Jump to content
Българският форум за музиканти

абе яяяяя да отворим и една тема за Marshall Amps


Shagrath

Recommended Posts

интересно ми е колко от вас разполагат с такива чудесии , с какъв модел , от колко време и доволни ли са от тях ...

 

едни познати примерно ми бяха разправяли че напоследък Marshall са взели да се позанемаряват откъм звук ... някой с по-нова серия да каже впечатления ?

 

тука разбира се че пак зависи кой какво звучене гони , но все пак всеки може да каже дали дадения звук от неговия Marshall задоволява нуждите му ...

 

ха наздраве :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Маршал МГ 30 ДФХ. 30 вата транзисторно.Води се за някво ново,имам го от по4ти 2 години.Сигурно маниаците на тема ампове ще ме низвергнат,но съм много доволен от него.За толкова паре,толкова. :beer: А дали наистина е занемарено откъм звук не мога да кажа,имайки предвид че си спомням звученето само на Маршал ДжейСиЕм600 с лампи,класи над моя по принцип. :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахах никой няма да те низвергне ... тая тема е по-скоро информативна ... ей така да се направи няква мини статистика , кой какво ползва и доволен ли е от него ...

аз досега съм чувал само 3-4 модела на Marshall aко трябва да съм честен ... та база за сравнение голяма нямам ... иначе съм чувал доста други марки де ... ма не могат да ме грабнат така ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Marshall JCM600 - combo, 60 вата, лампа.

Свиря с него трета зима, саунда е манияшки, постоянно го преоткривам...

Напоследък свиря бая силно, на около 75%volume, и ми се наложи да сменя лампи... 66 кинта за две лампи, но звука се промени с пъти, след някой друг месец пак... с тоя Progressive grunge дето го свириме... :beer:

Не бих го продал, дано не ми се наложи..

 

VIVA LA MARSHALL

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз имам вече втори Маршал. Първия беше VS30R - 30 вата транзисторен, двуканален. Ползвах го от 1999 година до преди около година, когато ми го откраднаха от репетиционната. Между временно бях си взел още един - VS100RH - триканална глава с лампов преамп и транзисторно крайно стъпало. Свиря с тон-колона Dan Armstrong на Cerwin Vega. Сравнително съм доволен, цялата система вади доста здрав рокаджийски саунд. Със сигурност може да се намери и нещо по-добро на прилична цена, ама няма достатъчно пари за жалост. Освен това имаше един модел за 30-тата годишнина на Маршал - един приятел го има - 80 вата, три канала, изцяло лампов. Доста добър звук вади, този пич му смени лампите на скоро и кубето свирна та отнесе земята. Има доста чекийки по него - може да се управлява по MIDI и други дреболийки. Ама подробности не знам. Свирил съм няколко пъти с него. Но като цяло Маршал си правят доста добри неща. Аз съм им фен. Ако имах достатъчно пари може би щях да си взема Rivera, щото съм голем фен на Jason Bieler :beer: , пък той свири с такъв усилвател. Ма нема пари :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oh Yeahh ! дойде и моят ред! Моя Маршо е като на колегата MG серията ... както каза той е сравнително нова серия .. имам го от около една година ..

МГ 15 Вата 8 инча транСисторче...е ( естествено ) за тия пари :blink:;);):D

И си го обичам много ... снощи дрънках при един приятел на Valvestate 8882 2x12 (2х80 Вата ууух ;-) не ми се говори... направо лампа брат ми лампа и жица яко ;):P:P:P Готин драйв има де ...

 

Ей тва е мойто кубенце : ( съжалявам че няам пик ... ама... )

 

mg15cdunit.jpg

 

П.С .. абе тоя FDD ефект FDD (Frequency Dependent Damping така и не разбрах .... как точно действа ама кефи .. държа си го "on" нон стоп

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Marshall rulz -> . <- (точка) ;)

:green:

Дааааааааа!!!!!

Точка и удивителен } ! {

 

VIVA LA MARSHALL !!!!

