Jump to content
Българският форум за музиканти

Къде съхранявате инструмента?


Rising_Force

Recommended Posts

Наскоро се сдобих с един нов Stratocaster и се наложи да му търся място в апартамента. Съответно се стигна до опцията да дупча стената, за да правя дървени стойки - тип "закачалка" за китарката. Таа, замислих се, че ще е интересно да пусна една темичка за това кой къде си държи гъдулката и как я съхранява. :godbless:

Аз лично имам един Guitar Stand, който вече не използвам, защото съм направил "специални" :no: дървени стойки на стената, за които вече споменах (ще постна снимки при първа възможност).

 

Таа, вие сте на ход. :bravo:

Редактирано от Rising_Force
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съвсем обикновена, малка, компактна стойка поставена на земята в ъгъла на стаята ми (задължително от вътрешната страна на апартамента щото до парното стават бели :godbless: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей

тъй като имам доста китари и ги съхранявам в меките калъфи. така те са защитени от наслояване на прах, което според мен (без да съм лютиер) прецаква инструмента. на стойка държа единствено през деня китара, с която свиря. твърдо против съм китарите да се държат денонощно на каквито и да е стойки. това си е мое мнение де :godbless:

 

поздрави

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма проблем, стига да не е облегната на грифа

макар че не би трябвало да пречи

има китари дето с години висят по стените и нищо им няма :godbless:

най-готини са стойките, които не подпират китарата на грифа, а отзад на тялото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм фен на меките калъфи :hello:

Ако няма място стените са си идея (скоро май ще слагам "закачалки").

Иначе за стойки дето подпират грифа - не знам да има някакъв проблем.

 

@stratocaster, какво имащ предвид? Кофти е за китарата или ... ???

Редактирано от daniel.hristov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Държа си и класичексата, и електрическата китара в меки калъфи. И без това нямам много време ги чистя, така че е екстра, тъй като не се прашат толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта седи практически на всякъде-облегната на нещо или седи на брат ми на леглото,докато го няма.

 

Идеята за стената не е особено практична когато живееш на послендия етаж на панелен блок и тавана тече......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Параходът, поради липса на достатъчно голям гардероб седи изправен в ъгъла - така заема най-малко място!

 

Забележка:

1.: Параход = Контрабас;

2.: Гардероб = Твърд калъф за контрабас = много голям гардероб.

 

;):greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едната от китарите ми виси на стената, а другите две, които ползвам по-често - на стойки на пода до усилвателите, процесора и компютъра, така че всичко ми е под ръка (:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Параходът, поради липса на достатъчно голям гардероб седи изправен в ъгъла - така заема най-малко място!

E-e-e, ама ти като правиш забележки китаристите да не пишат в тема за контрабас /справка: http://forum.muzikant.org/index.php?showto...0entry200499/ , защо им се ръгаш тука с твоя параход непоканен??! В заглавието на темата изрично пише, че става въпрос за китари, нали така? Щеше да си пускаш тема, в която да казваш кой и какво може да пише, ама и ти и йоцо само плямпате, а кога да се каже нещо смислено - все нямате сили...

 

Успех!

 

Влад

 

п.п.

мек калъф за контрабас - 130 лв.

В.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.