Jump to content
Българският форум за музиканти

Sonor 505? :)


Recommended Posts

Не си купувай евтина серия Сонор ! Качеството им не отговаря на цената :/ Ако ще ги взимаш 2ра ръка - трябва да е много изгодна офертата ! За какви пари ти ги предлагат ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я! Отговор! :):dance::) Ми за 1900лв., в xxxx са толкова, със стойките за 4инелите и фус машината:pray: Та.....'штото съм си още на4инаещ, се 4удя дали си струва??:) TY;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1900лв за Сонор 505 ?????? :dance::):):pray: ОЛЕЛЕ :wall:

Българските муз. магазини са полудяли ! За 2бона ще си вземеш професионални барабани 2ра ръка пич ! За барабани от рода на 505,Ямаха Райдиин и тем подобни - повече от 900-1000макс - в никакъв случай ! Ако ще купуваш барабани от този клас - Ямахата(Стейдж Къстъм) е най-добрия вариант ! Но и в този случай-по добре 2ра ръка от колкото нова !

 

Само за справка - виж каква оферта имаше за Сонор 505 скоро тук във форума http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=15643&hl=

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Объркал си се! В xxxx 1888лв. (предполагам за това говориш) беше Force 2005, който доста повече ми хареса от Stage Custom. Едни тъмно червени май бяха!

Редактирано от Danny47
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За нищо. Лично аз ти го препоръчвам тоя сет. Другите "опции" са ти в магазина на Yamaha. Там освен Yamaha има и един Premier. Premiera & Sonora само да ти кажа са например с новите окачвания натомовете (за по-добър звук ала бала :godbless: ) и според мен са по-добър избор от Stage Custom!

Редактирано от Danny47
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дани-да за тях говоря, може и аз да бъркам, но то4но за тях говоря!;) Ако съм сбъркал-извинявам се на xxxx!!! Благодаря на вси4ки засега!!!:godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по-добро съотношение цена-качество в тоя клас от Ямаха НЯМА. Премиер са по-скъпи а са фактически същите, Сонор не е върха на сладоледа макар и да са добри като цена. Стейдж Къстъм имат "ново" окачване, пич, нещо си се объркал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стейдж Къстъм имат "ново" окачване, пич, нещо си се объркал

Не за Ямаха, за Сонор и Премиер има предвид Дани :godbless:

:read:

Редактирано от BukToP
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sonor Force 505 е пълен боклук.

 

Sonor Force 2005 е изцяло от бреза (birch), a Sonor Force 3005 е изцяло от клен (maple), което за съжаление не може да се каже нито за Stage Custom, нито за Cabria. Мисля, че и двата модела на Сонор си заслужават изцяло парите.

 

Колкото до системите за окачване, ето малко инфо:

Yamaha - Y.E.S.S. (Yamaha Enhanced Sustain System)

yamaha-mount.jpg

Закача се за корпуса само с два болта, които са позиционирани в така наречения nodal point, т.е. мястото в корпуса, където дупките (ужким) най-малко влияят на резонанса. Здрава и солидна, но е малко съмнително доколко позволява свободно резониране на барабана.

 

Premier - ISO (Isolation)

isomount.jpg

Закача се на болтовете чрез гумени втулки. Вариант на популярната и практически същата като конструкция R.I.M.S. (Resonance Isolation Mounting System). Държи томовете доста свободно, а те пък пък съответно при по-сериозни удари подскачат и се клатят. Друг проблем е, че не могат да се доближат томовете по-близо на 3-4 сантиметра един от друг.

 

Sonor - T.A.R. (total acoustic resonance)

1207819_0.jpg

Закача се за два съседни болта, подобно на RIMS-а, а третата точка е гумен тампон, който опира в корпуса и може да се мести нагоре-надолу по канал, за да се регулира (ужким) доколко да е свободно резонирането (което не е добра идея, ако държиш на външния вид на барабаните си). Слага се на Force 2005 и 3005.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по-добро съотношение цена-качество в тоя клас от Ямаха НЯМА. Премиер са по-скъпи а са фактически същите, Сонор не е върха на сладоледа макар и да са добри като цена. Стейдж Къстъм имат "ново" окачване, пич, нещо си се объркал

Гледах ги на две места... нямат! :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.