Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за закупуване на т.н. "gear"!


Manolev

Recommended Posts

Здравейте, колеги!

 

Смятам, че вече е крайно време да си накупя малко апаратура.

 

Аз свиря на Ibanez GRG 270 B. :greenangel::virtuoz: Свиря доста различна музика. Като почнем от Нирвана, Алис Ин Чейнс, минем през Гънс и отидем на интрументалите на Джо Сатриани. Знам, звучи доста фундаментално, но е така...

 

В момента свиря на мулти ефект, който е Art ECC. Мен лично ме кефи, защото има уникален драйв и много ефекти, но съм замислил да си правя чейн. Така че - продавам го. Барабар с ефекта свиря в един доста готин саунд център на Sony - Имам доста мощност - 2 колони по 100 W, 1 50 W, 4x10W... Хубави, ама не става за репетиции и не мога да се мъкна с тях.

 

Идеята ми е следната - да си купя първо едно кубе. Смятам, че над 60 Вата би ме устроило за репетиции. Мисля си, че кубето не трябва да е с никакви ефекти. Нито драйв, нито хоруси, нито други лиготии. Бих дал около 700 лв. за кубе...

 

Чейна е сложна работа. Намислил съм ей така да стане:

 

Ibanez-a -->> Boss DS-1 --> Boss Super Chorus CH1 --> Boss Acoustic Simulator ---> Boss Reverb/Delay---> Cry Baby Wah-Wah ---> Amp.

 

И ако сложа един хъмбъкер на бридж адаптор Di Marzio Super 3, за да имам повече в средните, би станало доста стабилно.

 

 

Какво мислите?

 

Поздрави, Петър :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

общо взето един хубав амп ти е достатъчен. ако ампа свири гадно, тогава почваш да купуваш камиончета с далечната идея че ще звукнеш по-добре ама.....

ако държиш непременно да ползваш ефекти някакви - има ефтини модулационни процесорчета - хакаш едно в луупа и си готов, обаче в 90 % от случаите ядат от тона

тъй че грабвай някой хубав амп - или маршал или кетнер и бутай стените :band2:

 

примерно това - http://www.thomann.de/gb/hugheskettner_edi...tarrencombo.htm

има вариант и без ДСП ефекти, който според мен е по-добър ама всеки си знае за него си кое ще му върши работа :)

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно stratocaster е прав.

Имай предвид, обаче, че ако нямаш кола, ще ти е доста трудно да разнасяш 100-ватов усилвател.

Още нещо - силата на звука не зависи толкова от мощността на усилвателя, колкото от размера на говорителя, и характеристиките му.

 

Малките кабинети звучат остро, тънко и пробивно.

Големите кабинети звучат по-балансирано, басово и голямо.

 

Съшо така, ако планираш да си взимаш мощен усилвател с идеята да го увеличаваш над половината, трябва да те предупредя, че много бързо ще увредиш слуха си във високите честоти, както и слуха на другите от бандата:band2:.

 

Затова бъди разумен, и помисли дали искаш да правиш музика, или шумотевица, каква апаратура ти трябва за това, и с какви хора трябва да се събереш за целта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

 

По въпроса с кубето наистина Мечо Пух го е казал най-добре:

Колкото повече - толкова повече ...
Не виждам обаче защо да си няма никакви екстри. Драйвец и реверб са си съвсем естествена част от всяко уважаващо себе си кубе и не е зле да ги има. Особено ако сложиш ръка на кубе с лампички може да установиш че драйва му ти е напълно достатъчен.

 

Ibanez-a -->> Boss DS-1 --> Boss Super Chorus CH1 --> Boss Acoustic Simulator ---> Boss Reverb/Delay---> Cry Baby Wah-Wah ---> Amp.

 

По въпроса с чейна лично аз не одобрявам Cry Baby-то да е толкова назад (въпрос на вкус де). По-смислено ми звучи следният вариант (преполагам че кубе за 700 пари ще има ефект лууп):

 

Ibanez-a --> Cry Baby Wah-Wah -->> Boss DS-1 --> Amp In --> Amp FX Send --> Boss Super Chorus CH1 --> Boss Acoustic Simulator ---> Boss Reverb/Delay---> Amp FX Return ...

 

Ако искаш да продължиш чейна може да добавиш някакъв микрофон след говорителя (ако нямаш специални предпочитания Shure SM57 или SM58 е твоя човек). При толкоз ефекти може да ти дотрябва и ноиз гейт.

 

Поздрави, Дидо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много.

 

Аз определено, за начало ще си взема кубе. Обаче съм изправен пред дилемата какво и колко?

 

Искам като се събера с групата да има приложност това кубе.

 

Има някакъв модел на Маршал, който го хвалят - мисля, че беше 12'' и е 50 Вата. 670 лв. чисто нов по магазините, но не мога да се сетя по-точно за модела. Та той е нов модел (миналогодишен ли). Разправят, че имал невероятен драйв, пък и като го надуеш държи.

