Jump to content
Българският форум за музиканти

дайте да чуем критиката


ronia

Recommended Posts

Качих в джи-мейла едно парче днес, казва се Flu Christmas. Записът е на живо от репетиция, тоест в работен вариант.

 

Чуйте и дайте някой съвет, покритикувайте и така... току виж излязло нещо от него :metalist:

 

Благодаря! :inlove:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On your Flu Christmas

You would never ever feel too small

You can count on Flu Christmas

Flu Christmas will bring it all

 

...и тъй нататък, с малко филмово звучене е песничката :) Кой ли ще се излъже да я чуе и да сподели мнението си? :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми куплета съм го чувал (особено изпяването на първата строфа) и дори се сещам точно в коя песен, но никога не съм знаел името й (това не е "й", а "и" с ударение - поправя се от коректора), а припева ми звучи като нещо друго (пак не-зле познато), но и мен ме боли главата и не мога да ти го посоча, за съжаление.

 

Съветът ми, щом го желаеш, е, че такива песнички трябва да се пеят на български, за да направят впечатление, иначе отминават ;)

 

Моля (за благодаря-то) :godbless:

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата строфа я осъзнах впоследствие на какво прилича и нарочно не съм я променила, защото са 3 тона - част от много по-дълга вокална фраза с различен замисъл. Така ми е хрумнала, така остава. За припева не знам какво точно имаш предвид :think: То сигурно всичко ще влезе в някой лад или нещо подобно.

 

Съветът за езика идва от българин и като такъв го приемам. Но това е вдъхновение. Не мога да седна да превеждам сега - много техничарска работа е това :)

 

Подобно :unsure::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което исках да кажа е, че ако музиката ви (конкретно това парче) е предназначена за България, по-лесно ще ви е на бългалски :) , а ако не е, няма да впечатлиш никой като изпълняваш неговата музика, по неговия начин :think: - необходимо е да покажеш нещо различно - я народни мотиви (а тук не ги видях), я роден език :read:

 

Моля!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е музиката, която се случва в нашата група :virtuoz: За текста не знам какво да кажа - няма да я пускаме по радиото, а и без това през майспейс сигурно ни слушат повече случайни хора по света, отколкото някога ще ни чуят в България :metalist:

 

Last season a fever spared me all the housework

I've begun to see

The reason behind vacationing in bed:

 

Feeling like a lady, a princess, a baby

Can be so much fun -

Gotta take a chance as it comes.

You don't have to ask for getting

Everything you need or at least some

Of it on your Flu Christmas...

 

едит: И ние имаме коледна песен, така да се каже :happy:

Редактирано от ronia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е музиката, която се случва в нашата група  :P
Пак започна да се обясняваш :stop: - питаш за парчето, аз ти отговарям за парчето :read: и ти ми обясняваш за вашата музика :virtuoz: Не си права :happy: Знаеш, че харесвам музиката ви :beer: , какво да направя като никога не съм си падал по коледни песнички :metalist: Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен си има етно-мотивче поне на две места, но разбирам, че не се "виждало" :P Просто не е толкова ясно изразено, за да не стане кичозно. Ще помислим по тоя въпрос... А ти помисли по коледния въпрос, ако нямаш какво друго да правиш :D

 

Не съм чула достатъчно мнения - давайте още :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да беше писала.че е коледно парче,та белким някой се заинтересува и го чуе!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми,то коледата стана маркетинг атака отсекъде.,изхвърлете теУевизорите,не четете вестници :exclaim: ,но поне музика можем да слушаме каквато ни харесва.. :curse::curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредното доказателство, че за българина нищо родно не си заслужава вниманието. Както и да е. Това за Коледата е самоирония - че точно когато не я организираш, празнуваш и преекспонираш всячески, я караш истински.

 

Абе здраве да е. Другото - лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Весело,някак си трагикомично звучи с елементи на бурлеска-кефи!Единствения ми коментар е към английския,но мисля че сме говорили преди на тая тема :blink: !Успехи и правете/свирете каквото ви е на сърце,останалото е бошлаф работа!

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.