Jump to content
Българският форум за музиканти

Мастериране от вкъщи за нови групи.


Recommended Posts

Абе хора, май това е правилното място... :D Наскоро започнах курсове по тонрежисура и един от колегите ме светна, че имало такива групи, които правят конкурс за най-добър мастеринг на техни парчета и следователно ти плащат ако го спечелиш...Бъзика ме тая идея, та въпроса ми е някой дали знае нещо по-така, защото  Гугъл определено нищо не знае когато ми трябва?! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има такива сайтове, но те са за миксинг и мастъринг. Незнам дали има само за мастъринг...

И доколкото помня, не се заплащаше, или ако има такова нещо е символично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има да. :) През една две години излиза конкурс в който участват около 1000 микса/мастеринга от цял свят и първите 5 печелят символични награди. Не е вариант да се живее от това ако това те бъзика като идея. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегледай indabamusic.com. Проблемът там е, че класирането за финала се определя от гласуване на регистрирани потребители.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

То ми е пределно ясно, че не може да се живее само с пари от разни конкурси обаче наградите са доста добри по някой път парични, друг път разни ефекти, клавиатури и др. Порастърсих се насам натам и се оказа, че се пускат определн брой конкурси на година...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За конкурси и награди - не знам, но в няколко форума (примерно - http://www.ultimatemetal.com/forum/heavy-metal-forums-70/) съм виждал такива теми.  Някоя малка група е записала някакви тракове, и търси кой да и ги миксира (и / или мастерира).  Шерват траковете на едно парче, и разни хора се хващат да миксират.  Който най-много се хареса на групата - печели поръчката, а всички останали тренират, обменят акъл и пинизи и се учат един от друг.  Това е най-ценното !    Аз даже си свалих така едни 50-тина трака от някаква група, да се уча вкъщи.  Нищо не се получи де, но така и не продължих по-нататък в областта.

  

   Та идеята ми е не веднага да мислиш за награди и пари, а да гледаш на тия неща като на средство за натрупване на опит !  Силно се съмнявам в курсовете по тон-там-квото-беше да ти дават всякакви тракове, с произволно качество на звук и изсвирване, за да можеш да натрупаш опит в различните ситуции...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.