 

Какво мислите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

50-ватов според мен е нормален за репетиция. Поне аз не мисля,че е нужен по мощен за репетиция. Аз веднъж мъкнах един 100 вата и даже и до средата му не съм стигал... Просто няма смисъл, а и в малко затворено помещения с барабани, китари, бас и вокали музикалният фон се запълва напълно и без много усилване.

 

Иначе за чайна и на мен ми е интересно. И аз съм се позамислил но незнам какво да си взема. Сега свиря само с един дист. на Rocktron. Лудница е ма няма да е лошо да прибавя още неща... Та ако може малко да поизползвам темата...За един металург кое е следващото след диста ? :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно си зависи какво свириш, но според мен следващото са ти хорус / фленджър / фазер (въобще модулационни) и дилей / ривърб и прочее. Най-добре и двата типа, защото се комбинират доста приятно и дават интересни насоки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на кернер няма, можеш да се свържеш с колегата jackson - той може да те уреди :metalist:

 

а маршал мисля икономов ги внасяше :virtuoz:

 

добре правиш че се хвърляш направо на хубав амп, а не минаваш през фендери ефтини и берингери да си блъскаш главата :huh:

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам че става рекламно, но погледни това.

 

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=18812&hl=

 

Според мен за тези пари това е идеална апаратура, особено за неща които свириш. Драйва е средно силен, стига точно до неща като Мейдън или Сатриани саунд.

 

Според мен ще ти върши по - добра работа от новите Маршали, които можеш да вземеш за тези пари и ти гарантирам че е повече от достатъчно за малък клуб и репетиции. Аз лично рядко минавам 6 от 10 като сила на чистата, а за драйва не съм стигал и половината на силата на звука даже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооооо пич от скоро съм се зарибил откъм соунд....и как аджеба се прай то'а животно.....

и с течение на времето се Обеждавам(Знам че е с У но така по ме кефи) че соунда е едно 50% От сценичното ти свирене....От Соунда пак едно 50% и по'ече ти иде от Ампа.....ного ного ного е важен!!!От там на татък са ефектите и адаптерите....

Обаче Отно'о казвам че сом от скоро по тея неща заинтересован....

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги!

 

Смятам, че вече е крайно време да си накупя малко апаратура.

 

Аз свиря на Ibanez GRG 270 B. :greenball::) Свиря доста различна музика. Като почнем от Нирвана, Алис Ин Чейнс, минем през Гънс и отидем на интрументалите на Джо Сатриани. Знам, звучи доста фундаментално, но е така...

 

В момента свиря на мулти ефект, който е Art ECC. Мен лично ме кефи, защото има уникален драйв и много ефекти, но съм замислил да си правя чейн. Така че - продавам го. Барабар с ефекта свиря в един доста готин саунд център на Sony - Имам доста мощност - 2 колони по 100 W, 1 50 W, 4x10W... Хубави, ама не става за репетиции и не мога да се мъкна с тях.

 

Идеята ми е следната - да си купя първо едно кубе. Смятам, че над 60 Вата би ме устроило за репетиции. Мисля си, че кубето не трябва да е с никакви ефекти. Нито драйв, нито хоруси, нито други лиготии. Бих дал около 700 лв. за кубе...

 

Чейна е сложна работа. Намислил съм ей така да стане:

 

Ibanez-a -->> Boss DS-1 --> Boss Super Chorus CH1 --> Boss Acoustic Simulator ---> Boss Reverb/Delay---> Cry Baby Wah-Wah ---> Amp.

 

И ако сложа един хъмбъкер на бридж адаптор Di Marzio Super 3, за да имам повече в средните, би станало доста стабилно.

 

 

Какво мислите?

 

Поздрави, Петър :)

 

Мисля,че както си го решил звучи много добре.Само не знам откъде ще намериш кубе без драйв,по добре просто не го използвай.Аз бих вързал УА УАто първо,звучи по добре преди ДС 1 отколкото след него и освен това ,ако добре те разбрах ,искаш комбиниран ривърб-дилей педал на Босс ,което ще рече РВ 3 ,но той вече доста отдавна не се проичвежда.Заменен е от РВ 5,ама той е само ривърб

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

manolev,писах ти л.с.,но не отговаряш.продава се кубе на line 6-spider3.буквално чисто ново е с 12" говорител и мултиефект-барабар с опаковката от германия.инфо има на сайта line6.com.нека и колегите да изкажат мнение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно подкрепям това което с намислил и ти казвам, че си на прав път с тия неща. Бих ти препоръчал да се ориентираш към лампов усилвател, 30-50 вата е достатъчно, но ако не можеш да влезеш в бюджета - има кетнери и съответно рандали, които са транзисторни, но ще ти вършат работа - лично аз ти препоръчвам да се огледаш на старо за фендер рок про усилвател. Мисля, че за това което искаш е идеален като цена - звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.