Jump to content
Българският форум за музиканти

Моля за помощ


stonsa

Recommended Posts

Благодаря Goshev ! Да наистина и аз за това заложих на него.Именно заради здравината и качеството на изработка.Той е  началото на една чудесна серия клавири и за мен , ще бъде чест и огромна радост да го притежавам. Прекомерната му тежест не ме притеснява изобщо защото , ще е за домашно ползване .Ямахата ми също тежеше към 22кг но това ми даваше усещане за солидност и качество на нещата. а и освен това  знам от колеги които са го ползвали доста години ,че не е толкова чувствителен към промяната в напрежението на тока което е често срещано в квартала в който живея.Общо взето мнението за тях е ,че са солидно изработени ,качествени и високо технологични клавири за времето си.А сега и съвсем новите па3, па4  затвърждават това мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Па 1 х или па 1х про?Едното е  пласмасово а другото метално,сиво,до колкото разбрах говорим за пласмасовия вариянт с говорителите нали така ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)

 

Да разликата и тук е много голяма от PA1X до PA1X-PRO.

 

Ако говориме за вторият, честито на колегата за добрият избор, но ако е пластмасарката - то тогава pa300 щеше за тия пари да му лежи по-добре.

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не разваляи тръпката на човека!И двете са добри и ще му носят много наслада но все пак разлика има.Про-то е метално със по-хубава визия а другото е пластмасово но това не значи,че е наложащо и мн. важен критерии.Освен ако не ползваме клавира за  барикада или като инструмент да събереме пияниците и изхвърлим като срегурин -сняг.Като параметри е едно и също в различна кутия.Това в пласмасата  има аудио като па 800 което липсва при металното.Металното пък е по-здрави и предпазено и с по-привлекателна визия според мене.Като параметри и функционалност  пластмасовото  бие по точки със  вграденото аудио! :thumbs_up:

 

па 1 х про

korg_pa1x_pro.jpg

па 1 х

korg_pa1x.jpg

Редактирано от asan79onbashi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

X-PRO  -  PA1X PRO,PA2X PRO,PA3X PRO,PA4X PRO -   Профи-серията на KORG и затова и инициалите на всички профита си ги пише в модела - в тази серия нищо не е спестявано при проектиране и конструиране на моделите както от към схемотехника и елементна база, така и от към материали за изработка на корпуса,клавиатуратаи всички механични детайли на клавира, без значение и ограничение от крайната себестойност на изделието за производителя, както и от крайната-пазарна цена за клиента - поради това имаме скъпо, но качественно професионално изделие.

 

 

 

PA-Series - PA50,55TR,50SD,60,80,1,500,800,300,600,600,600QT,900 - Бюджетни модели на достъпна цена  , с по-ниска стойност заради пластмасовият корпус и ефтините материали за механичните части на клавира, за сметка на сносно проектираната електроника и клавиатура.

Нека не се заблуждаваме както повечето хора , че това са Профи-музикални инструменти , това че повечето музиканти  в България не изкарват достатъчно (не всички, разбира се :) ) пари за инструмент от Профи-серията по-горе , не означава  че пластмасов инструмент за свирене в читалището,църквата,в кръчмата и в къщи може да се нарече ПРОФИ :)

Редактирано от Губерков
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно сте прав Губерков, но и аз не съм профи на клавишните а на китарите и затова предпочетох да си купя Корг па1х заради 35ватовия вграден усилвател и вградените говорители защото съгласете се ,че с уредбите с които свиря по заведенията , ще ми е малко некомфортно да озвучавам дома си и съседите а и пуснати тихо знаете ,че не звучат добре а да купувам допълнителни колонки и усилвателче е безмислено защото и без това дома ми е пълен с тонколони , стъпала , миксери и жена ми ,вече , ще ме изгони..Тази е и причината да не избера Про серията на Корг па1х Синтезатора е изцяло за домашна употреба и ме устройва напълно .Вече е при мени  за сега изглежда доста читава машина, но времето , ще покаже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пластмасарката ПА300 нещо не успя да ме изкефи защото си е Китайски свирчок и не знам какво да очаквам от нея в близко бъдеще.Не че втората употреба клавир не може да покаже характер и да ми стъжни живота , но все пак е доказан боец и да се надяваме ,че съм късметлия и , ще го ползвам дълго и безпроблемно. Снощи го пробвах и останах много доволен.Човека го е заредил яко с всякакво инфо.Има и страхотни бленди в юзераОще Веднъж ви благодаря за съветите защото  като се замисля сериозно щях да сгреша ако бях взел някой Роланд от VА серията.  :Piano:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвай си го със здраве , само нека отбележа че вече всичко се изработва в Китай и ако е доказана марка е качественно - това отдавна не е критерий както едно време , защото и PA3X и PA4X са изработени в Китай :)

 

Цялата продуктова линия на Apple ,също и това са все скъпи неща.

