Jump to content
Българският форум за музиканти

Ревърб


Recommended Posts

Здравейте,

Имам едно Peavey Bandit 112, но за съжаление му се скъса една от пружините на ревърба. Знае ли някои, от къде може да намерят части или да даде съвет, как да се поправи тази пружина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нали ит казха вчера бе дуде :headbang: там където е скъсана вземи едни пенсети и подгъни лекичко да станат кукикчи и я закачи :) за по-сигурно капни 1 капка каноколит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам за тва питам:

ревърб с пружини??? :rolleyes:

ами те 95% от кубетата са с такива,казва се SPRING REVERB или HALL,демек "пружинен"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нали ит казха вчера бе дуде :rolleyes: там където е скъсана вземи едни пенсети и подгъни лекичко да станат кукикчи и я закачи :) за по-сигурно капни 1 капка каноколит.

а може и така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отностно пинсетите и канаколита .. Така е скъсана пружината до магнита, че е невъзможно да се ремонтира... Или трябва да се сменят магнитите или да се намери от стар реверб друга такава. Междудругото ревърба е Акутроникс, такива се вграждат във Фендер и Пиви, за други незнам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

определено е нещо ново тва за мен :)

и сега ако ми кажете че има дилей с лост и макара.. :)

:) не,ама има с лента и глави от магнетофон ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз допреди да взема моя АМР мислех, че Спринг ревърб идва от пролетното му звучене... :D

Какъв шок беше, когато видях няк'ва консервена кутия с едни реотани из вътре... :green:

Та ми просветна и на мен, де. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да прибавя още объркване :) .

Има и ревербератори с тръба, от едната страна излъчвател (високоговорител), а от другата приемник (микрофон).За да се постигне необходимото закъснение на звука, дължината на тръбата може да достигне до 15 метра, навита като градински маркуч. Подобни се поставят в радиоприемници от 50-60-те години, когато модата за 3D звук и доближаване до акустиката на концертните зали е в разцвет.

За счупения ревербератор - ако наистина е скъсана тънката жичка на която са надянати кръглите магнитчета, само нов елемент ще спаси положението. Самата жичка трябва да е от немагнитен материал и с малка тежина. Дори да се закрепи някак, след време ще се повреди пак. Се ла ви.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

определено е нещо ново тва за мен :unsure:

и сега ако ми кажете че има дилей с лост и макара.. :P

:D не,ама има с лента и глави от магнетофон :P

:D това е култ - гледай блекмор на концертите от 70те как ходи да си пуска магнитофона :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Така......, ето малко развитие по въпроса. Начи знаете,че неволята кара човек да си направи сам от дърво салам. Ами и аз си направих :bravo: . Проблема се сътоеше в това, че трябваше да се изработи магнито цилиндърче с външен диаметър 2mm, вътрешен 0,8mm и височина 5mm. Ми направих си. Няма да Ви обяснявам колко време ми отне самата изработка на две такива, защото ги правих под лупа. Но в краина сметка стана перфектно. Сега старият БАНДИТ свири като нов :guitar:

Ако някои му се случи да скъса пружина на ревърб... и неможе да се справи сам ... нека се обади.

Това е от мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.