Jump to content
Българският форум за музиканти

Малка повреда


Recommended Posts

Имам проблем със заключването и флойд роуза. Резбата горе превъртя, и винта вече не хваща, сиреч-не може да се завинти. Предполагам ще трябва да се смени цялото заключване горе. До тук добре, но долу единият винт който се развива с шестограм (този който се затяга за да се хване струната фактически), също му превъртя резбата и не мога да го отвинтя (трябва да се смени). Доколкото чух имало нужда от стругар да направи нов винт. Някой да има предложения или да ми каже към кое лице да се обърна за да отстраня проблема? Наистина ми е спешно хора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много ми е интересно как си успял да развалиш резбата на тоя винт който заключва струната при бриджа, то има сигурно 1 сант резба...

 

както и да е де, важното е че си успял :) горната част на заключването я има по магазините, към 20 лева струва, мисля че и долните ги има, дори ми се струва че се продават на бройка - ако не искаш да ги сменяш всичктие

 

стругар може да махне старата резба и да нареже нова, но ще е с по-голям радиус, и ще ти трябва нов болт, който ще е различен от старите

 

най добре тръгвай по магазините и питай къде какво има

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеше да ми звъннеш или да пишеш ... :) Все пак си се знаем ;) Иначе за бриджа ясно, ще сменям горе, няма как. Ама не съм сигурен че схващаш долу което точно се е прецакало. Ще ходя да питам де...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро бях в xxxx, защото ми трябваше точно такъм болт за едната ми китара, но за съжаление нямаха в момента.

 

Почти сигурен съм, че има в Music Jem, на улица Трапезица, преди време един познат ме беше помолил да му купя. Струваше 17 лева. Трябва обаче да знаеш точния размер на твоя локинг-нът, защото има няколко вида.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За винтчета ми казаха за някакъв магазин на пресечката на Раковска и Сливница, за съжаление не знам къде е точно, но ако имаш желание може да пообиколиш там. Вземи си винтчето да им го покажеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен преди ми трябваха части за Флойда, но в крайна сметка не намерих. Не знам това търговски трик ли или какво, но ни карат да разсъждаваме по следния начин: Като не мога да си намеря части за Флойда, най-добре да си купя цял нов Флойд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и аз поради липса на резервни части, най-вече на седълцата в които се закрепват краищата на струните, поради скапана резба трябваше да си купя цял нов Флойд Роуз за 140 лв. от РФ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До тук добре, но долу единият винт който се развива с шестограм (този който се затяга за да се хване струната фактически), също му превъртя резбата и не мога да го отвинтя (трябва да се смени).

Не разбрах резбата ли превъртя или шестограма.КОгато резбата превурти не можеш да го затегнеш,а когато шестограма превърти не можеш да го развиеш.Питам сериозно.

Ако е превъртял шестограма минаваш метър,отиваш в най-близкия магазин за крепежни елементи и си ти :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно е, че самите седълца, дори в чуждестранни сайтове трудно се намират. Иначе винтчетата ги продават, но целите седълца - много рядко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Резбата на самият винт се е разширила от пре-затягане (ако мога така да се изразя), та ми трябва просто ново винтче. Просто няма начин заради цял винт да ми се наложи да взимам нов Флойд. Ако трябва с импровизация ще се мисли винт, но смяната на флойда заради подобна дреболия си е пълно безумие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си ги затягал много направо си се престарал ,аз мога да ти дам болт за заключването горе при главата дори цялото с долната част където се завиват ама за онова при ръчката немам ...

Редактирано от Demon_A_Go-Go
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Резбата на самият винт се е разширила от пре-затягане (ако мога така да се изразя), та ми трябва просто ново винтче. Просто няма начин заради цял винт да ми се наложи да взимам нов Флойд. Ако трябва с импровизация ще се мисли винт, но смяната на флойда заради подобна дреболия си е пълно безумие.

Имай впредвид, че освен резбата на болта, може да се скапе и резбата на седълцето и тогава става много зле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и аз поради липса на резервни части, най-вече на седълцата в които се закрепват краищата на струните, поради скапана резба трябваше да си купя цял нов Флойд Роуз за 140 лв. от РФ.

Ето виждаш ли, точно за това говоря! Липсата на части принуждава хората да си купуват цели Флойдове, на значително по-висока цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.