Jump to content
Българският форум за музиканти

Моля за съвет!


Borilius

Recommended Posts

Значи имам един Jackson Randy Rhoads и когато го взимах от xxxx ми казаха че нямат калъфи за него /заради специфичната форма/, с изключение на един куфар, на който обаче цената му беше 290лв. Сега има ли шанс да се намери отнякъде куфар на по-ниска цена или да се изработи, защото засега ми се налага да я държа в оригиналната картонена кутия. Ако се окаже че няма друг начин ще взема тоя за 290лв, но ми се ще някакво по-евтино решение все пак. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е може пък да му се случи да си я изнесе от вкъщи някой път де :dance:

 

Мисля в Динакорд предлагаха къстъм изработка на куфари, но може и да се лъжа - не пречи да се провери по телефона де :dance:

 

Само че не съм много убеден, че ще излезе по-евтино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, ми значи ще се взима куфар :dance: Отвреме навреме ми се налага да я изнасям, иначе стойката щеше да ми свърши перфектна работа. Мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хехехе имах същия проблем преди , но ми дадоха ценен съвет "ако не пътуваш по летища и т.н не ти трябва такъв хард кейс" и тогава си взех един много як калъф за китара за 30-на лева и съм много доволен . Калъфа е доста твърд и китарата е добре защитена !!! Така че - зависи за какво ти трябва ??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хехехе имах същия проблем преди , но ми дадоха ценен съвет "ако не пътуваш по летища и т.н не ти трябва такъв хард кейс" и тогава си взех един много як калъф за китара за 30-на лева и съм много доволен . Калъфа е доста твърд и китарата е добре защитена !!! Така че - зависи за какво ти трябва ??

Ми най-вече да бъде добре защитена, както вкъщи така и когато ми се наложи да я разнасям някъде. Просто формата и е такава, че е много лесно да я шибнеш в някой ъгъл :dance: Абе hard case ще е :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

задължително ли е формата на китарата и кейса да са идентични?Аз съм почти сигурен че твоята китара ще пасне в моя калъф със стандартна правоъгълна форма...даже май пробвахме веднъж..

а,между другото нали имаше точно 1ни калъфи за Джаксън дето стават за тия по-ръбатите модели - мно са яки - бяха към 80лв мисля...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Nightmare81, откъде си го взел тоя калъф, че и аз трябва да купувам нов калъф за моя звяр, па се чудя откъде.

Ами взех го от магазин ФАКТОР - за 30-на лв ако не се лъжа.

ФАКТОР (Варна)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де, не е сложно

само трябва да си напъне човек сивото вещество

 

намери на старо хард кейс за нормална китара, изкорми му долната част - леглото, в което ляга китарата

 

вземи голямо парче пенополиоретан или стиреопор и издълбай легло с формата на твойта китара

после лепни една тапицерия и си готов

просто трябва да се превъзмогне ламерството по някакъв начин ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно съм сагласен със Stratocaster.Моята китара тип стратокастер само че с малката глава я влачих 10 години в куфар за китара тип Лес Пол и нямах никакви проблеми.Така че дори нещо на старо с малки подобрения ще ти свърши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.