Jump to content
Българският форум за музиканти

Подходящ бридж хъмбъкер


[tie]

Recommended Posts

А нещо за не-EMG адаптери? Примерно за Димарцио? Бос съм помагайте.

 

В DiMarzio контекст можеш да си помислиш и за D Sonic - посочват, че Джон Петручи го ползва за ниските си настройки. Нямам никакви преки впечатления от адаптера, но ми се струва, че би бил по-балансиран в сравнение с X2N (има по-нисък output и съпротивление), а същевременно е с по-басова честотна характеристика, което би трябвало да поизглади високите и при двата модела средни.

 

Иначе, всеобщото мнение е, че EMG-тата и Seymour Duncan нямат конкуренция в тази област.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиря с GRG 270 B. Смятам да сменям бридж хъмбъкер. Мисля да слагам ДиМарцио Супер 3, за да имам повече в средните. Какво мислите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиря с GRG 270 B. Смятам да сменям бридж хъмбъкер. Мисля да слагам ДиМарцио Супер 3, за да имам повече в средните. Какво мислите?

 

Ами, аз не съм голям капацитет, но наскоро смених бриджовете и на двете си китари с димарцио точно по същата причина - трябваха ми повече средни за по-отчетлив звук - и мога да кажа следното:

- каквото и димарцио да сложиш, все ще си по-добре, от това, което вероятно имаш в момента:blink:, обаче

- като казват средни, тия хора не се шегуват!; така че, ако свириш по-тежък метъл или ню метъл, по-добре си вземи нещо, в което средните са по-балансирани и има повече бас.

 

Аз лично съм доволен, щото така вече се чувам отчетливо в тоталната война на групата, в която свиря (там сме трима китаристи и е мале мила:)!), а преди едва се чувах над другите. Ако обаче свириш като единствен китарист, по-добре си вземи нещо с по-мек звук!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз свиря доста РАЗЛИЧНА музика. Свиря неща от Нирвана до Джо Сатриани. Какво бихте ми препоръчали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз свиря доста РАЗЛИЧНА музика. Свиря неща от Нирвана до Джо Сатриани. Какво бихте ми препоръчали?

 

има едни не лоши DiMarzio, дизайн на Джо Сатриани - PAF Joe или нещо такова беше - на мен ми се струват готини за целта :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз преди време си купих този http://www.seymourduncan.com/products/humb...escr.shtml#sh13

и съм много доволен от него ( и не само аз ами и Любо и Коста:band2:

тря да доеш на някоя репетиция да го чуеш:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз преди време си купих този http://www.seymourduncan.com/products/humb...escr.shtml#sh13

и съм много доволен от него ( и не само аз ами и Любо и Коста:mellow:

тря да доеш на някоя репетиция да го чуеш:(

 

Dimebag Darrell rules!!!

 

Страшен е тоя SD, и аз му бях хвърлил око!

 

Любопитен факт: Darrell е проектирал, но никога не е използвал този адаптер. От самото начало си свири с някакви Bill Lawrence адаптери (цитирам по памет, не ме бийте!:)).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз свиря доста РАЗЛИЧНА музика. Свиря неща от Нирвана до Джо Сатриани. Какво бихте ми препоръчали?

 

има едни не лоши DiMarzio, дизайн на Джо Сатриани - PAF Joe или нещо такова беше - на мен ми се струват готини за целта :metalist:

 

Aко свириш Джо Сатриани, то мисля, че лийда е по-важен. Общо взето Сач по концерти повече седи на нека отколкото на нещо друго.

И все пак на бриджа използва Димарцио Фред. Паф Джо е на Candy Apple китарите и е на нек мисля, ама не съм 100% сигурен.

Аз съм се зарибил по фреда общо взето за бридж :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз преди време си купих този http://www.seymourduncan.com/products/humb...escr.shtml#sh13

и съм много доволен от него ( и не само аз ами и Любо и Коста:greenball:

тря да доеш на някоя репетиция да го чуеш:)

 

Dimebag Darrell rules!!!

 

Страшен е тоя SD, и аз му бях хвърлил око!

 

Любопитен факт: Darrell е проектирал, но никога не е използвал този адаптер. От самото начало си свири с някакви Bill Lawrence адаптери (цитирам по памет, не ме бийте!:)).

 

Не е точно така. "Дaймбакъра" се монтира по дефоулт на всичките му китари в бридж позицията, а само някои от по-старите му китари(Dean From Hell например) имат Bill Lawrence XL500. Последните му модели(Razorblade & ML) са с Seymour Duncan Dimebucker и Dean Humbucker Neck Pick-up.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.