Jump to content
Българският форум за музиканти

Gibson Hd.6x-pro


Strungout

Recommended Posts

Днес се натъкнах на това: http://www.gibson.com/DigitalGuitarNew/gibsonDigital.html

Прясната диджитъл ...китара на Gibson. Знам за разни продукти на Yamaha и Line 6 (май) с подобен замисъл, но това ми се струва като универсалната китара, която не познава никакви ограничения.

Смятам, че както компютъра, така и този инструмент прави "тъпия по-тъп и умния по-умен" ...иф ю ноу уат ай мийн. Един Allan Holdsworth например, би направил чудеса с това нещо (е той си ги прави и с обикновен инстумент), а някои биха направили безброи лигавщини, които се продават добре, но са малко далеч от музиката. В крайна сметка мисля, че по-важно е самото свирене, защото възможностите на този инструмент нямат нищо общо с твоите възможности и този инструмент не те прави музикант.

Все пак аз лично гледам позитивно на тази стъпка, време е за нещо ново :virtuoz: Интересно ми е вие какво мислите по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля че китаристите са най консервативната прослойка на света.

Някой неща не са мръднали от 50 -те години насам - хората още си свирят на лес пол.

Няма голям шанс за такива изделия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fender Roland ready stratocaster - това го има вече дота години

представлява нормален фендер с вграден миди адаптер на роланд за да се вьржеш кьм китарните синтезатори на роланд

- тук е подобна работа - хекс адаптер - може да не е само кьм ропланд,

а иначе си е обикновенна(разбирай стандартна) лес пол китара

 

с повече срьчност и най вече разбиране - всеки може да си направи китарата миди, естествено като си плати за ьпгрейта

 

тук е наготово...

 

какво толкова - чат пат някой решава да експериментира,

но за повечето китаристи е достатьчно да имат добра стандартна китара

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.yamaha-europe.com/yamaha_europe...1_ezag/ezag.jpg

 

А ето какво видях в технополис Люлин.

Ако не се вижда на снимката,има само струи там където се удрят,а по прагчетата има копчета :virtuoz:

 

Има бонуси,няма нужда от настройване, но май той е единственият...

Секви ги има,ей!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за тая ямаха visiondan - май беше направил отделна тема

сигурно не е лоша - но това не е китара в класическия смисьл на думата

за разлика от горните фендер и гибсьн с вградено миди

 

и да знаете, че с МИДИ трудно се свири

предполагам, че по новите продукти на роланд са с по малко глитчове

но навремето имах роланд ГИ 10 - и а малко нещо да мрьнда и откача -

и свири десетократно по фалшиво

Ал Ди Меола,Дженифьр Батьн,Пат Матини, Валери Градинарски( който взе моят ГИ10) - се справят прекрасно с тоя миди интерфейс, но уви - не сьм на тяхното ниво....

Може би, ако пак ми изпадне - да се пробвам или пьк с някой по нов продукт,

дето да не иска толкова безкомпромисно свирене.

Сьшо така Валери - осен че яко свири ,разбира и от нагласянето на адптера - доста повече от мен(и двамата четем рьководството на английски - но той е по срьчен в рьцете - нали е и лютиер) - а това е особенно важен пениз за миди адаптерите- каза че 3 дни си е играл за да го направи както трябва, а като си купите Фендер роланд реди или тоя Гибсьн - адаптерите са настроени фабрично - точно както трябва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.yamaha-europe.com/yamaha_europe...1_ezag/ezag.jpg

 

А ето какво видях в технополис Люлин.

Ако не се вижда на снимката,има само струи там където се удрят,а по прагчетата има копчета :)

 

Има бонуси,няма нужда от настройване, но май той е единственият...

Секви ги има,ей!

е това нещо е старо като библията, сега ли чак разбра че съществува? тва е детска играчка, тук говорил за съвсем друг тип инструмент

според мен е търговска политика за зарибени богаташчета, да има да се лигавят там... :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен си е супер идеята (стара, нов...няма значение).

 

Софуерите за симулиране на китарни ефекти стават все по добри (ГРиг2, АмплиТубе 2, Wave GTR....) така че е нормално да се направят и инструменти за "компютърно" свирене.

 

Аз лично съм почитател на софтовете заради разнообразието от звук, който можеш да искараш с тях и нямам желание да се заривам с купища педалчета, кубета, DI Box-и и др. хиляди неща за да мога да го проимам или пък разни външни кънектори между аналоговия звук и ПЦ-то.

 

Такива инструменти биха спестили куп нерви.

 

Така че въпросът "за" или "против" не емного удачен - има си пътници и за този влак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.