Jump to content
Българският форум за музиканти

за соло китаристите и че****те


metalhammer

Recommended Posts

Ето го моето виждане за гениално китарно соло http://youtube.com/watch?v=rfYkdQPO55k - всеки звук е на мястото си, за да покаже именно определено велико чувство, а не за да се прави на вижте ме кой съм, кажете си и вие мнението, но всичко тук е изсвирено феноменално, не обръщайте внимание на филмчето, а си пуснете достатъчно силно, за да слушате музиката. И на това парче, освен че ме издига в небесата и същевременно ме кара да се чувствам малка прашинка, най-интересното е - че пеенето на Фреди има ролята на соло, замислете се - просто гениално.

Кажете ми какво мислите и имам ли поне малко право :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 66
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Хора всякакви,вкусове сякви,но в повечето случаи удоволствието от тея бързите сола тип "колко ноти мога да изсвирвам в секунда" е само за музиканта,който ги изпълнява.

 

Мен лично ме кефят по-рокаджииски сола,като на Слаш примерно.Немам уши и нерви за шредове. :godbless:

Редактирано от bratmito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки свири както може.Тва,че медиите бълват все по-опростена музика кара доста хора да свикват с нея и да я харесват.И естествено-да я изпълняват.Той Derek от Planet x добре го каза:"С времето музикантите стават мързеливи.И когато чуят нещо по-технично веднага скачат-"Тук няма feeling". A те просто нямат какво друго да кажат."

А бе друго си е Greg Howe,Michael Romeo,Andy la Roque........Нека да са хеви-прог...забравих ква беше думата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E кво излезна - всички бързи китаристи са безидейни ;) И бездарни, затва са бързи ;) А, и ако ти харесва бърза музика, си нещо чекиджия ли ;) Хахахах ей, хора без работа бе ;)

 

Peace ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубава тема за "конструктивна дискусия" ;) . Имало е подобни, ще има и още...

Ето няколко твърдения, вярни ли са според вас? :

 

1.Бързо не е равно на безидейно и грозно.

2.Бавно не е равно на идейно и красиво.

3.Който може бързо, може и бавно при добро желание.

4.Който може бавно и при добро желание не може бързо (иначе веднага се качва в точка 3.)

5.За да бъдеш виртуоз (комплексиран или не) ти е необходима добра техника.

6.Ако не ти се отдава много техничното свирене това не е повод за самоубийство - винаги можеш да обвиниш по-можещите (аз не съм сред тях) в безидейност, бездарие и още куп смъртни грехове.

7.Всеки свири колкото може (не говорим за време, разбира се ;) ).

 

Не искам да обиждам никого, просто за мен това са прости истини. Не защитавам никой некадърник, който не се усеща кога да свърши солото (и да го почва ли въобще), но никога не ми е харесвало принципно да се плюе с/у добрата китарна техника и си имам мнение за хората които го правят, но не искам да го споделям за да не разваляме добрия тон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той Derek от Planet x добре го каза:"С времето музикантите стават мързеливи.И когато чуят нещо по-технично веднага скачат-"Тук няма feeling". A те просто нямат какво друго да кажат."

А бе друго си е Greg Howe,Michael Romeo,Andy la Roque........Нека да са хеви-прог...забравих ква беше думата.

;);););););););)

Редактирано от Alexi_Laiho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва са истините.Но и друго има.Съвременната музика е много разнообразна,но процента,който си струва е малък.Избирателността е трудно нещо.Явно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оф Особенно с последниа пост.........Осещам......как темата ще стане доста странички......... ;)

Инак......смятам че идейността ич не'а Общо със Скоростта.....ко чо'ек си е идеен.....както и с 1 тон на 50 секунди......така и с арпежи на 150 16тини.....па си е Идеен!Особен пример е Джейсън Бекър.......Серана.......

 

Edit:Е не последния........Оня на Ививдим ;)

Редактирано от Old_Shetarhand
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че твърдението, че бързите китаристи са бездарни, се формира в резултат на слушане на множеството китаристи, искащи да свирят бързо, преди да са се научили да свирят бавно.

 

Така, правейки упражнения за бързо свирене, те привикват на този тип свирене, и после им е някак неестествено да дръпнат по-силно струната.

 

Всичко започва от усета, и се развива с практиката. Не се получава добре при липса на едното.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.youtube.com/watch?v=asDKLXLZFMg

бавно - бързо - бавно - бързо..... и така 7 минути... де да можех и аз тъй.... 

еееее ти в тема "за и против щангистите" как можа точно тоя човек да го сложиш ;)

 

Иначе по темата - форма бе съдържание си е като съдържание без форма ... абе най-добре да ги пазиш за себе си.

 

Шредърите да мрат в кофите !!!

 

Наздраве, Дидо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що да мрат ве?Именно липсата на бързина е липса на детайлност.Картина без детайли-мерси.Не навсякъде можеш да решиш проблема с два тона.Ей,много държат да им чуят гласа точно тез,дето не могат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен в това да се отричат добрите музиканти, които свирят бързо, се съдържа нотка завист за техниката им ;)

Гледах наскоро едно клипче един негър шредеше изключително красиво, като го слушаш и си представяш синусоида и си въртиш главата :)

 

Иначе и аз харесвам бавни сола - като на RHCP - Californication - елементарно,ама ми пълни душата :)

 

лека нощ :virtuoz:

 

п.с. Metalhammer - специално за клуб, както и да свириш има огромно значение какво ти е излъчването, Yngwee Malmsteen най-малко ме кефи какво свири на G3, ама като тръгне да рита с крак и да си върти китарата около врата и ми е весело :)

Редактирано от PRIMO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.