и качествен. Съжалявам че немога да се сетя сега името напрограмата, ама както оня се изрази била една от най добрите... Е, нищо не струваше пред звука на онуй удовище :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих ползвал компютър именно заради това, че може да забире по някое време и ще стане излагация. Предпочитам си процесора ;-)

Иначе това Guitar Rig е много добра идея. Много добре е измислено. Предполагам обаче, че след време ще се оправят нещата и компютрите ще са по стабилни. Не забравяйте и по-голямата латенция на компютъра. Въпреки, че имам доста добра карта (M-audio Delta 1010LT) латенцията се усеща. Предполагам обяче, че ако човек си тунингова компа може и да си ползва лаптопа за процесор ;-) Но пак изниква проблема със суичовете. Guitar Rig предлагат доколкото видях специална педалерия. За сега обаче си предпочирам процесора :guitar: :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навсякъде, където се изисква изпълнението на някаква сложна функция се предпочита специализиран хардуер и софтуер. Според мен е немислимо да се използува РС за свирене на живо. При всички положения китарния процесор е на порядък по-добър от която е да е програма за РС. Това си е машина проектирана да изпълнява точно тази функция. А който и да е софтуер работи почти на същия принцип, но РС-то върши още един куп функции едновременно, което при всички случаи пречи на този софтуер. Не може да ти вървят 10 процеса на РС-то и ти да очакваш, че ще можеш да свириш на сцена с него. Не че не може да се ореже максимално, но това си е система с много по-широко приложение. Да не говорим за хардуера, който също е проектиран специално за тази цел. Твърдо съм за специализираните китарни процесори. Макар че в момента нямам такъв и пред вид финансовите ми възможности скоро сигурно няма да си купя. Първо трябва да си купя нова китара, но просто ми трябват 700$.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хъх, многото процеси при компота се компенсират от огромните, гигантски ресурси спрямо китарните процесори... Така че това не е фактор. Фактор е цената - мама му, една саунд карта с която да изкарваш сносен звук за сцена се доближава по цена до процесорче на старо, а ако включиш и цената на самия комп... А представете си, че трябва да копувате легален софтуер... Ти за тези пари... Тук приемаме цената като основно предимство на ПЦ-то, обаче ако погледнем реално... А пък лаптоп... Там вече не ми се мисли... Умножавате по 3 и така... Като основно предимство на ПЦ-тата бих посочил лесната програмируемост и улесненото записване. Иначе са си гола вода... засега.

 

Обаче за домашни условия, ипражнения и чисто любителско свирене - ПЦ-то си е перфектно. Така че всичко за пореден път опира до това за какво точно ще си ползваш джиджуфките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте всички!!! Чак сега открих съществуването на този сайт и съм изключително щастлив (никога не е чак толкова късно ;) ). Що се отнася до PC Amp симулаторите съм пробвал много голяма част от тях:

Nomad Factory Rock Amp Legends

ReValver

Warp

Guitar Rig и т.н.

Най-добрият за мен е Nomad Amp-ът.

Преди време използвах китарни процесори (от по-евтините) като ZOOM 505 и Korg ax1g. Първият изгърмя, вторият го продадох. Сега бягам от дигитални симулации на какъвто и да било DRIVE. Като цяло смятам, че китарните процесори са по-добър избор по-отношение на звук в сравнение с PC, но пък при тях няма демо версия и крак :-).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hi Dеlian -e

 

ама обаче тези за пс хич не са зле

 

е на чуй

 

http://dimitar.audioshot.net/music/UniverseSolo.mp3

 

kво съм записнал преди време за една моя песен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти Мите, имам ти ги нещата ;) . Стават - за сола стават до някъде (PC). Естествено винаги най-важно е изпълнението. Искаш да кажеш, че си използвал китарата и само някой PC симулатор ??? Ако между двете нищо друго не си използвал - светни ме кой симулатор ползваш !!!

Както споменах по-горе за сола би могло да се нагласят нещата, но за ритъм ... сложно ми се вижда !!!

 

p.s. Всичко е въпрос на вкус

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам го това нещо. то от това само JCM-а вършеше работа. Пробвай това

ако не си NOMAD ROCK AMP. Понякога е полезно (за MIDI бас например)!!!

 

чакал съм го 3 месеца докато излезе

и накрая се отчаях

 

саунда в ниските струни е аут

 

няма дефиниция

 

не може да се чуе отчетлив удар и ясен пикинг...........

 

 

демотата на сайта на номад май са лъжа....а толкова им се кефих

 

 

демек не са записвани с плугина а с Реален амп.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

Рига е прилична програмка... Латенциата на повечето карти се избягва с драйвери "Кx project"примерно, че други не знам, но най-ми е кеф с анлоговия драйв или дист в кубенцето ->микрофонеца и 'айде. Кеф ти блус кеф ти хеви метал и у нас и навън (всъщност вече май навън не свиря)

Аз лично от всички ПЦ виести истории се кефя най много на едно Green Mashine. Very old squo.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.