Jump to content
Българският форум за музиканти

за соло китаристите и че****те


metalhammer

Recommended Posts

http://www.youtube.com/watch?v=asDKLXLZFMg

бавно - бързо - бавно - бързо..... и така 7 минути... де да можех и аз тъй....

 

:virtuoz: Много подходящ пример. :) Аз съм фен на Анди ... признал съм го тоя човек отвсякъде.... :inlove:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 66
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

С риск да се повторя, пак ще споделя - всеки чувства по различен начин. За един неспирната каскада от звуци, означава много, понякога всичко :virtuoz:

За друг, няколкото тона са цяла вселена / аз съм тук/ :)

И дума да не иде за завист и крайности. Няма смисъл от отричане и отсичане - това става, или това не. Толкоз :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам то нещата се на спор отиват ма какво да се прави в препирнята се разжда истината- кокото и да държиш на своето , вътрешно в тебе може да трепне нещо и поне за себе си да разбереш че не си прав.

 

Ам нищо против шредерите евала.

Като ходим на концерт на Малмстиин или на Сач или на Вай - отиваме за шреда!

Обаче като ходим да пием биричка някъде по клубчетата май - най малкото е да ми се иска да слушам шредване.

Те тва имах в предвид ама карай да върви.

 

Според мене купонджийската музичка трябва да е простичка да не дотяга на хората и най важното тва е банда да му се невиди - а не групичка хорица дето акомпанират на голямото чудо на БГ сцената разбираш ли лиид китарджията да си ги къдри по 7 минути.

 

Еми едно си баба знае едно си бае те тва е ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не мога да разбера от къде им идва на някой китаристи да зяпат като шарани на сухо докато свирят.. твя израз на нещо ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя спор отива наникъде. При положение, че не е имало ограничения за това какво ще се свири, много ясно, че всеки ще свири това, което му е на душата. Тук не става дума за избиване на комплекси от едната или другата страна. На който не му харесва, може просто да си тръгне. А на който не му изнася това, коете ще се свири, може просто да не свири.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ако аз съм музикант и трябва да развличам хора,докато си бият биричката и си говорят, ясно е че репертоара трябва да е фон, а не център на вниманието.

т.е. без засукани сола. :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От доста време работата със шредарите ми намирисва!

Тук се крие и тънката граница,повечето сипят куп лайна принуждавайки ме да и изслушам максимум веднъж инструментала,но защо ли това го не правят Вай или Сач,ми много просто -свирят със сърцето си!

Шред феновете да се позамислят малко вече -не е само да ми сипят вихрушки от тонове!

Радвам се ,че не съм Малмстийн фен!

Хайде започвайте да плюете по мен,но дали ще ми пука????!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ходим на концерт на Малмстиин или на Сач или на Вай - отиваме за шреда!

Обаче като ходим да пием биричка някъде по клубчетата май - най малкото е да ми се иска да слушам шредване.

Те тва имах в предвид ама карай да върви.

Е ти това имаше предвид, но се намериха веднага обидени... :rolleyes: Който може да свири бързо и технично - нека го прави на определените за това места, пред хора, които разбират. Да се пъчиш колко си добър пред хора, които нищо не разбират от музика (или са аматьори, които ще се впечатлят от всичко) за мен си е правене на душевни чек**, но пък от друга страна... всеки иска да се изяви някъде и като ти е паднала сцена... :guitar: То за това е и пълно с толкова безсмислена музика, но... така или иначе и за нея има фенове.

 

ivivdim подкрепям твоята истина. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

-хора, на които им е кисело гроздето

-хора, които се тъпчат с кисело грозде и разправят колко е вкусно 

 

Ей т'ва е една от тъпотиите които не мога да разбера.

Маса народ ми се чуди, що не се кефя на Вай и Сатраяни. Ми не се кефя и т'ва е.

Ма щото не съм можел да ги свиря.

 

Абсурд!!! :rolleyes::)

 

Аз не мога да свиря като 99.99 % от хората, които харесвам.

Но това никога не е било фактор определящ предпочитанията ми.

А навремето като тръсках кухата (тиква) и изобщо не бях помирисвал инструмент, пак не ме кефеха зализани лигльовци, били и талантливи.

 

Пак казвам требе да се радвате на авантата и стига рев деее.а

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има една приказка, дето вика, че "Тоя още 4/4 не може да държи на барабани, тръгнал суинг да бичи!"

или

"Тоя блус не мое да пердаши по струните, тръгнал да шреди като Малмстийн!"

 

Никога не съм харесвал такива изказвания, щото знам и съм уверен, че 99% от хората пишещи в тоя форум, НЕ МОГАТ да свирят, защото не разбират какво означава 4/4 и блус скали... а и това със скалите е пълна шитня.

Запомнете: няма такова нещо като скали!

Скалата на Медведев-Шпонхоер-Карник е друго нещо.

А, да и няма такова нещо като 6-та степен по "скалата" на Рихтер.

А също така няма и такова нещо като поРЪчител на крадит (за пред банка).

А няма и такова нещо като трудът е направил маймуната човек.

Имате всичко на всичко 12 трептения, настроени по диатоничен строй.

Имате ритъм и това е всичко.

 

Къде тук имат работа скали и шитни шредърски!?

Разберете че тия скали са ви ориентир, гамите - указатели... айде да не влизам в подробности, че то за близки до тия работи, някои хора пари взимат, а и те не са ги разбрали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не съм харесвал такива изказвания, щото знам и съм уверен, че 99% от хората пишещи в тоя форум, НЕ МОГАТ да свирят, защото не разбират какво означава 4/4 и блус скали...

Аз предполагам съм към тея 99% ?!? Стигал съм доста по-далеч от 4/4 и блус скали :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.youtube.com/watch?v=asDKLXLZFMg

бавно - бързо - бавно - бързо..... и така 7 минути... де да можех и аз тъй.... :)

Е те тоя маниер на свирене адски много ми допада

 

:rolleyes::cheers::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ми се да чуя коментари от върлите противници на високите скорости за това парче (и солата му естествено):

 

 

 

"http://store3.data.bg/ivivdim/Music/Pisna mi ot bezdarni 6redari, ey!!!.mp3"

 

Вероятно вече сте го слушали и все пак кажете: олял ли се е бате Ингви (вечно набеждаваният за бездарен шредър), шредил ли е безмислено и демонстративно, безизразен ли е тонът му и откривате ли някаква проява на чуство в солата му?

Малко ще избързам и ще ви призная, че лично аз когато го слушам почти изпадам в транс :greenangel: , но щом толкова много го отричате и даже се гордеете, че не ви харесва (като някаква проява на осбено добър вкус), може би възприемате и това парче доста по-различно от мен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Противници на високите скорости мисля че трудно ще намериш в тоя форум. Лошото според мен е когато това се превърне в самоцел - това че жулиш като бормашина само по себе си не прави музиката по интересна или добра. Човек просто трябва да търси и други посоки в които да развива умениятя си.

 

Колкото до бате Ингви - в никакъв случай не можеш да му лепнеш нещо като "бездарен" - със сигурност е сред най-добрите в занаята и в музиката му има много повече от набиране по струните.

 

И парчето и солата газят :)

Редактирано от daniel.hristov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.