Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за практис пад


Recommended Posts

Здравейте!

Според вас този практис пад http://musicdivision.bg/Ударни-инструменти-drums/practice-pads/remo-rt-0008-00-tunable-practice-pad-8'' добър ли е и създава ли наистина усещане за барабан? Може ли да се тренира тремоло на него?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става дума за практис пад REMO RT-0008-00. Не знам защо, линкът не се е копирал правилно, а не ми излиза опция за редактиране на горното мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Компромисен вариант е, но със сигурност е по-добър от тези които са само от гума (лично мое мнение). Естествено няма как да е точно като истински барабан, но мисля че ще ти свърши работа колкото да се упражняваш. Относно тремоло, дори и на маса да се упражняваш, можеш да го тренираш :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мнението!

Вчера гледах в базара едно солово барабанче Basix на цена от 80 лева и се чудех дали да не взема него (като за начинаещ мисля, че става), но май ще е твърде шумно за жилищна кооперация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това барабанче http://bazar.muzikant.org/Барабанче-basix-birch-1455,203231.html според вас струва ли си? Изкушавам се да го взема вместо разни падове. А и цената не е кой знае колко. За съжаление в момента лимита ми е до 100 лева, но от друга страна не ми се иска да стане да взема нещо, което да се разпадне бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Според мен лично и твърдите и меките повърхности имат своята полза, защото сетът се състои от такива (соло барабанчето е твърда повърхност / флоор тома например е по-мека и т.н.). За това един комбиниран пад би ти свършил работа.

 

Въпросът е да се свири и да се упражняваш колкото се може повече, и с метроном :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.