Jump to content
Българският форум за музиканти

Построяване на верига от стерео ефекти


DaftFunk

Recommended Posts

Здравейте, замислих се дали мога да вържа два последователно свързани стерео ефекта които имат само един "In" и по 2 "out" -a  / стерео и моно / и това да стане на принципа на сплитнат сигнал между два усилвателя които имат само по един вход за китара и липсва "send / return / входове.  Проблемът е в това, че няма как да вкарам стерео сигнал от първия по веригата стерео ефект към следващия такъв поради липсата на стерео входове и наличието само на стерео изходи. ;-)

Ако някой има гениално решение на задачата може да го сподели.

 

В конкретния случай става въпрос за     

Китара ---- овърдрайв ----- стерео коръс ---- / само един IN / -- стерео дилей/ == сигналът се сплитва  към =============  Амп 1 и Амп 2

Редактирано от DaftFunk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като няма send/return няма как да стане и двата ефекта да са ти в стерео режим.Или хоруса или дилея.

 

http://www.premierguitar.com/articles/going_stereo

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уви и аз стигнах до този извод ;-)  Сега ще помисля кой от двата ми е по-важно да е стерео ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има две новини за теб, една добра и една лоша.

Лошата е, че се поизложи с това питане. Бъзикам се, но вече като активен член на форума не очаквах, да не знаеш елементарният факт!

Корус, Хорус има два изхода, като обикновено А изход е с модумираният сигнал, а Б изхода е с чист сигнал. ( за домашно изкарай сигнал от Б изход на коръса към амп за да се убедиш сам)

 

Добрата новина, твоята задача има само едно единствено правилно и добро решение!

Китара ---- овърдрайв ----- стерео коръс ---- / аут А/ -- стерео дилей/ == сигналът се сплитва  към ========== Амп 1 и Амп 2

 

Айде честито!

 

ps -вариант дилей - коръс досега никой май не ползвал, но ако ти се експериментира,

за да се убедиш, че правилното решение е едно...

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. До TONY : мерси за мнението ;-) Избрах мързеливия вариант.. да се изложа питайки тук вместо да се ровя из нета и да не се изложа ;-) Имам два ампа от скоро и не бях въобще се интересувал от стерео чейнинг ;-)  Инак съм си напеавил вече педалборда точно в реда в който го описа .... китара ----УАХ --- ОД --- ДИСТ --- коръс ---- дилей == сплит синал към амп1 и амп 2

2. До ciriljhonson  : crybaby GCB 95 F,  DigiTech ToneDriver , BOSS DS-1, BOSS-CH-1 и един евтин дилей на берингер :)  Behringer DD400 ;-)

Евтин.... ама стерео. ..и е  дигитален ама 64 бита ;-) Не, че се оправдавам. Просто бих си купил добър looper преди да инвестирам пари в дилей ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да купиш лупер на Бос или Дигитек или ТС.

Наистина помисли да махнеш дилея на Бери.

Muza имат приличен дилей. В момента не мога да кажа

дали си заслужава повече от на Бос.Или пък на ТС..

На Дигитек дигидилея не е лош, но все пак една идея под тези на Бос.

Но в берито вероятно има нещо криво... поне винаги е под съмнение.

На Дигитек овърдрайва не е лош, но като си подкарал с Бос, може да го

замениш с някой драйв на Бос, аз ги предпочитам пред тези на Дигитек.

 

Както бе казал един френд, важното е играчките да се въртят :)

Така, че ти си рашавай според кефа и случая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Behri-то е пълна смешка. Behringer са ивтино изработени и недомислени ефекти... BOSS ...EHX...TC... MXR дори Mooer...всичко и добре. Дори и DigiTech са класа над Behringer.

Дилейте.които ми харесват са аналогови и са доста скъпи. Behringer-ът просто ми попадна и не бих си купил повече.

Знам кое ми харесва, но жената и детето са приоритетни във финансите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.