Jump to content
Българският форум за музиканти

помощ при избор на китара


just_a_girl

Recommended Posts

  • Отговори 43
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз пък познавам един човек, който свири от 10 тина години на акустичка, премина преди 4 на ел., не е ултра фаст меша шредър, но за сметка това свири много по-динамично, чисто и експресивно от болшинството "съзтезатели"...

ми и аз имам един такъв познат... който първия път като хвана китара с дистър 2 месеца се оплакваше от шумове (които не се чуват без дистър), постоянно закачаше струни, нещо което също си беше от на акустична но на електрическа много ясно че се чува съвсем отчетливо

 

да не говорим че след година и нещо още не може да прави добър палм мют пък да не говорим за хармоници

 

добра динамика може да се усвои и на електрическа китара, стига да свириш чисто

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си металните струни на акустичната китара направо ми откъснаха пръстите-започнаха да се белят след всеки път който свирих.<_<

Скивай ми подписа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен са ми казвали , че порязват доста <_<

Аз съвсем в началото, когато още нямах собствена китара се учех на акустичната на един познат-с метални струни..За резане чак да тече кръв не, ама си боли и то не само кожата на пръстите, ами и месцето там.Ама след много упражнения тая кожа става по-твърда и не толкова чувствителна на болка, ама не че не усещаш нищо.Пък и ко да праат дъртите, дето преди 50 години даже не са знаели за найлонови струни(е, поне не в България).Стига разсъждения, че аз почнах да е обърквам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз отначало свирих на акустична с мет. струни месец-два и не мисля че е толкова гадно тва, стига да не са твърде високи струните или грифа да е гаден, ако толкова е проблем по-добре да се мине на по-тънки метални (9ки или 8ци) вместо на пластмасови, защото пластмасовите определено не звучат добре за свирене на акорди с перо <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много мнения се изредиха от рода на ЧУВАЛ СЪМ, КАЗВАЛИ СА МИ, ЧЕТОХ НЯКЪДЕ.......

единствения резултат е че се объркват незнаещите.

 

ето как стоят нещата

 

КЛАСИЧЕСКА КИТАРА - широк гриф, найлонови струни - свири се лесно, защото са меки и дебели - не прорязват пръстите

 

АКУСТИЧНА КИТАРА - тесен гриф - като на електрическата, метални струни. особено неподходяща за начинаещ - пръстите му ще станат на леща след 1 час свирене

 

ел китара - е тука вече ако някой не знае..... :):D :read:

 

който както си реши на такова си свири. изказвания от рода на 'казвали са ми' на никой не помагат

който иска започва с ел китара, който иска с акустична или класическа

вече не знам за кой път се изписват тези неща <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно пък широкия гриф на класическата китара е супер неудобен, особено за хора с малки ръце

 

от поста ти някой може да остане заблуден че всички не-класически китари са с железни струни

 

има и акустични китари с пластмасови струни, и значително по нормални грифове, от тези на класическите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако почнеш на акустична и минеш на електрическа с драйв трябва да учиш половината неща наново

При мене нямаше нищо такова. Преходът от класическата към електрическата китара ми беше много лесен. Единственият проблем при прехода беше перцето, защото дотогава бях свирил все с пръсти.

 

Аз бих посъветвал авторката на темата да започне с класическа китара, въпреки широкия гриф. После тънкият гриф на електрическата китара ще й се струва като песен... Пък и не е само това. Ако човек иска да става пълноценен китарист, той трябва да може да свири и на акустичния инструмент (лично мое мнение).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе стига обърквахте хората - всичко е индивидуално - точно този познат за които говоря и до ден днешен не може да свикне с тесните (нормалните грифове), както и аз със отвратителните грифове без радиус на класическите - аз пък бих посъветвал авторката да си вземе китара, според стила които харесва и смята да свири :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако почнеш на акустична и минеш на електрическа с драйв трябва да учиш половината неща наново

При мене нямаше нищо такова. Преходът от класическата към електрическата китара ми беше много лесен. Единственият проблем при прехода беше перцето, защото дотогава бях свирил все с пръсти.

 

Аз бих посъветвал авторката на темата да започне с класическа китара, въпреки широкия гриф. После тънкият гриф на електрическата китара ще й се струва като песен... Пък и не е само това. Ако човек иска да става пълноценен китарист, той трябва да може да свири и на акустичния инструмент (лично мое мнение).

Не съм съвсем съгласен, че тесния гриф ще и се стори песен след класическата китара. аз до ден днешен си предпочитам по- дебелите и заоблени грифове.

 

Въпрос на навик и наистина много е важно какъв стил свириш. Не можеш да свириш Джаз с Jam примерно. :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

когато си купувах китара въобще не знаех че има такива с метални и с пластмасови струни :lol:

та мойта беше найлонка и бях много възмутен когата един мой приятел си купи с метални и дънеше яко докато сичко мое звучеше латино-испанско :lol:

 

ама кат ми улегнаха струните мелодията се оправи, а и сичко се хващаше лесно

така че нещата се смениха и почнаха да завиждат на мен :blink:

 

освен това не мисля че вече е актуално да се свирят само класически работи с пластмасовите струни

забелязъл съм че сега повечето акустични песни се свирят от една steel и една nylon

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, но повечето китари в магазина с пластмасови струни са ГАДНИ КЛАСИЧЕСКИ с ужасно широк гриф!! и това което правят 90% от начинаещите е да си вземат такава и после да се оплакват че не могат да хващат барета.

По въпроса за пластмасовите струни - звучат добре за сола и неясно и омазано за ритъм китара, следователно може да са подходящи за свикване на пръстите, но звука им е гаден за свирене на акорди

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, но повечето китари в магазина с пластмасови струни са ГАДНИ КЛАСИЧЕСКИ с ужасно широк гриф...

Е чакай сега - Класическите китари не трябва ли да си бъдат такива (за класика), защо да са гадни? Пък и като се научиш да хващаш баре на тях, после пей сърце :D

 

Та да се включа и аз, надявам се не нахално, че да не отварям поредната тема за едно и също (макар че точно въпроса за класически в този ценови диапазон сякаш не е много сериозно застъпена в предишните topic-и):

Търся си класическа - с найлонови струни (размишлявам за варианта Уестърн за сега) китара, в ценови клас до 300 лева... Досега пробвах един Хонър за 150, но не бих казал, че с нещо особено превъзхождаше сериозно преработената ми от майстор Кремона (Чехия мейд B) )...Искаше ми се нещо по-така. Трябва да отида да пробвам Ямахите в Динакорда, някой друг Стаг...ама избора на класически във Варна сякаш не е потресаващ. Интересно ми е какво мислите по въпроса.

Редактирано от CaptiveAlien
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....ориентирай се според стила . Ако се съобразяваш с "оттук трябва да почнеш така , - па иначе" :read: , няма да стартираш скоро . Аз почнах на ел. китара с метлани струни и к'во ? Трих си кожата по пръстите , после се оказа че всичко е имало значение , на 3-тия месец вече не се опитвах да се самоубия с инструмента :greenangel: нямаше и болка . "Без болка няма прогрес" . Пипал съм и найлонови струни , ма не са ми слабост . Така че , избери си инструмент с който да ти е удобно и лесно да свириш и това е :guitar: .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.