Jump to content
Българският форум за музиканти

Търси се пианист за Южна Корея


Misunderstood

Recommended Posts

Привет на всички <_<

Приятели търсят клавир за Южна Корея.

Осигурено е пътуването, храна и спане.

Парите ще са между 1000-1200$

 

За повече информация:

0899/819 415 - Светльо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...
И защо парите са тъй малко?

Парите не са никак малко - в Южна Кореа повечето български музиканти свирят за между 800 и 1000 долара на месец. Условията на живеене и храната са ужасни (независимо от врели-некипелите, които ви разправят различни музиканти, които са били там), а стандарта на живот е безумно висок. Бях там с най-скъпо-платената от българските групи - триото "ТиЕнТи Бенд". Работехме за по 1200 долара месечно, като отделно ни осигуряваха малко храна и имахме малък апартамент в близост до заведението, в което свирехме (между другото и аз съм клавирист/певец). Компанията, за която работихме от корейска страна беше "Фийл Ентъртейнмънт" на Мистър О и Мистър Патрик Ку. От българска страна импресарио ни беше г-н Иван Ковачев от агенция "Ковачев и син". Заведението, в което свирехме се казваше "О`Ким`с- бар", помещава се в КОЕКС-център в град Сеул. Едно допълнение от мен:

Ако сте наистина добри музиканти, бягяйте от Кореа!!! Там ходят само тези, които не ги приемат никъде другаде! Сами ще се убедите в думите ми. Ако все пак заминете, пожелавам ви успех и дано поне вас да ви подминат "ужасите" на Кореа и дано не ви пречат леките "особености" на самите корейци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Парите не са никак малко - в Южна Кореа повечето български музиканти свирят за между 800 и 1000 долара на месец. Условията на живеене и храната са ужасни (независимо от врели-некипелите, които ви разправят различни музиканти, които са били там), а стандарта на живот е безумно висок. Бях там с най-скъпо-платената от българските групи - триото "ТиЕнТи Бенд". Работехме за по 1200 долара месечно, като отделно ни осигуряваха малко храна и имахме малък апартамент в близост до заведението, в което свирехме (между другото и аз съм клавирист/певец). Компанията, за която работихме от корейска страна беше "Фийл Ентъртейнмънт" на Мистър О и Мистър Патрик Ку. От българска страна импресарио ни беше г-н Иван Ковачев от агенция "Ковачев и син". Заведението, в което свирехме се казваше "О`Ким`с- бар", помещава се в КОЕКС-център в град Сеул. Едно допълнение от мен:

Ако сте наистина добри музиканти, бягяйте от Кореа!!! Там ходят само тези, които не ги приемат никъде другаде! Сами ще се убедите в думите ми. Ако все пак заминете, пожелавам ви успех и дано поне вас да ви подминат "ужасите" на Кореа и дано не ви пречат леките "особености" на самите корейци.

Аз пък ще ти кажа, че не си бил в най-скъпо платената бг-друпа, защото аз бачках там на 1500$ на месец, като последния месец бях на 3000$ (трио Мания - х-л Westin Chosun - Seoul) работихме 4 месеца (последният беше на двоен хонорар). Това се случва края на 2005г.

Храната беше страхотна (европейска) и имаше бюфет, който изобилстваше от риба (Всякакъв Вид) т.е. имахме избор м/у ресторант, бюфет или сами да си купим каквото искаме.

Имахме уредени - храна, път, апартамент с всякакви екстри - климатици, телевизори, кабелни, интернет, подово отопление и т.н. + еХтра пари за храна и за таксита (макар, че живеехме на 5 мин пеша от хотела, в които свирихме)...

Само таксиметровите много лъжат (превеждат те по най-дългия път, дори 1-ж ни изкараха извън града под предтекст, че не знаели английски, което пък е следващия проблем - много са зле с английския!)

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и "търся КЛАВИР" е интересно казано,в предвид за какво става въпрос.Моля те-другият път бъди така добър да напишеш "търся КЛАВИРИСТ или КИЙБОРДИСТ" .Помислих ,че съм убъркал раздела..........

 

P.S. Аз като кийбордист,веднага се отказвам да работя с "колеги" ,които се изразяват зле (още като прочета обявата им), независимо от офертата и условията.Представете си какво ще представлява работния процес?!

 

УСПЕХ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Бях там с най-скъпо-платената от българските групи - триото "ТиЕнТи Бенд". Работехме за по 1200 долара месечно ...

 

:) Това е подвеждаща информация ;)

 

Имам приятели и колеги, работили в Кореа за над 4000 долара на пар4е (голяма банда). Не знам за кой обект става дума, но мога да разбера ...

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.