Jump to content
Българският форум за музиканти

Що за животно е Harmonizer-a?


Baby Thomas

Recommended Posts

Ако се не лъжа бях гледал такъв добитък в лайв риг-а на Стив Вай. Та се зачудих какво ли е... Но до момента така и не разбрах, та ми хрумна да питам. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=1124 така изглежда гласа ми с хармонайзер и не получих отзиви поне може вие да ми кажете дали става добре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се не лъжа бях гледал такъв добитък в лайв риг-а на Стив Вай. Та се зачудих какво ли е... Но до момента така и не разбрах, та ми хрумна да питам.  :beer:

Не е ли онуй животно, дето като го влючиш и ти прави хармония на мелодията?

Аз винаги съм мислел че ще да е това.

 

едит: то не е никак труно да ти свири терци на мелодията

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз тъй си мислех, ама не. Било нещо свързано с хармониците.

Ти нали имаш на процесора, що просто не включиш и не ни светнеш :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам. Моето е Harmonized Pitch Shifter и прави точно тва дето викаш (може и друго да прави де) - свириш една нота и то ти добавя терца към нея да кажем.

 

Предполагам че хармонайзера един вид усилва хармониците, ама може и да се излагам нещо в момента :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувам, че говорит за пич шифтър... имам един въпрос, а той не е за цяла тема.

 

Я кажете има ли какъвто и да е смисъл от него освен за октавиране при положение, че той реално би ти направил яко дисонанси :cheers:

 

Защото ИванДТр говори, че примерно хармонайзъра примерно от А ти вади Ц и Е, но пича ще ти извади Ц# и Е, а Ц# ще ти е дисонанс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но пича ще ти извади Ц# и Е, а Ц# ще ти е дисонанс.

Пича на А би трябвало да ти извади Ц а не Ц#

 

Иване :cheers:;););););)

ОК, сори за грешката, но при това положение пича на C ще ти бъде D#, а така ако си в Е минор влизаш в гаден дисонанс, защото ти трябва Е.

Другият пример е пича на Г - А#, при положение, че на теб ти трябва Б.

Сега разбрахте ли ме? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми да ти кажа как е на моя процесор - той има бая възможности в това отношение.

Значи имам основно два типа пич шифтър - стандартен и хармонизиран.

 

Стандартния просто взема оригиналния тон и го променя с колкото си искаш полутона. Диапазона е 4 октави!!! Много го обичам тоя ефект щото в момента съм с флойд и пренастройването на китарата е УЕК проблем. И като ми се досвири някоя песен дето е в ре, вместо да променям тоналността от winamp-a(това е друга тема, проблема е че при вокалите става гадно), просто цъкам 2 бутона на процесора и китарата ми вече звучи в ре :cheers: Кофтито е че качеството се влошава и има леко закъснение на звука(поносимо).

 

Хармонизирания много не съм го барал. Общо взето при него си избираш тоналност и гама и ти добавя втори тон върху този който свириш(свирят се само отделни ноти!). Утре ще го разцъкам щото в момента като чета упътването не ми става много ясно как се определя добавяният тон. Готиното е, че имам два модула с такъв ефект и като ги включа заедно мога да ги настроя да ми строят акорди докато аз си свиря отделни ноти ;) Ама не звучи особено готино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.