Jump to content
Българският форум за музиканти

Пружинка


emilcvetkov_

Recommended Posts

имаш предвид пружините??? щото обикновено май се слагат 3, 4 или 5

продават се по магазините и може без тях само ако си застопориш тремолото с трупче

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок тъи и тъи сме подхванали темата. нещо ми се изцапал яко грифа и мисля да го чистя но за целта трябва да си разкарам струните. обаче когато си купувах китарата ми казаха доста ясно че ако си разкарам струните (всичките) после ще ям голям К*Р докато ги сложа. някакви савети. става въпрос за същата китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става дума за пружинка,малко по-малка от тези на химикалките,но много по-здрава.Би трябвало да се слага в дупката преди ръчката,за да стои по-стегнато.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип, може да ти звучи ненормално, но става и определена пружинка от химикалка. Но трябва да търсиш доста време докато намериш точния размер и е направо лудост. А за съжаление, не знам някъде по магазините да продават само пружинката - обикновено продават целия комплекти тремоло - аз имам 2 проблема с моя флойд, и понеже не мога да си намеря части ще си купувам цял комплект, няма как...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок тъи и тъи сме подхванали темата. нещо ми се изцапал яко грифа и мисля да го чистя но за целта трябва да си разкарам струните. обаче когато си купувах китарата ми казаха доста ясно че ако си разкарам струните (всичките) после ще ям голям К*Р докато ги сложа. някакви савети. става въпрос за същата китара.

това какво общо има с темата??

ако е така, това ще рече че човек като си купи китара веднъж не трябва да сменя струни, щото после трудно се слагат :)

emilcvetkov_ - помислих че става въпрос за големие пружини отдолу

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина става въпрос за FENDER Stratocaster - по-добре не пипай и ръчкай сам ами го занеси в магазина от който си го купил, пиши на сериза им или потърси помощ на лютиер ако не е в гаранция.

 

Иначе - аз не се сещам, за коя пружина става въпрос. Но дори да знам - извинен съм, станах преди 2 минути :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок тъи и тъи сме подхванали темата. нещо ми се изцапал яко грифа и мисля да го чистя но за целта трябва да си разкарам струните. обаче когато си купувах китарата ми казаха доста ясно че ако си разкарам струните (всичките) после ще ям голям К*Р докато ги сложа. някакви савети. става въпрос за същата китара.

А т'ва е абсурдно^

Тия хора са продавачи, не бавачки. А като се насереш от xxxx ли ше ти умият дупето.

 

 

Пич повярвай никой от фендър героите (Малмстийн, Блекмор, Стиви и Джими Вон, Робърт Крей, Ерик Клептън, Бъди Гай и т.н., и прочее...) не сменя струни.

Те си цепят с едни струни от 3-ти клас (Голямото междучасие) до Стената на Славата.

 

 

 

Има едно издание на "фендър" май беше "фронтлайн мегазин". Вътре са описани някакви пинизи по опъването на струните. Пише ги и на сайта им. Основно иде реч как при ползването на тремолото ще ти разтройва по-малко.

Според мен лично тези съвети работят при истинските (такада се каже) фендър китари. При мойто немско копие положението беше неспасяемо.

Нещата не са сложни. Обяснени са с картинки (като за американци). Въпроса е че при добра китара немаш ядове. Иначе е ясно. А на човек който очаква звук без да си сменя струните от страх че нещо ш'се чупи нямам какво много да кажа. Това за мен е чиста проба мързел и тарикатлък.

Някой да ми сдъвка храната и да ми плюйне в гърлото.

Ако може и водката венозно.Ето това*намерих след като написах думичките Fender, Strings и Setup в търсачката на Гугъл за около 15 секунди. Само за справка аз съм учил френски и руски в училище. Вярно т'ва е на италиански ама картинките са на есперанто (за децата - искуствен международен език - б.а)

И за да не съм само лош ще информирам младежта, че е добре струните да се свалят 1 по една и да се сменят веднага (Сваляш 1 слагаш 1, после следващата). Навиването е нарисувано в линка, който дадох. Реда е добре да бъде 1, 6, 2, ,5 , 3, 4. сиреч отвън навътре.

И последно ако ти се мърдосва (произлиза от мърда) и не ти се занимава със "сложната наука" за поставяне на струните, свири с хард тейл китара.

И още една добавка: В www.altavista.com под търсачката има едно линкче

Babel Fish Translation

Та пейстнатия (PASTE) текст на италиански може да бъде горе долу преведен на английски.

Те това е следколедната ми доброта.

БАЧКАЙ!!! ЛЕСНО НЯМА!!!

 

:);):);):beer::)

 

 

П.С. Току що видях, че както обикновено съм му оспамил на момчето темата за пружинката, ама може да го преместите тва в Ултимат Гайд-ът и да приключим с реването

 

* това е линк, като цъкнеш на него с мишката и се отваря една страница с картинки

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пружинки такива има бол навсякъде. виж дали някой от ваще не е стар ТеКеЗеСар или шлосер някакъв. вехтия навремето е крал, крал и сега имам 4 буркана с всякакви пружини

не вервам само той да го е праил :) порътси, иди в някоя работилница, сервиз.....намират се

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок тъи и тъи сме подхванали темата. нещо ми се изцапал яко грифа и мисля да го чистя но за целта трябва да си разкарам струните. обаче когато си купувах китарата ми казаха доста ясно че ако си разкарам струните (всичките) после ще ям голям К*Р докато ги сложа. някакви савети. става въпрос за същата китара.

Пaк офтопик, но в отговор на твоя въпрос.

Струните се сменят, но това, което е имал предвид продавача, е да ги сменяш една по една. Така наистина е по-добре, понеже няма металната пръчка в грифа да го извие назад, когато стои китарата без струни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок тъи и тъи сме подхванали темата. нещо ми се изцапал яко грифа и мисля да го чистя но за целта трябва да си разкарам струните. обаче когато си купувах китарата ми казаха доста ясно че ако си разкарам струните (всичките) после ще ям голям К*Р докато ги сложа. някакви савети. става въпрос за същата китара.

това какво общо има с темата??

ако е така, това ще рече че човек като си купи китара веднъж не трябва да сменя струни, щото после трудно се слагат :)

emilcvetkov_ - помислих че става въпрос за големие пружини отдолу

Имал е предвид човека, че като са навити струните на ключа много трудно (може би невъзможно) е да се сложат пак в тремолото. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що нема емотиконка как се прекръстваш.. :)

 

По темата,и без тая пружина на ръчката на тремолото нямаш грижи. :D

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.