Jump to content
Българският форум за музиканти

Шум при използване на boost-ерче


kontrol

Recommended Posts

Здравейте !

Имам интересен проблем, който не мога да отстраня доста време вече...

Независимо  кой от двата усилвателя използвам, когато в drive канала поставя между китарата и усилвателя booster, се получава постоянен шум. 

При свирене на чистия канал, нямам проблем.

Нищо не можах да измисля, сменявах захранване, пробвах с батерии...кабели..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е нормално. Бустерът представлява предусилвател,а драйв каналът-дисторшън. Когато поставиш предусилвател преди дисторшъна, винаги се получава този шум. Единственият начин да се избегне шума, е бустерът да бъде заменен от адаптери с по-висок аутпут( например хънбекери)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм го и вади доста ниво ТС на Владо Балев в сравнение с оригиналния ТС .Не знам защо шуми.Сигурно е много драйва в самия драйв канал.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, така поставен отгворът ти, мисля само да благодаря. И аз мисля, че там някъде се крие проблема... дали с noise reducer ще се постигне някакъв резултат ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време ползвахме TS на Владо Балев и много ми хареса.

 

Конкретно за проблема - нормално е. Колкото повече усилване, толкова повече шум.

Силни адаптери(пасивни) подобряват съотношението сигнал/шум, но често за сметка на по-мътно звучене, заради по-голямата индуктивност и паразитни капацитети, които се свързват с навиването на повече намотки на макарите на адаптера.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, така поставен отгворът ти, мисля само да благодаря. И аз мисля, че там някъде се крие проблема... дали с noise reducer ще се постигне някакъв резултат ?

 

Ще се, но различен според това какъв вземеш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш избор, подредил съм ти ги във възходящ ред по цена. Изпробвал съм всички, някой от тях съм имал и все още имам. 

Можеш да ги намериш в български магазини и да пробваш:

 

  • Boss NS-2 - бюджетно и популряно решение, пада върху тона ти като наковалня, аз лично избягвам и продадох моя почти веднага :> (Сложих го най-отпред като най-популярен в БГ, не е най-евтин)
  • Xvive Noise Gate Micro Pedal - сходно с горното, размерите са плюс, но ще ти трябва захранване (няма батерия)
  • Mooer Noise Killer - също в класа на Boss-a, на размери е като XVive V11, пак ще ти трябва захранване
  • Electro-Harmonix Silencer/Effects Loop - малко по-добре, като плюс е, че имаш loop
  • Hotone Gate Noise Reduction - в класа на Boss, на размери е по-малък от всичко останало, ще ти трябва захранване
  • MXR M 195 Noise Clamp - малко по-висок клас, доста по-опрощаващ от останалите изброени по-горе
  • MXR Smart Gate M-135 - приличен среден вариант, на средна цена
  • ISP Technologies Decimator Pedal II - Най-доброто, което съм пробвал, абсолютно незаменим, цената му е оправдана

 

В много случаи ще ти се наложи да ползваш два гейта, ако искаш по-добри резултати (един след китарата и един в loop-a). Лично аз съм избрал варианта с два ISP Decimator Pedal II за да имам два Treshold контрола, но можеш да се разминеш и с един от тези долу, понеже можеш да прекараш едновременно сигнала след китарата и този в луупа през един педал/rack. (EXH Silencer също го позволява, но не толкова добре)

 

  • ISP Technologies Decimator G String Pedal II
  • ISP Technologies Decimator Pro Rack G
Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато различните нойзгейтове и noise reduction решения вършат добра работа (някои в по-голяма степен от други), повечето от тях се фокусират върху това или да действат като гейтове, или позлват по-хитроумни методи, за да изглежда, че няма шум в паузуте, или когато сигналът затихва (envelope follower-и и т.н.). Въпреки това те (поне тези, които са ми известни като схемотехника) не подобряват съотношението сигнал-шум, когато сигналът е силен. По принцип, макар в тези периоди съотношението да е изначално добро, наличието на шум и брум в сигнала от китарата, понякога може да се чуе през сигнала, а понякога дори може да уврежда тона.

Затова аз мисля, че някои решения за подтискане на шума са незаменими, но никак не е зле, ако китарата по принцип прихваща по-малко брум (силни адаптери, екран, добро опроводяване).

Колкото до собствения шум на апаратурата - по мои наблюдения една от версиите на ISP Decimator (тази, които си има send-return), се справя много добре с проблема.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.