Jump to content
Българският форум за музиканти

облепване с естествен фурнир


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Валяк, двойно олепиляване.

Лепило с консистенция на майонеза ще може ли да се маже така?

 

Както и да е, отиде вече.  Доста неприятна операция в жегите.

Посъветваха ме да не ползвам лак на водна основа, за всеки случай.

 

Подутини има на едно място по радиуса, там отнех материал, тънки каналчета.
На още 1,2 местенца има кухо на плоска част, там само ще процепя и ще инжектирам.

Усеща се къде не е наред с леко почукване.

 

P1011076.jpg

 

P1011071.jpg

 

P1011077.jpg

 

P1011078.jpg

 

P1011079.jpg

 

п.п. Челата мислех да ги хвана с лепило и с винтове, но може би ще ги хвана само с винтове. Има отзад една рамка от летви по цялата обиколка.

Ако някой ден стане нещо и ми се занимава да ги преработвам, да може да се свалят. Може и фурнира да ми омръзне :D.

Този отблизо изглежда добре, но отдалече има прекалено тънки шарки и не си личи.

Само че... не ми се мисли как би могло да се свали.

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами добре се е получило поне така както изглежда на снимките. В жегите отвореното време на лепилото се съкратява - хубавите лепила имат различни модели с различно отворено време. Инъче аз винтове не бих използвал - аз слагам винтове само докато стегне лепилото и после ги махам разпробивам и набивам дибли с лепило - става бетон. Инъче за лака важното да е качествен, няма нищо лошо да е на водна основа - работих няколко месеца в дърводелски цех преди време и там се пръскаше само с лакове на водна основа, но в домашни условия тегава работа а и едва ли имаш компресор и хубав пистолет. Аз мойте колонки на които сега слушам и съвсем скоро ги завърших ги финиширах със danish oil и се получи много добре - натурално изглежда и ми харесва. Ето как се получиха моите:

 

8816633K.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.