Jump to content
Българският форум за музиканти

Торнадо - Отначало


starfish

Recommended Posts

Здравейте, просто местя темата, защото мястото и не е при джема във Фенс :)

 

Торнадо - Отначало

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре - но дигитално или аналогово

защото звучи - топло като аналогово , а пьк има по дьльг дилей -като за дигитално

и ако не е тайна - на коя фирма и модел е камиончето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички, най-после и аз се регистрирах. Няма да имам много време да ви пиша редовно :) (както каза и Емо (Starfish) по-рано, музикантите в БГ трябва да си изкарват прехраната по друг начин), но все пак ще се опитам да чета редовно вашите мнения/предложения и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре - но дигитално или аналогово

защото звучи - топло като аналогово , а пьк има по дьльг дилей -като за дигитално

и ако не е тайна - на коя фирма и модел е камиончето

Да обясня оносно дилея: Ползвамам DigiTech Rp10 така чи си е дигитален звука, но има една подробност точно в този запис който се чули. Понеже и друг път сме го записвали това парче на живо и мен ме кефеше как си звучи и мислех да го запиша и в студиото по тоза начин (да взема звука както си идва директно от процесора: имам предвид само за чистата китара с дилея), но тон режисьора :godbless: ме убеди да махна дилея и после да го добавим. Така че в случая дилея дойде от пулта, а на от процесора. Може някой път да поместя live версия да направите разликата или просто да дойдете като свирим и да го чуете на живо ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Аве, пичове или аз съм достатъчно пиян, или сте сменили вокалите на песента. Сори, че пиша в тая тема, ама не ми се почваше нова. А за вокалните партии, честно казано повече ме кефят старите. В смисъл, flow-a на старите лирики е по-добър. Имаше повече усещане. От друга страна клавирите сега са по-добре.

 

В крайна сметка, стария вариант ме кфеше повече. Добре че го имам на хдд. :Р

 

П.С. Сорри за намесата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парчето, аранжимента и изпълнението са много добри накефиха ме...браво момчета готина музика правите...би могло обаче според мен да се поработи още върху смесването...липсва ми пространство и обем на записа, а и вокалите биха могли да се потопят още в музиката защото малко ми звучат отгоре върху всичко...но това е лично мнение разбира се..не ангажирам никой само споделям. :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве, пичове или аз съм достатъчно пиян, или сте сменили вокалите на песента. Сори, че пиша в тая тема, ама не ми се почваше нова. А за вокалните партии, честно казано повече ме кефят старите. В смисъл, flow-a на старите лирики е по-добър. Имаше повече усещане. От друга страна клавирите сега са по-добре.

 

В крайна сметка, стария вариант ме кфеше повече. Добре че го имам на хдд. :Р

 

П.С. Сорри за намесата...

 

Прав си пич, вокалните партии са сменени, има и нови клавири :), идеята на промяната беше позитивен текст, и по-запомнящ се припев, а Телериг, и ти си прав, но парчето за да мине по радията в Бг трябвало да бъде с вокалите отгоре... въпреки че законите на рок музиката са други... какво да се прави, все специалисти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парчето е яко. Кефи ме. :greenball:

Браво пичове :greenball:

 

П.П. Присъединявам се към мнението на Telerig - смятам, че таз композиция заслужава по-добър саунд :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако изкарате барабаните по напред според мен ще стане по-живо и по-динамично. Все пак требе да е рок. Мисля си че ще стане по-натапорчено. Поне аз така бих направил. РЕСТЕКП!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.