Jump to content
Българският форум за музиканти

за соло китаристите и че****те


metalhammer

Recommended Posts

именно за тва не харесвам китаристи като Малмстийн

Всички китаристи от подобен род май най-вече се опитват да скрият безидейността си в шампионска скорост/сложност и подобни хвалипръцковщини. Както се казва "блажени са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат"! За музиката това важи в същата степен. Няма лошо да напишеш бърза и сложна песен, да вкараш и някое яко соло, ама... повече от десетина такта на песен 4-5 минути си е оливане в 90% от случаите... освен ако нямаш НАИСТИНА добро соло, с красива мелодия, което се връзва с останалата част от песента и я допълва, а не я измества! Който иска да демострира какъв е майстор да ходи да прави солови джаз изпълнения! Тогава ще се види истината...

 

П.П. Радвам се, че намерих съмишленици в този форум, защото си мислих, че всички тук се кефят на подобни изяви и че аз не съм наред... но очевидно любителите на подобни демонстрации са предимно разни отворени хеви(прогресив)-метълчета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 66
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Не се сърдете ама малко комлексирано ми звучи тая работа.

Като се съберем повече идейни, но не толкова бързи :P китаристи ше си посвирим рокаджийски хави. Снощи се беше събрало сичкото шред у нас, кво да стане. Освен това всеки свири колкото може. На един му се свири малмстийн, а на мен Джон Лий Хукър, как да се разберем а? Мнозинството печели.

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мелодично не значи бавно по никакъв начин... ей на ей
младеж шапка му свалям, най малкото защото съм се мъчил да свиря същото соло и не съм стигнал далече

ауу тва размазва, тенкю за линка, това ми е любимия тип сола - сложно завъртяно и смислено :P

ще си имам занимание за довечера(както и за още вечри напред...) :P:D

по темата няма да взимам отношение, че може без да искам да обидя някого :P

нека всеки си свири каквото му е на душата и да не плюе по другарчетата си :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се сърдете ама малко комлексирано ми звучи тая работа.

E да де! И на мен ми звучи комплексирано някой да се опитва да покаже какъв е велик китарист... :P:P:P

Редактирано от Metanoia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....а не мислиш ли , че това което пишеш не е малко глуповато ? Нали затова понякога се излиза пред публика . И аз не съм фен на циклещите сола и други подобни мозъкобръци , но да се изразяваш по този начин е малко агро . "Защо свириш така , трябва да свириш иначе !" - това са пълни простотии.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-ценно е мнението на невинният слушател - човека в публиката. ако хората са доволни - всичко е ОК. ако хората смятат, че жицата е много - еми или те не са уцелили датата и клуба или пичовете дето свирят се престарават. иначе аз не съм фен на категорията "спорт и музика". предпочитам нещо мелодично и готино, отколкото бързо и безсмислено. въпрос на вкус, както винаги.

 

поздрави

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Защо свириш така , трябва да свириш иначе !" - това са пълни простотии.....

И ти си прав, но в случая обсъждаме причините за престараването от посредствени музиканти. :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как се определя кое е смислено.Защото критериите за това могат да бъдат доста субективни.

 

 

Между другото

По мое мнение Малмстиин е изсвирвал някои доста смислени и естетични неща(както и много глупости)и не заслужава да бъде даван като пример за безидейност и бездарие

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....ми то това вече са комплекси :headbang: ("Дружба" , "Младост" , "Люлин" и др.) с престараването . И все пак ако на човек не му харесва не ходи , нали така.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я аз да хвърля всички в смут и да си ходя вкъщи :P

 

Стараейки се да съм максимално безпристрастен, виждам предимно две неща:

-хора, на които им е кисело гроздето

-хора, които се тъпчат с кисело грозде и разправят колко е вкусно :green:

 

Разбира се не включвам всички в тия две групи, но мнозинството май там влизат. Който иска да се обижда и засяга - да заповяда :arrow: :headbang:

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм бил на тоя джем и не мога да коментирам, но лично аз когато трябва да си мисля някакви сола първо гледам мелодията която ще ми дойде отвътре и как да я развия....ако ми дойде нещо бързо се мъча да го направя да е смислено, да се връзва с идеята...до колкото може да е оригинално и тогава като ми хареса на мен как става тогава записвам....който се кефи после се кефи който не...не е длъжен да се кефи. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.