Jump to content
Българският форум за музиканти

Развалени адаптери


Striker_II

Recommended Posts

ми ако се получи някъф токов удар мой ти горне адаптера(да изгори де) и може да се оправи с пренавиване....

съвет:зимаш си нов...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, с токовия удар беше голям майтап :P. Съпротивлението на адаптера е около 8 килоома. Да кажем 220V/8килоома = 27 милиампера.

0.027А * 220Волта = 5.94W. Като се има предвид, че намотката на адаптера е с немалък обем, то би било трудно тя да се нагтрее много от 5.94W енергия, приложена за 1 секунда, примерно.

 

(за да ти изгори адаптера от токов удар, трябва да ти светне и апаратурата като крушка, за да достигне високо напрежение чак до входа за китарата.

Освен това, трябва адаптера да се попече 1-2 минутки на високо напрежение, за да се нагрее достатъчно, даже може и да се запали;), ще стане много ефектно, като на концерт на Джими Хендрикс, но китарата ще се запали сама. Освен това е много вероятно и свирещият да го бие як ток в този случай. )

 

 

По-вероятна причина би била чисто механично прекъсване на проводника поради някаква механична причина. Възможно е да се получи(рядко) при голяма и рязка температурна разлика.

 

Също така, ако седи на прекалено топло, магнита може да отслабне, и да намалее силата на звука на адаптера.

 

Това е в общи линии, ако се скъса адаптера, може да се пренавие, или да се вземе нов:P.

 

ПС:

Ако е активен адаптера, би могъл да му се повреди предусилвателя след години.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да добавя - може да се стигне до сериозно изгаряне на адаптерите ако гръмотевица удари наблизо. Може да има последствия и за китариста, особено ако гърма го удари него. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да добавя - може да се стигне до сериозно изгаряне на адаптерите ако гръмотевица удари наблизо. Може да има последствия и за китариста, особено ако гърма го удари него. ;)

:D:D ... е такава опасност за мен няма... репетиционната ни е на 2 метра под земята... :D

 

..btw като споменах репетиционната, днес стана един много интересен проблем с един от усилвателите.....предишния път бяхме свирили и всичко ОК... днес даже не искаше и да се включи.... да знаете от какво може да е?

Редактирано от Striker_II
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^не... написах го, защото нито даде некъде искра, нито замириса на изгоряло.. просто не поиска да включи.. та за това питам... дали някой от вас е имал подобен проблем или да го карам на майстор ?

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^лошото е, че не съм от София, и не знам кога имам път натам... нищо... ще се разберем някакси... благодаря ви все пак ;)

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте... имам следния глупав въпрос: Какво може да доведе до повреда на адаптерите и как се поправят?

Отговор:

1. неграмотни хора, които пипат където не трябва

2. Некачествен мат'рял

Поправка:

1.Чрез закупуване на нов

2.Чрез пренавиване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готиното при пренавиване, е, че можете да получите раязличен звук, който в голяма част от случаите е доста добър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.