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

X-PRO  -  PA1X PRO,PA2X PRO,PA3X PRO,PA4X PRO -   Профи-серията на KORG и затова и инициалите на всички профита си ги пише в модела - в тази серия нищо не е спестявано при проектиране и конструиране на моделите както от към схемотехника и елементна база, така и от към материали за изработка на корпуса,клавиатуратаи всички механични детайли на клавира, без значение и ограничение от крайната себестойност на изделието за производителя, както и от крайната-пазарна цена за клиента - поради това имаме скъпо, но качественно професионално изделие.

 

 

 

PA-Series - PA50,55TR,50SD,60,80,1,500,800,300,600,600,600QT,900 - Бюджетни модели на достъпна цена  , с по-ниска стойност заради пластмасовият корпус и ефтините материали за механичните части на клавира, за сметка на сносно проектираната електроника и клавиатура.

Нека не се заблуждаваме както повечето хора , че това са Профи-музикални инструменти , това че повечето музиканти  в България не изкарват достатъчно (не всички, разбира се :) ) пари за инструмент от Профи-серията по-горе , не означава  че пластмасов инструмент за свирене в читалището,църквата,в кръчмата и в къщи може да се нарече ПРОФИ :)

Да,да ама не.Защо им спестяват тогава вграденото аудио?Или то нищо не струва?Колкото до схемите и платките вътре,са абсолютно еднакви.Демек аудиото за  кутията?Според мене и пласмасовите не са за изхвърляне!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото, са професионални музикални инструменти и никой професионалист няма да седне да свири на пръдливите им 5инчови говорителчета.

 

Асане ти изкорми цялото Аудио от PAx- серията ,не знаех че цялото им Аудио се състои само от 2 говорителчета и едно стерео-усилвателче :) - сигурно имат за изход само оптика вероятно :)

 

Ето така се изразяваш ти Асане винаги :)

 

А да си чувал случайно поне де :) ,че за Профисионалистите си има Монитори (Ама,не кат твоя дет ти е на компа :) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аудиото на ПА1Х се оказа доста качествено! Макар и с малки говорителчета саунда му е убийствен, направо не мога да му се нарадвам.За озвучаването на една стая 35 ватовия вграден усилвател си е предостатъчен а качеството на звука е отлично.Реално погледнато при профи серията на ПА аудиото е спестено единствено от финансова и практическа гледна точка така и така никой няма да го ползва на сцената за какво да го слагат а и така го правят по лек с около 5кг което при разнасяне нагоре надолу си е не малко.допълнителна тежест.Не виждам да има някаква пречка и двата клавира успешно да бъдат използвани на сцена след като са с еднакви схеми освен,че па1х е с една октава допълнително и действително по здрав.Каквото и да е според моето скромно мнение клавира е убиец и  от днес ставам фен на марката Корг завинаги! :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото, са професионални музикални инструменти и никой професионалист няма да седне да свири на пръдливите им 5инчови говорителчета.

 

Асане ти изкорми цялото Аудио от PAx- серията ,не знаех че цялото им Аудио се състои само от 2 говорителчета и едно стерео-усилвателче :) - сигурно имат за изход само оптика вероятно :)

 

Ето така се изразяваш ти Асане винаги :)

 

А да си чувал случайно поне де :) ,че за Профисионалистите си има Монитори (Ама,не кат твоя дет ти е на компа :) )

Добре  професионалист!Само ,че аз искам да си има и вградено аудио което много си е  професионално и не говорим само за студина работа и монитори .Аз ми харесва като сложа клавирчето на стойката и ако ми е кеф си  свиря на неговото аудио ако ми трябват монитори или вграденото аудио е излишно си махам отметката.Какво те бърка едно цъкване.Някои хора харесват само визията и явно не виждат облагите и предимствата от вграденото аудио,мобилност и функционалност?Вграденото аудио при па 1 х и при па 800 не е просто едни говорителчета  както пишеш горе.Доста добър саунд вадят и доста ефективно са  разположени пред главата на свиреца и твореца.Ама спирам до тук,че няма смисъл да дебатваме двамата с тебе ,ти сам ме убеди и продължаваш да ме убеждаваш в това със всеки нов пост.

Редактирано от asan79onbashi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аудиото на ПА1Х се оказа доста качествено! Макар и с малки говорителчета саунда му е убийствен, направо не мога да му се нарадвам.За озвучаването на една стая 35 ватовия вграден усилвател си е предостатъчен а качеството на звука е отлично.Реално погледнато при профи серията на ПА аудиото е спестено единствено от финансова и практическа гледна точка така и така никой няма да го ползва на сцената за какво да го слагат а и така го правят по лек с около 5кг което при разнасяне нагоре надолу си е не малко.допълнителна тежест.Не виждам да има някаква пречка и двата клавира успешно да бъдат използвани на сцена след като са с еднакви схеми освен,че па1х е с една октава допълнително и действително по здрав.Каквото и да е според моето скромно мнение клавира е убиец и  от днес ставам фен на марката Корг завинаги! :recourse:

Много се радвам за тебе,и ти пожелавам само приятни и релаксиращи моменти със новата ти придобивка!

1526207_260443690774262_731142360_n.jpg?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Много се радвам за тебе,и ти пожелавам само приятни и релаксиращи моменти със новата ти придобивка!

1526207_260443690774262_731142360_n.jpg?

 

Благодаря!

Редактирано от stonsa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.