Jump to content
Българският форум за музиканти

Fender Fm 212r


kkertev

Recommended Posts

ЗДРАВЕЙТЕ, намислил съм да го купувам, та да питам ако някой е имал възможност да го ползва туй животно да изкаже мнение......чист канал,драйв канал,мошност и тн........!

 

да доуточня,цената му е 649лв. трябва ми както за участия така и за домашно свирене и студио.

музиката която свиря е от блус до метъл.

Благодаря предварително!!! :hello: tn1_2410732.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за блус ще ти свърши работа и с неговия драйв

аз свиря(опитвам се) метъл и не ми допада като цяло усилвателя, драйв канала му има доста гейн, но някак си неможах да докарам достатъчно изчистен саунд, тъй да се каже да "реже"

клиин канала му съм го пробвал с няколко процесора и звучеше много зле, незнам може аз да съм смотан и да немога да го наглася, но още няколко мой познати оперирали с този усилвател споделиха мнението ми :)

 

най-добре ти да го разръчкаш и сам да си прециниш дали ти пасва, всеки търси различен звук все пак :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

клиин канала му съм го пробвал с няколко процесора и звучеше много зле, незнам може аз да съм смотан и да немога да го наглася, но още няколко мой познати оперирали с този усилвател споделиха мнението ми :)

абсолютно съгласен. това кубе е доста зле за каквото и да е.

 

мен ако питаш дай още 100-150лв и си вземи рандал 2х12 и ще си смазан от звука :)

 

поздрави

 

Петър

 

п.п. айде сега да видим за колко минути ще ми звъннат от xxxx - миналият път за мнение във форума срещу кубето Фендер ФМ12 им отне около час да ми звъннат на ГСМ с разни заплахи и простотии ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

цената му е около 800-850лв, има го в музикална къща Фактор и е много по-функционален от модела на Фендер. ФМ212 е винаги с адски много високи, които няма как да се изрежат, докато при рандала може и с високи, може и без тях. въпрос на схема на усилвателя. за модела не се сещам, нека някой друг да подскаже.

 

поздрави

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rg100sc е модела на рандала, и да с 2х12 е

и аз напълно подкрепям, много е добро това кубе чистия му канал е супер

единствената забележка по него е че драйв канала му е малко шумен, говоря при висок гейн :)

а с външен ефект просто размазва :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак Фендърчето заслужавали си, ако търся чист или рокаджийски, или блусарски звук ( рядко метъл )? Чистия канал как е? Добре ли се държи през камиончета? :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кубето е ужасно. драйва не става за нищо. няма плътност и нищо. клийн канала се държи ужасно с камиончета - това е фендерски клийн канал с много високи и камиончетата звучат ужасно през него

с две думи - не става

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Усилвателят е готин. Разбира се, звукът му не е като на ламповото кубе, но все пак става. За рок и блус върши чудесна работа (поне за мене). Драйвът му звучи някак си по-остро, но все пак добре. Като цяло съм доволен от кубето.

 

П.П. Имай предвид, че усилвателят е доста мощен, така че може да си имаш проблеми с комшиите.

Редактирано от kazimbutt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

фендер измислили ел китарата :unsure: хахаха олеле....

усилвателя те кефи, сигурно щото ит е първи или досега си свирил с разни други боклуци

дай да сложим еидн такъв фендер до един рандалл, пийви и или ако искаш до моя хюс & кеттнер и ще се разплачете всички фенове на така наречаните ампове Фендер, деот нямат нищо общо със истинските фендер усилватели

свиръл съм на много ампове, включително и на такъв от ФМ серията. по-отвратително звучащ честно да си призная трудно се намира.

естествено всеки си пази своето.....и на мен в началото ми харесваше. щот нямах база за сравнение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 .. усилвателят съкс яко :unsure:

 

Рандал Rg100G3 e модела с хибриден пауър амп. Свирил съм на предната серия Г2 и направо съм се разбивал ... Г3 няма да е по-зле ;)

Редактирано от wessy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фендер ФМ 15 ДСП -го чух в xxxx - и определено си заслужава парите за 15 ватов усилвател

 

Fender Fm 212r - вече от бая време излезна, а аз все още не сьм го чул -за какво е тая джабала,затова -

Моля някой сьфорумец, да запише малко семпли с него!

 

и да се престане с тоя амп - почти всяка седмица или някой го плюе или пьк хвали

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.