Jump to content
Българският форум за музиканти

за соло китаристите и че****те


metalhammer

Recommended Posts

Провокиран от джемчето снощи започнаха да ми се зибистрят някой истини.

Абе я бързо си признайте сички китарджии солисти.

Тва да пилиш яко перцето и да редиш скаличка след скаличка арпежче след арпежче по 5-6 минутки на парче не е ли малко егоистично дее*а.

Пък и малко на exhibition май отиват тея неща баси.

 

Някак си повечкото хорица по разни мероприятия не им е до скорострелно бълване на откъслечни тонове.

Пък не бива и да си перим пат**та пред колеги и било профи или любители (like me) aко публичката е предимно от такива щото май се знае колко чини секи - малка държавичка сме.

 

Май май работата на публично онаниране отива май.

 

Не го приемайте лично тва си е IMHO.

Ма понеделнишки такива умствени напъни избиват в моята главица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 66
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

никога не съм бил привържаник на такива прояви

 

може всяка песен да има соло, но не песента да представлява соло и няква мелодийка за фон - именно за тва не харесвам китаристи като малмстийн

 

някой хора просто обичат да показват какво могат, но това че можеш не значи че трябва да се самозабравяш - Даймбег Дарел беше изруд, и съвсем спокойно можеше да си създава солови парчета, но винаги си е свирил като част от група, без да се самозабравя

 

а и бързо не е синоним нито на сложно, нито на идейно, лично аз не се впечатлявам от тва че някой е научил 2 скали и 2 арпежа наизуст и ги е свирил по 100000000 пъти докато му поникнат.. да не казвам къде :P

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А кажете за какво точно става дума, щото за такива като нас дето не са присъствали тоя разговор нищо не говори ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Дет вика Пол Гилбърт, "beatiful music".

 

Чак много да се направи и каже по темата - едва ли може. Но аз поне желая да напомня, че много от хубавите работи на тоя свят се крият

във вкуса

и

в баланса

.

Музиката и шред солата също са там (:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мелодично не значи бавно по никакъв начин... ей на ей

младеж шапка му свалям, най малкото защото съм се мъчил да свиря същото соло и не съм стигнал далече
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mи да! Триаа да има спийд лимит за китаристи :P А па арпежите триаа да се забранът със закон! :P Kак така ше си свири секи квото си иска - тва да не е анархия нещо :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мелодично не значи бавно по никакъв начин... ей на ей
младеж шапка му свалям, най малкото защото съм се мъчил да свиря същото соло и не съм стигнал далече

май тва имах предвид

нема динамика бате има само ррррррррррррррррръц

рррръц

сичко е монотонно и равно само тоновете са различни като ярномелка е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а ти ква динамика искаш с дистър?

 

мисля че проблема при тия изпълнения не е в динамиката, а в композицията, смисъла и разнообразието

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко по-добро видео демо на Ръсти Кули:

 

http://www.youtube.com/watch?v=NVRuINeZxME...related&search=

 

Естествено е всеки да харесва музиката по различен начин.

Но трябва да му се признае на тоя пич - тотален и брутален контрол върху инструмента ... :P:P:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май се позимести първоначалнита идея

 

ем който иска да си бичи у тех или да си издава солови албуми на воля

 

аз за клубна изява имах предвид - пред нормална публика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.