Jump to content
Българският форум за музиканти

Старо Лампово Радио


Recommended Posts

Попадна мио едно лампово радио което дядо ми е ползвал някога. Радиото датирa от 1950-55 год. Отзад намерих 6 лампи ЕМ80; ECH 81; EZ80; EF 89; EABC 80; EL84. Въпроса ми е може ли да се модне радиото като малък китарен амп, като приемаме че лампите работят... Радиото е някво немско STASSFURT се казва... ето така изглежда ЦЪК

Ще се радвам ако ми помогнете

 

Поздрави...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще стане добър домашен амп

 

дори да не работят - лампи се сменят

не си мисли че ще минеш съвсем без пари по реставрацията и модификацията

но няма да е нещо непосилно

 

 

а ,ако още на някой му се занимава да си направи домашен лампов амп - от радио Лира-

да погледне -обявите ми в раздел продажби

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тони, колко теми можеш да оспамиш с тъпи намеси небрежно споменавайки, че и ти продаваш нещо? Стегни се малко, ставаш досаден.

 

 

AFTER-THE-RAIN, ако радиото е в добро състояние по-добре го продай на някои колекционер и с парите си вземи китарен усилвател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попадна мио едно лампово радио което дядо ми е ползвал някога. Радиото датирa от 1950-55 год. Отзад намерих 6 лампи ЕМ80; ECH 81; EZ80; EF 89; EABC 80; EL84. Въпроса ми е може ли да се модне радиото като малък китарен амп, като приемаме че лампите работят... Радиото е някво немско STASSFURT се казва... ето така изглежда ЦЪК

Ще се радвам ако ми помогнете

 

Поздрави...

Може! Давай смело напред :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задължително ще трябва да му смениш говорителя с китарен,иначе с дист ще звучи гадно.

Ако разбираш малко от електротехника можеш да изкормиш всичките чаркалъци и да оставиш само трафовете и шасито (ако не е на платка става много лесно) и да си сглобиш един предусилвател от някой маршал с крайно стъпало с една EL84.Така ще имаш около 5 вата,което е предостатъчно за вкъщи.Частите не излизат скъпо-20-30 лв максимум.Повече пари ще ти излезе кабинета,без който звука ще е далеч от хубав.

 

 

Ако мислиш,че неможеш да се справиш с това,най-лесния вариант е просто да сложиш един жак за китара на входа за грамофон/магнетофон(би търябвало да има такъв от задната страна на радиото).

 

Това радио ме съмнява да има някаква антикварна стойност,като се има в предвид,че е от 50-те,но все пак трябва да провериш,особено ако е в добро състояние.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радиото ИМА АНТИКВАРНА СТОЙНОСТ !

 

И е грехота да се унищожава.

 

Виж ако беше христо ботев или мелодия няма проблем.

 

Снимай радиото и прати снимки има хора които събират такива неща.

 

Продай го и с парите си купи амп както е писал колегата по горе.

 

За обявата на тони аз за радио лира повече от 10 кинта не давам.

Циганите ги изкупуват по 5 кинта по селата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колко върви едно лампово, 5-ватово, с един или два lead/clear канала комбо?

Без ефекти или с ревърб и тремоло?

Добре е да се изложат мнения, за да се ориентира човек за какво става дума?

Разбира се говоря за комбо направено по всички правила, а не правено от пионерче.

( сега да не се обиди някой)

Знам колко са легендарните, не питам за тях :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, аз се чудя дали изобщо да се разправям с това радио... Имам си 80 ватов домашен амп :metalist: така че... По- скоро правенето на усилвател от това радио ще е за крастата... не че ще го правя аз де... Ако има антикварна стойност което ме съмнява ще е грехота да се похаби наистина. metalhammer имаш ли някаква идея къде мога да проверя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не го пипай радиото,особено ако свири!И да не е с антикварна стойност сега,след време сигурно ще бъде!100%!В аудиофорумите (без един от тях:drummer: )хиените ще те омагйосат и ще направят всичко възможно да го докопат.Кътай си го засега и толкова.А като искаш лампов усилвател,купи за десетина кинта някой АКОРД и работи на воля по него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.