Jump to content
Българският форум за музиканти

Размисли за следваща китарка ...


H.R.

Recommended Posts

Стил: метъл (не казвам какъв защото това вече е много широко понятие)

 

Производител: Ibanez

 

Настройка: предимно E

 

Цена: 850 - 1200 лв. (нова)

 

Мост : Ibanez ZR/ ZPS - (харесва ми заради лагерната връзка пред Еdge Zero , сякаш ще е по-сигурно пред ножове, но не съм пипал още ни едно от двете - настоящият ми е с неизвестен производител)

 

Адаптори: H/H или H/S/H - по-вероятно пасивни. (активните звучали много изкуствено - не искам това да става тема за дълги спорове. )

варианти:  INF1(H) , INFS1(S), INF2(H) - до колкото знам са пасивни. (за този ценови диапазон това са масовите стокови адаптори)

 

В този диапазон са повече от 20-30 китари и четейки някое и друго  мнение се надявам да го стесня.  

Благодаря ви предварително !  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих си взел RG 350.

 

http://vignette4.wikia.nocookie.net/ibanez/images/f/f4/RG350DX_WH.gif/revision/latest?cb=20081105204709

 

http://vignette4.wikia.nocookie.net/ibanez/images/f/f3/RG350EX_BK.gif/revision/latest?cb=20081105204817

 

Имал съм и черната и бялата. Сега са пуснали и нов цвят Deep Violet Metallic

 

http://www.gitarhuset.no/Media/Cache/Images/1/8/WEB_Image%20Ibanez%20RG350DXZ%20DVM%20Elgitar%20Deep%20Violet%201775620362.Jpeg

 

Ако искаш по скъпа с Ibanez ZR/ ZPS. Тремолото е готино няма съмнение.

Но според мен не трябва да е решаващ момент в избора.

Ibanez S 670. 770 и разни други го имат.

Ibanez S 670 - свиря с такава. По - различна е от RG.

И тя си заслужава, но определено пробвай и двете, преди да решиш.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

S 670 - май точно тук ми тегли душата :) и като цяло повече към S серията. Но трябва ръце да пипнат не само око да гледа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност е хубаво, да имаш една S- ка под ръка.

Специално тази мойта, човек който не е свирил на такава,

първоначално грифа може да му се стори несъразмерно дебел спрямо тялото, което си е тънко,

но пък е махагон. Тялото е добре измислено, още отреди 30 години с първите Ес-ки.

Тънко, файнско тяло , което да дава ала гибсънски звук, но да не тежи.

Естествено не е лес -полска китара, на идеята е супер сполучлива.

Грифа мисля, че не е Уизърд и ми отива към U формата.

Като посвириш и свикнеш, всичко си идва на място.

В същност грифа не е никак дебел, просто самото усещане първоначално е такова.

Не като при RG. Там тялото е стандартна дебелина и грифа ти се струва тънък спрямо него.

 

Доскоро моята беше в строй Ми с 9-42 струни.

Сега сложих 10-ки и съм в Ми бемол.

Повече я харесвах и усещах в стандартния строй, но заради вокала правя жертви...

Така, че имай и и едно на ум, ако смяташ да пробваш разни строеве с по дебели струни.

Трябва да имаш човек, който да я пренастрои, мисля че със слагане на по-дебели струни и дропване,

ще трябва и донастройване от разбиращ тия работи. Изобщо ако ще дропваш.

Стандартно си е супер сетната. И като се вземе от магазина не трябва нищо да и се прави.

Адаптерите са тези, които си посочил INF1(H) , INFS1(S), INF2(H) -пасивни са и звучат ок.

Според мен не трябва замяна. Ако имаш в шкафа примерно един сет Сеймъри , който ти седи така и

искаш да експериментираш - ок.

Сигурен съм, че във форума има хора, които ще кажат, че трябва веднага да смениш адаптерите.

Хора с разбирания и претенции различни. За мен адаптерите са добри.

Имам и Ibanez ARX 300, там бях слагал Гибсън адаптери, после върнах оригиналните и за себе си установих,

че заводски са и сложили подходящите адаптери. Което не значи, че съм спрял да експериметирам със смени на адаптери.

 

В крайна сметка няма какво да се чудиш, взимай Ibanez S.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за изчерпателната информация TONY!

 

Едва ли ще има време за каквито и да е експерименти със смяна на адаптори и почти сигурно ще се свири само в Е. Просто се грабва нещо подходящо и възможното свободно време се ползва само за свирене.  S-ките ги харесвам като визия отдавна, но засега съм ги виждал само на картинка и клипче. По впечатленията ми до тук май ще е това.

 

P.P. Не преполагах, че при промяна на строя и стуните за настройката е необходим специалист, но сега като се замисля .....то се променя силата на опъна от струните от там сигурно и trus-rod-a трябва малко да мръдне... Няма да имам нужда от тези неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При смяна на 9-ки  с 10-ки, имам предвид, че трябва и нов сетъп, нищо страшно.

Просто понижаването с полутон не е достатъчно, поне при моята ще трябва и лек сетъп за да я усетя както беше с 9-ките.

Ти нали имаш намерение да свириш в Ми. Нямаш грижа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.