Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет към начинаещ за смесване.


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Пусни само вокала в дропбокс, те да го наместят върху трака?

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема с тайминга е едно много малко избързване в твоя случай. Или както ми вика племенницата- "дай го малко на дясно".Интересното е че след като направихме този премодулирания запис, направих и груг който не беше така усилен но кък като го сложа върху инструментала и ми дава че е по дълъг вокала- че трябва да се "стречва". Да ви се е случвало това? Надявам се не съм обидил никой с това за корекцията. Много съм благодарен за оказаната помощ и че отговаряте на въпросите ми. Иначе слушам мойто смесване, слушам вашето... а бе ще трябва още доста да поседя пред програмата :)

Jabs,извинявам се, но не можах да разбера за дропбокса. Като го кача там на кои трябва да дам линк да го наместят?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, това е най-вероятно защото записа и правен например на 44.1, а проекта е на 48. Пусни ми, ако можеш записа с по-ниските нива, а аз ще го наглася. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори че съм кратък но не съм в България. Имах предвид Иван да ти пусне само обработения вокален трак а ти да си го наместиш върху подложката... може би от мен е тръгнала разликата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то и подложката мина малко обработка. Оставих малко място в средата на панорамата за вокалите и има леки eq корекции. Така или иначе ще е супер ако има вокален трак, който не е "прегорял". Инак мога да експортна и двете поотделно и да си ги нагласите както ви допада.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.