Jump to content
Българският форум за музиканти

Хроматичен тунер за електрическа/акустична китара


Dark Skywalker

Recommended Posts

Привет на всички. Иска ми се в тази тема да получа актуална информация по въпроса какви тунери има в момента в различните музикални магазини в София. Нуждая се от тунер с метроном и вграден микрофон, понеже искам да настройвам и акустична, и електрическа китара. Микрофонът трябва да е добър, понеже ще го използвам предимно с акустичната китара (електрическата често я настройвам през тунера на моя V-Amp).

 

В момента използвам един Dean Markley модел 6008 и съм силно недоволен от него -- бавен е, външният микрофон е с недобра чувствителност, индикацията се колебае прекалено много и е трудно да уцеля точния тон, течнокристалният му дисплей е нечетлив от голям ъгъл и т.н. Не ми трябва нещо скъпо, склонен съм да похарча до 60-70 лева за такава играчка.

 

Някой купувал ли си е наскоро тунер и доволен ли е от него? Какво се предлага в момента на пазара?

 

Като визия много ми допада този Stagg TUM-50. Допада ми и това, че има слушалков изход. Намира ли се такъв в София?

Stagg-TUM50.jpg

 

Благодаря предварително на всички, прочели и отговорили в темата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро си купувах колан за китарата и МИСЛЯ, че видях такъв. А щом при нас (в Бургас) има, значи и в София ще го има, но за отзиви, не мога да ти кажа нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз силно повлиян от препоръката на Nikifena си купих Корг СА-30. Нямам НИКАКВИ забележки, прекрасен тунер е. Но няма метроном. Не знам къде го има в София и за какви пари, моя е 20$ от ЮСА. Някой ако знае да допълни инфото. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Липсата на метроном мога да я преглътна, компютърни програми -- бол. За сметка на това ми е много важно тунерът да се държи добре с акустична китара, а микрофоните на повечето тунери ми се струват бая компромисни решения. Ти този Korg пробвал ли си го с акустичен инструмент?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.