Jump to content
Българският форум за музиканти

Предусилвател в предусилвател


daniel.hristov

Recommended Posts

Здравейте,

 

Понеже кубето ми няма лууп в който да сложа преамп (за да ползвам кубето като пауър амп) се чудя има ли проблем да се кара с преамп в преампа на кубето.

Чух някакви приказки че така не трябвало, но не виждам основателна причина да има проблем.

 

Моля ви ако някой се сеща за нещо лошо в тоя вариант да ми каже какъв е проблема

 

Поздрави, Дидо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля че ще има проблеми, единствено нивото след преампа може би ще е по високо отколкото твябва за китарен вход, но за целта може просто да го намалиш, ако е много високо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Изходното ниво на предусилвателя ще премодулира (претовари) входа на кубето. Това ще доведе до непрекъснат кривоч.

2. Всички звукови характеристики на предусилвателната част на кубето ще се включат в крайния звук.

3. Шумът ( съскане, бръмчене, бълбукане...) ше се увеличи много.

и т.н.

 

Предусилвател не се включва в LOOP, защото мястото му(на луупа, по-скоро insert) може да не е точно преди крайното стъпало, а доста по-напред във веригата на сигнала, и пак да се мине през предусилвателната част на кубето.

Това което искаш става с вход "POWER AMP IN", който за съжаление обикновенно липсва на по-евтините кубета.

Решението е да се постави женски жак на кубето и да се свърже като "INSERT" преди крайното стъпало на кубето. По този начин с вкарване на кабела идващ от предусилвателя ще се изключи сигнала от собствения предусилвател на кубето, а сигнала от външния предусилвател ще се насочи към крайния усилвател на кубето.

Следват два варианта - или си го правиш сам, или отиваш на специалист, който да ти го направи срещу съответното възнаграждение :drummer: .

Надявам се да съм ясен в обясненията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Parni_Valjak го каза научно обосновано

аз от моята практика с преампи

ти казвам сьщо не става

 

има и изключения - преампи които имат изход за китарно комбо (specianlo napraweni za towa)

това са

Art - power plant

Mesa boogie V-twin

Hughes&kettner -Metal Master - Metal Shredder, Blues Master, Cream Machine

предполагам и някои други преампове - с които не сxм се сбласквал

 

така че, задьлжително провери дали има такьв специален изход - to guitar amp!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е акривните адаптери имат преампове вътре в тях, и не премодулират нищо...

 

ако премодулира се намаля, за това са ги измислили потенциометрите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и благодаря за отговорите.

 

Преампа и кубето са китарни (с драйв), просто харесвам драйва на преампа. Звука и по мое впечатление позамазва и сигурно ще си напрая power in/insert/ или ще си сменя кубето.

 

Поздрави, Дидо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е акривните адаптери имат преампове вътре в тях, и не премодулират нищо...

 

ако премодулира се намаля, за това са ги измислили потенциометрите

Да,но усилването им е доста по-малко от колкото на китарен преамп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ако се намали изходното ниво на първият преамп level-a няма проблем да се позват двата.

 

Иначе Parni_Valjak е прав за увеличаването на шума и влиянието на честотната характеристика на вторият преамп, но с ръчкане на всичките копчета се трябва да се намери добро решение :band2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен шума, другия проблем е, че може да се получи нежелано оцветяване на звука. Ако първия преамп изкриява много малко звука, или изобщо създава сигнал, по-богат на хармониции, то, когато този сигнал влезе в следващия преамп, е много вероятно голямото количесво хармониции в сигнала да изменят съществено поведението на втория преамп.

 

това, разбира се, е най-лошия възможен сценарии, но в никакъв случай не се среща твърде рядко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.