Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да озвучъ фалцета?


brysnaria

Recommended Posts

Здравейте, имам един проблем ,който в момента ме мъчи по празниците...

като пея високи неща на фалцет и звучът много , как да кажа...болезнено.

 

Внимание , следващия файл не е за хора с чуствителни уши :D

http://brysnaria.hit.bg/falcet.mp3

 

Моля, моля , моля, дайте някой съвет , или трик как да го омекотя малко, защото както виждате , нещата са много зле . Зву1а се едно ме колят:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха

 

брато, ти очакваш да си промениш гласа чрез озвучението му?

 

ако фалцета ти не излиза добре от гърлото, не мисля че има какво да се направи за да звучи добре през микрофон

 

работи си над фалцета докато започне да звучи добре, пробвай да го блендваш с глас т.е. да пееш на миксет като съотношението фалцет/глас се изменя според височината, така няма да имаш рязка граница от която да става смешно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха

 

брато, ти очакваш да си промениш гласа чрез озвучението му?

 

ако фалцета ти не излиза добре от гърлото, не мисля че има какво да се направи за да звучи добре през микрофон

 

работи си над фалцета докато започне да звучи добре, пробвай да го блендваш с глас т.е. да пееш на миксет като съотношението фалцет/глас се изменя според височината, така няма да имаш рязка граница от която да става смешно

Уф, ок.. срам не срам пак го качих. :)

Как ми звучи фалцета, откъде ми излиза ?

И откъде може да излиза освен от гърлото това не го разбрах?

Редактирано от brysnaria
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LOE, мисля, че въпроса на Бръснаря не е за озвучаването с микрофон,а точно за това което си описал после. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

начи то всичкото ти излиза от гърлото...

 

просто се мъчи да докарваш по човешки звучащ тембър когато пееш с фалцет, не дей да разчиташ на 100% фалцет, а се опитваш да го смесваш с глас.. тва малко го повтарям защото в предишния пост казах същото, ама друг начин няма

 

лично аз карам докадето мога с глас, но вместо от там нататък да минавам на фалцет минавам на микс - какво представлява микса - ми.. микс от глас и фалцет, за да го нямаш рязка граница в тембъра трябва да си изградиш добра постановка, която да се мени - колкото по високо толкова повече фалцет и толкова по малко глас, докато стане само фалцет

 

за съжаление не съм чувал за няква тайна техника която да помага в случая, освен разбира се практиката, пеене и учене от грешките

 

ако някой знае нека сподели

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фалцета ти излиза като "квичене"защото стягаш гърлото. Колкото по-високо пееш,толкова повече го стягаш,а трябва да е обратното.Можеш да се справиш с това като се опитваш да пееш на високите тонове само с опора в диафрагмата,без да използваш ларингса,отпусни челюстта и си представи че звука излиза от главата ти(челото ти),не от гърлото и се опитай да имитираш леко класическото пеене,без да окръгляш и затъмняваш гласните.Просто пей гласните отворено.Гледай звука да не излиза през носа ти също така,прави упражнения като пееш фалцети с пръсти на ноздрите,т.е пей със запушени ноздри.Не се притеснявай че М и Н ще произнасяш трудно,това е просто упражнение което ще ти помогне да не стягаш ларингса докато пееш.

 

Айде успех!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.