Jump to content
Българският форум за музиканти

Принципен Въпрос.


DaftFunk

Recommended Posts

За непросветените като мен .. пуснах тази тема поради простата причина че нямам идея дали има стандарт за височината на струните спрямо грифа...

Тоест : Аз измерих висо4ната на първа струна при 12-та позиция и се оказа 2.8 мм. Въпросът е .. колко трябва да е поприцип като изключим субективния момент с това че някои обичали да усещат струните по високо което е абсолютна глупост според мен ....няма нужда да се аргументирам защо.

Въпросът : Има ли стандарт за височината .. и на коя позиция се измерва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 58
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Чекай и бат Яшо да обясни - има една истина, а именно, че за китарите (пък и за останалите инструменти) няма точно фиксирани правила и стойности, ако имаше, то това щеше да означава, че всички китари са направени от един и същ материал по един и същ начин ........... ама НЕ СА......... :cheers:

 

Казано с думи прости, изолзвай някаква стойност за стартова точка и сам си регулирай китарата, така че да ти е удобна на теб, а не на комшията. :angry:

 

И запомни, китара се настройва няколко пъти поне, т.е. трябва да я усетиш, в прекия смисъл на думата. Ръчваш, свириш, после пак ръчваш и свириш няколко пъти и ще ти се изясни.

 

 

По принцип най-добре е да се мери на последното прагче в посока към моста и общоприето е, че около 2мм е най-добрия компромис между удобно свирене и no string buzz.

 

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И не забравяй да измериш и кривината на грифа около 7-ма, 8-ма, 9-та позиция(като натиснеш 1-во и последно прагче едновременно, също е много важна!!!

 

Тряяше некъф сборник да издам, много съм умен, за*би!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз измерих висо4ната на първа струна при 12-та позиция и се оказа 2.8 мм.

У.... амиго.... да не те фърлям в пламаци ама това ми се струва много.Незнам ква ти е китарата ама май много ми се вижда...аз не съм метил моите...щото 1-во не съм( още :blink: ) профи и 2-ро тва за сетап-а на китарата не мисля докато не изхрача поне 700 евро за такава :blink: т;ва е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чекай и бат Яшо да обясни - има една истина, а именно, че за китарите (пък и за останалите инструменти) няма точно фиксирани правила и стойности, ако имаше, то това щеше да означава, че всички китари са направени от един и същ материал по един и същ начин ........... ама НЕ СА......... :D

 

Казано с думи прости, изолзвай някаква стойност за стартова точка и сам си регулирай китарата, така че да ти е удобна на теб, а не на комшията. :D

 

И запомни, китара се настройва няколко пъти поне, т.е. трябва да я усетиш, в прекия смисъл на думата. Ръчваш, свириш, после пак ръчваш и свириш няколко пъти и ще ти се изясни.

 

 

По принцип най-добре е да се мери на последното прагче в посока към моста и общоприето е, че около 2мм е най-добрия компромис между удобно свирене и no string buzz.

 

 

Успех!

Тошно така :P

Т'ва за комшията ми 'ареса, както се казва.

 

Ниските струни помагат на бързината, по-голямата височина обаче помага на тона. При по-голяма височина тона е по-отчетлив и по-дълъг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за Ибанец най добре е 1,5 на първа струна

и 2 на 6та

измерено на 14та позиция

за другите не е съвсем така

важен е да се постичне максималния компромис

за който се споменава преди мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми.....аз съм си сложил някъф линк, май от тоз форум го намерих :

http://www.icepoint.com/guitar/Setting%20u...ctric%20guitar/

Пише как да си настроим китарата.....

 

Иначе, аз съм на 6'та струна - 12'о прагче ...............3.9мм.....

и на 1'а струна 12'о прагче.........2.8мм...

Току-що ги мерих и...ъ.....смятах че са малко по-на ниско...

Е...ако някой може да свири на такова нещо, ще се радвам че не съм аз единствен :D

 

Доста е неудобно, но просто, в момента бъздят ужасно много, ако ги смъкна още пък ще е съвсем трагично положението.....

Абе, калпава работа, ама.....Орфендер, кво да се праи :/

Пък и като човек няма пари да си купи нещо друго, така ше е :D

Но пък от друга страна, като свикна да свиря на такова дърво и като си набарам по-хубава китара ще ми е много по-лесно :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За който го мързи да търси ето нагледно за бас/солид боди/акустик

Ibanez%20Manual%201.jpg

Ibanez%20Manual%202.jpg

Редактирано от Rust
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само искам да питам последно защо някой казват че на 14-то прагче се мери ?

аз където съм чел пише 12то ?

то не че има голяма разлика ,но .... интересно ми стана ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 12то е по правдиво, щото е средата на струната.

Хаха. Това на китари или басове? С 20, 22 или 24 прагчета?

Аве хора не ви разбирам. Ако на една китара (примерно :dance:) над 12 прагче 6та трябва да е на 2мм, то същата китара ще е (примерно :dance:) 2.2мм над 14то прагче същатата струна.

Следователно, дали ще го настроиш от 14то на 2.2 или от 12 на 2, то ако ти е прав род-а сичко ще е ок...

 

и това ми били физици <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.