Jump to content
Българският форум за музиканти

Торнадо - Скапана Държава


starfish

Recommended Posts

Не искам да се заяждам но това е Лимб бискит на български ,дори и вокалите .Аранжимента е добър но краден .Сигурно съм си заслужил псуването но така мисля.

за човек който не се вьодушевява прекалено от идеята - дайте да ударим

нещо сьвременно - защото вече е 2006 ,това че е добре направено ,но за сьжаление - много губи, според мен - от факта, че е пунтира някаква сьвремнна американска музика и то дословно, няма значение на коя тяхна банда.

персонално, да хареса ми като реализация ,естествено би могло и още по ,

но няма да си го сваля на компа - най вече, заради липсата на оригиналност.

 

Все пак, по важно е какво мисли аудиторията за която е преднмазначено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма Торнадо не беше ли една стара група,която започна в Княжево 80-те с Иван на китарата,който по едно време записва парчета с жена си,ако не се лъжа? :think:

Май по-скоро за Такси иде реч. :D

 

Емо(starfish),здрасти и добре дошъл тук. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да се заяждам но това е Лимб бискит на български ,дори и вокалите .Аранжимента е добър но краден .Сигурно съм си заслужил псуването но така мисля.

Радвам се че си написал това, защото съм убеден че и други мислят като теб, но ми го спестяват. Да, прилича на Лимп Бизкит и честно казано това ме кефи, защото тая банда има стил. Не съм се и съмнявал че ще Ви направи впечатление, все пак сте музиканти, повечето от които отлични. В този форум се толерират виртуозните изпълнения, лошо няма... и ние сме свирили сола сума ти години, само че един артист трябва да избере коя публика търси, музикантската или обикновената... съчетаването рядко води до успех и той е обикновено временен... тука един пич се беше изказал ласкаво за "Бягство от Рая" албумът на КОНКУРЕНТ,който излезе с нас на обложката, но записан със някои от членовете на ЕРИДАН. Да оставим факта че никой не казва че е крадено от РЕЙНБОУ и УАЙТСНЕЙК, и че прилича на още 1000 рок групи от 80те, само че това което вероятно не знаете е че 3 години Рива Саунд отказва да издаде албума, понеже е "много модерен" саунда и текста... така че въпрос на гледна точка на изпълнителя...

 

Иначе, ние българските музиканти правим дисекция на всяко българско парче, само че аз знаех че ще му намерите корените и въобще не се поколебах да го кача... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма Торнадо не беше ли една стара група,която започна в Княжево 80-те с Иван на китарата,който по едно време записва парчета с жена си,ако не се лъжа? :think:

Май по-скоро за Такси иде реч. :D

 

Емо(starfish),здрасти и добре дошъл тук. :happy:

Добре заварил :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма Торнадо не беше ли една стара група,която започна в Княжево 80-те с Иван на китарата,който по едно време записва парчета с жена си,ако не се лъжа? :think:

Май по-скоро за Такси иде реч. :D

 

Да,бе,но това беше първото им име.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с БГ рок е история вече след като почти се сбихме с Онбаши в Трафик, както и да е ,човек се учи от грешките си!!!!Благодаря за съвета!!!Относно Скапана Държава, мисля че това парче абсолютно описва нещата в наща държава по отношение на музикантите, и повтарям визирам музикантитее,а не онези поп - фолк явления!!! и наистина бих искал да не ме свързва никой с онази обърната страница или по-точно книга, наречена БГ рок!!!Благодаря за което!!!! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво лошо има в това да прилича Лим Бискит че това е супер! По-добре на лим бискит от колкото на измъчен БГ метъл с привкус на лютеница и шарена сол.Много станаха критиците ми се струва също така и тези които постоянно дрънкат и нищо не правят.Не ви ли писна само да критикувате кой от кого откраднал как го изкопирал все едно западните групи не плагиатсват един от други.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво лошо има в това да прилича Лим Бискит че това е супер! По-добре на лим бискит от колкото на измъчен БГ метъл с привкус на лютеница и шарена сол.Много станаха критиците ми се струва също така и тези които постоянно дрънкат и нищо не правят.Не ви ли писна само да критикувате кой от кого откраднал как го изкопирал все едно западните групи не плагиатсват един от други.

Пич, няма нищо лошо естествено. Просто хората искат мнение и всички го дават. Аз също изразих това мнение, но каза също така, че парчето ме кефи. То всички дето правим музика приличаме на някого. Това вече е неизбежно. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@starfish - е това наистина е некоректно - да запишат албума без вас, а само вие да сте на обложката. В смисъл, че имената на музикантите, които са го записвали би трябвало също да фигурират там, а те не фигурират... А иначе дали е клише или не - не мога да кажа, на мен ми харесва, дори да знам, че е взимано от Уайтснейк и Рейнбоу.

 

EDIT: не знам дали ще бъда правилно разбран, аз много обичам рокът от 80те, но малко или много тази музика се е клиширала с годините. И още нещо, ще се радвам да чуя още парчета на Торнадо. Слушах едно в профила на Емо Лопарски (starfish) и много ме накефи!

Редактирано от dark
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ако трябва да съм честен, ако не бях чел мнения преди да чуя парчето, едва ли щеше да ми заприлича чак толкова на Limp Bizkit...

 

Пък и друго нещо, както казваше един мой колега -

По принцип е по-добре да се краде от Тото и Стинг, отколкото от Д2...

 

И трето - на мен лично текста не ми харесва от чисто лингвистична гледна точка - темата е ок, но аз не бих го направил по този начин.

Иначе парчето си звучи много здраво, кефят ме ефектите, клавирите и саунда като цяло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.