Jump to content
Българският форум за музиканти

Searching на 6 струни


Recommended Posts

Здравейте :D

 

Свирейки си, реших да запиша тази песен. Всъщност импровизация на нея, тъй като самата тя е доста смахната :happy:

Записвана е от раз, просто както си я изсвирих, без да си играя със записа, тъй че извинете за the wrong notes oт време на време. Moже би трябва да сложа един Chorus на частите с чиста китара :think: .

 

Проблеми около записа: (сиреч, оправдания, оправдания... :happy: )

 

Ами първо - имам 6 струнна китара, а песента е на 7 струнна... Затова е да кажем... по-различна.

Нямам Digitech Whammy, което играе огромна роля за една част от песента... Там и не свиря това, което трябва да се изсвири де... На втория път използвах Crybaby-то ми, както трябва да се използва Whammy-то там

Малко проблеми около volume-pot-a...

Последно, ами Searching e... :happy:

 

Tъй, дотук добре..

За "дебилната част" си играх със delay time pot-a на Босс ДД6цата... доста близко се получава до оригинала, защото изкарва разни "скреч" ефекти. Само да имах 7струнна, че там ми трябва ниско Си, ама стига за това.

Също основна роля играе Warp function-a на ефекта, както ще чуете.

За съжаление, по едно време ми звънна телефона... та и това го има на записа :D

 

Еми надявам се да ви хареса и да не ме направите на г*з от критики. :P Всякакви коментари ще са ми полезни.

И ДА, знам че звука е гаден :wow:

 

Fenix - Searching

 

Поздрави,

Fenix

:hello:

 

...aaa, за тези, които не са чували тази песен - да не се занимават с мойте глупости, ами да си намерят оригинала Joe Satriani - Searching от Is There Love In Space... има какво да се чуе...

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега първо ЧНГ . Да си жив и здрав и т.н. неща от тоя сорт . Поздравявам те за парчето . И последното което имам предвид е саунда - той в случая не е важен . Майната му на саунда . Успял си да уловиш по неподражаем начин толкова силно настроение че повече не може . Напоследък не бях слушал нещо с толкова силна драматургия а всъщност да е без думи . Просто спокойно може да се пусне парчето на фона на кадри от последните 15-16 години и всичко ще е ясно и без думи - една история за пропиляната младост на цяло едно поколение - така нар. най хубави години . За това как докато едни мръсни копелета крадяха и преразпределяха де що има да се краде и преразпределя в България на останалата огромната част от младите хора им мина младоста и мечтите им се разбиха на пух и прах и са необходими много сили включително и форуми като тоя за да си ближат взаимно раните - не че помага особено близането ..... Това е .... Цеко :happy::happy::happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми човече, трогваш ме, особено тактъв музикант като тебе. :happy: Атмосферата на едно изпълнение е най-важното според мен. Както си го е сложил един колега като подпис: "There are lots of guitarsist out there who play super fast and super well..."

A звученето ми, все ще се подобри някога, работя в тази насока... :happy: , a и по принцип, едно парче като ми харесва, и на миди ми звучи добре...

 

Мерси много, че си отделил 10те минути и мерси за коментара!

:happy:

 

Поздрави,

Fenix

:hello:

 

.... и ЧНГ! :D

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, радвам се, че ти е харесало.

 

Хмм, досега все си мислех, че има прекалено много високи. Ще се експериментира :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси! Самия факт, че ти го казваш значи много, като се има предвид колко твои работи съм слушал и тяхното ниво :ph34r:

 

Сега като го слушах на слушалки установих, че... ами че е неслушаемо за слушалки...

Може и някои weak моменти да ги поизгладя или направо тая вечер да пробвам пак, пък каквото стане :huh:

Аве, има адет.

 

Поздрави,

Fenix

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече, страхотно е. Още вчера го чух и сигурно съм го циклил може би един час. Наистина страхотно навява настроение. Запазвам го накомпа, харесва ми и твоя звук.

 

Между другото - не съм и никога не съм бил фен на Сатриани, Вай, Хендрикс, Малмстийн и китаристи от този ранг. Просто музиката която правят не ми харесва. Това парче в твое изпълнение ми харесва повече от оригинала (свалих си го специално за да сравня).

 

Звука - наистина не е със студийно качество и се усеща, че е записвано от раз.

ТОВА ОБАЧЕ Е СТРАХОТНО ! Все пак звука е много добър и почти без забележка ! Въпреки това си успял да запазиш чарана живото изпълнение в парчето си.

 

Страхотно е всичко ! Много ми харесва ! Поздравления !

 

П.С. Реших да напиша този пост, защото гледам, че викаш "Оо, благодаря, бла бла, от човек с такива творби като твоите е невероятно за мен да чуя такива ласкави думи бла бла.." :beer:

 

Е аз нямам нищо записано и не се занимавам упорито с записването. Фен съм обаче на хубавата музика, каквато е тази, която си записал. Исках да знаеш, че и на тези, които не разбират много и не се занимават и не чуват и с такава конкретност недостатъците също им грабва ухото и ги впечатлява !

 

Поздравления и още един път - СТРАХОТНО ПАРЧЕ !

 

Оооще ! Ооще ! Ооще ! :):greenball:

Редактирано от X_eNeMy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човечееее, пфф. Мерси! Мнението е просто :)

Никъде не съм споменавал, че е насочено към хората с много записи зад гърба или нещо такова, и точно затова толкова се учудих и се трогнах, че професионалисти са го чули и им е харесало. Но това, че съм чувал техни неща в никакъв случай не означава, че пренебрегвам другите, напротив. Това парче беше предназначено за всеки които има душа. :D и много се радвам, на тези които виждат нещата по същия като мен начин, както явно и ти! Независимо колко и как свириш мнението ти за мен важи не по-малко отколкото другите.

Все пак. Не ти трябва да можеш свириш, за да можеш слушаш :)

 

:D:bravo::):):D:)

Поздрави,

Fenix

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.