Jump to content
Българският форум за музиканти

FCB 1010+G major 2 Проблем


Recommended Posts

Здравейте, имам странен проблем който не мога да реша. Управлявам си рига от fcb 1010 като сплитвам midi сигнала към G major - а и към midi суйч който ми управлява предусилвателя. Всичко е работило до сега 1 година без проблем. От седмица насам G-то спира да взема командата за смяна на пресетите но не забива защото функциите си работят ръчно. След минута всичко е ок и така 2-3 часа. Един път ми направи впечатление че му пускам PC 5 а той отива на пресет 7 при повторно натискане се оправи.Смених всички кабели.Тока ми е през ups и нямам колебания. Лифтнат съм от заземяването.Някой с идея?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди две седмици Бери педалиерата ми се "самопрепрограмира". Не знам какво точно стана, обаче нещо се размести и в една от банките Тап Темпо-то спря да функционира. Закачих я към РС Едитора (че ръчно без комп е жив ужас да нагласиш нещо) и видях, че вместо нагласеното преди 2г. СС80 вече пуска РС50 ли беше... Там на които банка/бутон е дефекта. Цъкнах един фатори ресет, програмирах си пак тап темпото и се оправиха нещата.

Съветът ми е да прегледаш и това. Аз спецЯлно за нея, ТС процовете и една друга МИДИ джвъчка си купих древен лаптоп за репетиционната, понеже по-лесно се трабълшутва и конфигурира като има нужда. Инак трябва да нося до къщи две-три торби с техника... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обвиних първо нея, но по нея нищо не е мръднало! Другото устройство което също управлявам с нея си бачка.Ще го мисля може и G-то да се е прецакало. Странното е че никъде не открих по форумите някой с подобен проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.