Пия за НАЙ- ВЕЛИКАТА китарна амлификация на целия Ш***Н СВЯТ!

 

 

el34100100frontpanellarge.jpg

 

M A R S H A L L F O R E V E R !!!

 

 

Ае наздраве колеги!!!!

 

:D:P:P:P;):blink:;);)

Редактирано от DaftFunk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм притежавал само един VS30R, иначе съм свирил и на VS65R и на големия лампов Маршал в репетиционната M&D.

Честно да ви кажа, хич не съм им фен...

 

Та разграбвайте вие Маршалите, а на мен ми дайде някое друго Laney :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Oh Yeahh ! дойде и моят ред! Моя Маршо е като на колегата MG серията ... както каза той е сравнително нова серия .. имам го от около една година ..

МГ 15 Вата  8 инча транСисторче...е ( естествено ) за тия пари  :blink:  ;)  :D  ;)

И си го обичам много ... снощи дрънках при един приятел  на Valvestate 8882 2x12 (2х80 Вата ууух ;-)  не ми се говори... направо лампа брат ми лампа и жица яко  :P  :P  :P  ;)  Готин драйв има де ...

 

Ей тва е мойто кубенце : ( съжалявам че няам пик ... ама... )

 

mg15cdunit.jpg

 

П.С .. абе тоя FDD ефект   FDD (Frequency Dependent Damping така и не разбрах .... как точно действа ама кефи .. държа си го "on" нон стоп

Според книжката на ДФХто минава за някаква форма на бууст,който да проближава транзистора до лампата..това е.Не мода да кажа става ли това наистина,но да,по-яко е като е включен ;) !

едит:цитат от там:"...boasts FDD(...)...acuraetly mimics the way an all-valve amplifier interacts with a loudspeaker.As a result of FDD,your new MG30DFX will give you a sound and feel never before thought possible in such an affordable,non-valve amp."

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Оф топик ;)

Ако се чудите как да си скъсате пета струна .. пробвайте .. със Soundgarden - Spoonman ДЕЙСТВА!!!! аз пробвах преди малко

 

;):D:P

 

П.С колегата дето вика да грабим маршалите ако има някои излишен аз ше го взема ;-)))

А ако ше е Laney кат ще е гарга да е рошава .. и да си говорим за Mesa

 

RecVerbcom.gif

 

ама пак става офтопик баси квоти и да правя все избива на офтопик

:blink::P

Редактирано от DaftFunk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако ше е Laney кат ще е гарга да е рошава .. и да си говорим за Mesa

 

http://www.mesaboogie.com/Product_Info/Rec.../RecVerbcom.gif

 

ама пак става офтопик баси квоти и да правя все избива на офтопик

:blink:  ;)

Laney и Меса са в различни края на кривата - едното е бритиш и криви крайните лампи, а американската концепция е точно обратната.

И за да не почнат нападките срещу мен след този пост - и в двата случая може да имаме кривоч на всички нива на усилването, но въпросът е концептуален и нещата принципно са сложени в този ред.

 

да се върнем на темата

моят е:

PICT5607_rotation.JPG

 

странно, но факт е, че тази играчка в някои моменти ми е свършвала много добра работа! :guitar:

 

Marshall JCM600 - combo, 60 вата, лампа.

Свиря с него трета зима, саунда е манияшки, постоянно го преоткривам...

Напоследък свиря бая силно, на около 75%volume, и ми се наложи да сменя лампи... 66 кинта за две лампи, но звука се промени с пъти, след някой друг месец пак... с тоя Progressive grunge дето го свириме... ;)

Не бих го продал, дано не ми се наложи..

 

VIVA LA MARSHALL

 

новите лампи вероятно ще ти издържат поне 2 години. дори и да се скъсаш от свирене на 100% волюм - пак ще изкараш 6 месеца преди да се наложи да слагаш нови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моят е:

PICT5607_rotation.JPG

 

 

Впрочем и аз имам едно такова взето настаро..в един п*****ст е, който нещо се опъва да ми го върне,макар да си взе едно 20ватово... :killyou: :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.