Jump to content
Българският форум за музиканти

Имитация на акустична китара


LOE

Recommended Posts

Днес малко си играх с гитар риг 2 и забелязах че има такъв пресет, и резултата определено е интересен, че не блъска на акустична, но има доста особен звук:

 

http://media.putfile.com/accu

 

Някой да има опит с подобни имитации?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз бях достигнал веднъж нещо подобно като класическа акустична с найлонки ама преинстал уин и не я опраих пак..

можеш ли да ми пратиш този пресет щото ми харесва как звучи.btr_meloman@mail.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този пресет представява компресор на високите честоти и усилване след това на този диапазон.

Не знам как точно е изпълнен пресета при GR, но става подобен ефект и с multiband компресор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам това пак ще прозвучи като реклама, но всъщност не е. Когато (макар и рядко) ми се налага да използвам симулация на акустична китара в употреба идва добрата стара Line 6 Variax 500 симулираща около 25 модела различни китари, половината от които акустични и полу-акустични. Бях поствал семпли преди доста време и не знам дали все още ги пазя, но резултата е удивителен. Най-кефи имитацията на банджо. Някой ден ще хвана да направя малко кънтри дет метъл хахахаха! :)

Редактирано от edgecrusher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пресетът на гитар риг си звучи като ел. китара. Някак си не му усещам "акустиката". :)

Да не говорим, че със сигурност не може да докара звук от найлонови струни.

Но пределено е интересен като звучене, ако не беше всичкият този шум, който вкарва.

 

Ето още една тема по въпроса:

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...t=0&p=&

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен акустик симулатора на Guitar Rig 1 повече ми хареса... На този, до колкото чувам, има някакъв chorus, който е с прекалено голяма модулация и кара китарата да звучи разстроена... А и не знам с какви струни и каква китара е записвано това, но принципно акустик симулаторите правят тона по-звънлив и се набляга на reverb-а, защото всички акустични китари си имат свой reverb. А и най-добре звучи на комбинация bridge+middle адаптори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тя и самата китара не е много настроена тук, дръннах 2-3 неща набързо, изобщо не съм проверявал дали е добре настроена

 

струните са д'адарио 09 - 54, с нек адаптера

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.