Jump to content
Българският форум за музиканти

Техники на пеене


Lilith

Recommended Posts

Би ли ми обяснил някой от по-напредналите в пеенето как се тразява позицията на микрофона върху същото? Имам в предвид, че когато микр. е по надолу и положението на главата е надолу тогава тоновете са по ниски и мисля че задирането на гласа атава по лесно. Поправете ме ако бъркам нещо. ААА и ако може да ми кажете нещо повече за пеенето на Джеймс Хетфийлд :rolleyes: Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има някъде из вокалния раздел тема за пеене с микрофон или нещо подобно беше,виж потърси има интересни и разнообразни мнения,бъди любознателна :D

Джеймс Хетвилд пее кофти,поне според мен...мисля че след като Металика стават известни почва и да взима уроци по пеене,че пеенето с грешна постановка е до време.Слушах ги доста преди време,голяма група,таланти,самородни...изобщо :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...още нещо,ако микрофонът "гледа" надолу то така ограничаваш директното приемане на това което възпроизвеждаш,вследствие се отразява на крайното звучене,а задирането на гласа става по лесно от позицията на ларинкса,която няма как да бъде на ниво,при положение че такава позиция възпрепиятства естественото му поведение .Тоест,при наведена глава ще задираш по лесно.

.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Мерси мноого за съвета ще го пробвам още на следващата репетиция :):lol:

 

Различавайте бутона за цитат с този за ново мнение! И четете правилата за цитиране!

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колкото то Джеймз Хетфийлд - дере се като животно, това му е техниката. По едно време около 90-та година се беше понаучил да пее малко по-постановъчно, но явно е зарязал правилния начин. Иначе в по-ранните албуми големо кряскане и стягане в гърлото пада.

 

За ефекта от неправилната вокална практика можеш да съдиш по състоянието на гласа му в момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ХАХА Така си е прав си :metalist: Аз се чудих що му е такав гласа сега :metalist: Веднъж един пич каза:" за да пееш като Джеймс трябва много да си тичал и викал по стадата в Ню Зеланд" :metalist:

 

 

Различавайте бутона за цитат с този за ново мнение! И четете правилата за цитиране!

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви глупости сте надрънкали?Не сте ли малко малки да говорите за Джеймс -колко можел и колко не можел. Не може да се говори така, все пак това е МЕТАЛИКА.Като стигнете тяхното ниво, тогава ги критикувайте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не критикуват Металика хората, критикуват техниката на Хетфийлд - съвсем друго е. Без да претендирам, че човека може или не може (кой съм аз да определям това?!), лично мен ме кефи как звучи съвсем като себе си. Макар да ми е съвсем в диапазона, има много негови песни, с които съм виждал голям зор именно заради неговото "дране като животно". Изглежда като нищо и никакво крещене, ама не е съвсем толкова просто.

 

 

Съвсем само аз мога да ползвам думата "Съвсем" във всяко свое изречение. Дано не е съвсем дразнещо...

Редактирано от CorvusCorax
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.