Jump to content
Българският форум за музиканти

Адвансед хелп за кХ драйверите...


Baby Thomas

Recommended Posts

Тия дни се заиграх с въпросните чудесии измъчвайки древното си Аудиджи. Доста неща изчетох и пробвах, но все пак не мога да се справя напълно с някои мои болежки. Та ще се радвам, ако има някой фен да ме подпре нефинасово, така да се каже...

Изчетох малко туториали и разбрах ДОСТА от нещата. В крайна сметка се спрях на варианта препоръчван от Lex Nahamury и се захванах да си наредя нещо из ДСП-то. След кратки размисли се спрях на варианта със следните неща:

Аналогови входове от "LineIn" & "MicIn"

Генерирани от РС-то сигнали от "Wave" & "Synth"

Стерео миксер за смесването на горните източници

Изход към "DigitalFront" (използвам само стерео режим аз и само през С/ПДИФ-а)

Имам и АСИО, за да записвам от аналоговите входове.

Ето ШОТ на цялата дивотия...

 

Всичко ОК, но нямам S/PDIF Passthrough за ДВД/АС3/ДТС и не мога да го измисля къде се губи...

 

П.П. Ползвам Аудиджи 1, кX Drivers 3538l, 10-канален миксер Ямаха, ресийвър с АС3/ДТС декодери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди време един колега ми пренареди модулите на КХ-а и сега имам едно файлче което само го лоудвам преди да записвам или нещо от сорта. изглежда на вид като скрийншота който си дал... може да разменим :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен целта ми не е някой да ми ги нареди или да си заредя готов пресет, а да се науча кое какво и да мога да разпарям ДСП чипа... :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорът е същия като на въпроса "Защо кучето ближе гениталиите си? Защото може!". Такава саунд карта имам, такава ползвам. Питам за AC3 Passthrough как да си го направя да работи, ако някой знае, защото мисля, че с останалите нещица се оправих. Също и ако има нек'ви други тънки моменти. Като ми дойде музата, ще си купя истинска карта. Дотогава ще карам с тази с "умрялото ДСП". Благодаря за отделеното време... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

идеята беше друга... картата пак може да си я ползваш, има си и асио

но ефектите на които е способно тва дсп са далече от истината - много по добре да си спестиш мъките и да си ползваш софтуерни плъгини

 

инъче и аз съм със аудижи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа, нещо не се разбрахме май. Аз ефекти не ща да ползвам оттам. Ползвам само Лайн Ин, за да вкарам сигнал от миксера ми и от Кюбейса дръмс (ДФХ). Т.е. мен ми трябва хипер проста схема като тази, която съм пуснал. То всичко си работи, но проблема е с диджитал изхода към ресийвър и режимите АС3 Декоде & АС3 Пасстру. Малко да пипна по ДСП/Рутинг и започват да работят странно отметките и опциите за тежи режими... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.