Jump to content
Българският форум за музиканти

Турне по БГ-клубове


vhcs

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

ние сме хардрок/метал група и сме направили досега към 10ина парчета и мислим март някъде да ги запишем в албум.

Та моята идея е да направим промоция на албулма и да си направим купон като обиколим страната надлъж и на шир. По принцип това ще възможно само през уикрндите защото повечето бачкаме което автоматично означава макс 2 града на седмица (един петък и един събота). Идеята за клубове ми дойде от там че да не мъкнем всеки път озвучение а само китари, ефекти и кубета.

 

 

Та как ви се струва тая идея - осъществима ли е според вас? В кои градове знаете да има клубове които търсят банди за LIVE но не на кавъри? В кои градове сте свирили и имате добри впечетляния?

 

... абе то може и само в София да свирим ама ми се вижда тъпо.

 

Поздрави и мерси за мненията предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 47
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

А според теб в колко града има клубове които притежават собствено озвучаване, подходящо да поеме изискванията на рок или метал банда с жив барабанист на сцената...???

 

В колко града има клубове в които се свири авторска музика или има поне една вечер от седмицата отредена за групи изпълняващи само авторски неща...???

 

И не на последно място...

Според теб колко време ще свирите на сцената на съответният клуб с вашите 10 парчета репертоар...???

30 минути, 40 минути...???

О.К. А после...???

Или с тази серия, две максимум, вашето уастие за вечерта ще приключи...???!!!

 

Я помислете пак по-добре и задълбочено и вземете да направите поне още толкова парчета и тогава предприемайте тази иначе достойна за уважение инициатива...

 

 

П.С. Въпросите ми могат да бъдат приемани и като риторични...

 

Поздрави и Ч.Н.Г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами по принцип според мен това е начина. Неприятното е, че където и да искате да свирите, ще трябва да заемете цялата програма, ако искате да вземете хонорар. Иначе никой собственик на клуб няма да се навие. А само с авторски парчета няма как да стане. Така че направете достатъчно кавъри за да може да се представите в клуб и представете едновременно с тях и авторската си музика. Доколкото съм чел, всички дори световно известни банди са действували така. Свирели са кавъри + авторските си парчета в началото на кариерата. Докато не си известнен и феновете не ти знаят музиката, никой няма да се впечатли от това да отиде в клуб и да чуе само новия ти албум. Има и още подробности, но според мен това е формулата. Иначе - успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и мерси за отговорите и критиката.

 

Та, ние кавъри няма да свирим щото не сме кръчмарска банка и нямаме намерения да ставаме такива.

За хонорар въобще не си и помисляме - все пак ние искаме да правим промоция на бандата и парчетата.

 

Повече от 40 мин до 1 час няма как да излезе - прави сте за това. Ние имаме парчета за още 2 албума ама според мене една млада не трябва да прекалява с 2 часа собствени и никому непознати парчета. Ще треснем 1-2 кавъра макс и туй то.

 

По отношение на апаратурата и озвучението. Ми нямам представа колко клуба има из страната и колко с апаратура която може да свърши работа затова и питам тука. Ние имаме апаратура и можем да узвочим един клуб доста добре - въпроса е че това вече си е ебаси хамалогията - товарене, разтоварване, сглобяване, настройка според залата ... ша ни се ибе мамата направо.

То ако ние си мъкнем и апаратурата по-добре тогава в читалища или разни други зали. Идеята за клубовете е и друга - там все пак се събират хора които слушат LIVE музика а може би дори и стиловата насока в която ние свирим.

 

 

Ако дадете конкртни примери за клубове из страната ще ви бъда много благодарен. В София ги знаем, обаче как е положението в Пловдив, Варна, Бургас, Ст. Загора, Сливен, Плевен, Велико Търново и тн. си нямаме и идея....

 

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не забравяйте, че момчетата свирят hardcore.

ебавай се ти ама като ви дойда на следващият концерт с една кошница развалени домати и 3 кори яйца няма да ти е смешно .... муахахаха

 

с hardcore нямаме нищо общо - само леглото от време на време е хардкор разбира се ... хехехех

 

нека не се отклоняваме от темата все пак

Редактирано от vhcs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, нямах намерение да се шегувам. Бях прочел "хардкор/метал" група. Просто съм недовидял. Но във вметката ми по-горе си беше съвсем сериозна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Бургас има един хубав клуб - Party Club. Свири се всякаква музика. Отворен е всеки ден. Обикновенно групите започват да свирят след 22.30.

Това място е идеално за вас. Няма проблем да излезете и с 10 песни макар и само авторски. Ако те интересува нещо повече - питай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Пловдив има също.Клубът се казва "Петното на Роршах" и също има поле за изява на групи от всякакъв стил.За повече инфо:

 

тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Бургас има един хубав клуб - Party Club. Свири се всякаква музика. Отворен е всеки ден. Обикновенно групите започват да свирят след 22.30.

Това място е идеално за вас. Няма проблем да излезете и с 10 песни макар и само авторски. Ако те интересува нещо повече - питай.

Знаеш ли телефонче за връзка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много за инфото - надявам се и в други градове да има подобни клубове

 

Пловдив ни е наблизо и дето се вика може и през седмицата да се отскача ... с Бургас вече не е така но ако може да се комбинира с някой друг град наблизо или на път би било идеално - примерно Ст. Загора, Сливен, Нова Загора ...

 

.... а относно телефона на Party Club в Бургас - Google винаги е твой приятел и на мене това ми изплю

http://www.programata.bg/index.php?page=de...city=4&pid=1391

 

Мерси пак за инфоро и се надявам и други колеги да споделят мнението си

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та, ние кавъри няма да свирим щото не сме кръчмарска банка и нямаме намерения да ставаме такива.

Доста смело изказване :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста смело изказване

ъъъъъ, не съм искал да засягам никой от колегите !

ние не сме професионалисти в прекият смисъл на думата и никога не сме имали за цел да се прехранваме с музика (с малко изключение - барабаниста ни завършва тая година консерваторията).

Та това имах предвид - свирим това и така както ние смятаме за добре и ни кефи, а не каквото е модерно или се продава добре ... дали крайният резултат си заслужава да се чуе вече е друга тема :green: :green: важното е че оптиваме

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не смятам, че си обидил някой, но не е там въпросът.

Похвално е това, че си държите на вашето и искате да си правите ваша музика, но комбинацията между това и турне е леко... Странна :think:

Т.е. като не искаш да правиш нещо, което се слуша защо ще искаш да правиш турне?

Пък опитвайте, ако минете през Пловдив с удовоствие ще ви чуя <_<

 

ПП: Пък и не смятам правенето на кавъри за "кръчмарско", но това е друга тема.

Редактирано от eXile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не виждам нищо странно в това - творим и се стремим да получим максимален отзвук. Странно би било ако го направим с репертоар само от кавъри.

 

Другата седмица ще звънна в "Петното на Роршах" (ако има и други подходящи "дупки" пишете) и февруари/март живот и здраве може да си кажем наздраве там (ако ни искат тия от клуба де <_< )

 

Поздрави

Редактирано от vhcs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.