Jump to content
Българският форум за музиканти

Ambient Sounds?


Recommended Posts

Здравейте.

 

Преди доста време имаше тема за това, дори си спомням, че Налбантов я пусна, но както винаги не можах да я намеря с проклетата търсачка... Нито older than today нито филтрирането по име (с новия или стария ник) не свърши работа :D

 

Та нека има.

 

Става дума откъде мога да си намеря Ambient Sounds. Обърнах и гугъла ма горкичкия толкова глупости има там, че вече е невъзможно да намериш нещо съществено. Специално търся звук от дъжд и най-вече на започващ дъжд. Гугълчето, което отдавна не е the answer to all, предлага такива ужасни звуци (звука на започващ дъжд е все едно записван в баня или на ламаринен покрив). Като сложих най-доброто от дъжда който намерих и го пратих на един приятел, той ме пита "абе 5 пъти тряяше да го слушам докато разбера евала, че това в началото не е просто шум а е дъжд :D .

 

И освен това нямам никакво желание да плащам не знам си колко си пари само за нек'ффи дето са ми записвали река или дъжд... Тука дето живея и без това само вали, май най-добре да взема да отворя прозореца и да включа микрофона, пък после мога и пари да направя от това :D

 

П.с. ако някой се справи с търсачката и намери онази, направо преместете тия постове там. Спомням си, че в темата имаше доста добри предложения, ама защо не си ги свалих тогаз...

Трябва пак да инсталирам Age of Empires, там май имаше добри ;)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай поща - ще ти пратя дъжд (еййй...как само прозвуча...все едно съм Дядо Господ :) ).....обаче бързичко, че утре вечер заминавам за 2 седмици.... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ще ти свърши ли работа? Има гръмотевици. :D

Мерси, но не ми върши работа. Търся нещо по-тихо, не буря. Цялата работа е, че искам да го сложа като начало на една песен и затова ми трябва дъжд, който започва да вали. Някъде намерих веднъж точно нещото, което ми върши работа, но тогава не ми трябваше още :pray:

Не искам да е шумен, силен дъжд, само със фейд ин, защото не ми харесва как звучи.

 

Мерси все пак. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SOUNDDOGS.COM

 

Всичко е фрий но с кофти резолюция

Мерси човече, ама наистина качеството е доста ниско и пращят... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решението е едно.. направи като Bathory. Направи си тфой ембиънс. Изчакай последните дъждове тая година, фащай микрофона и пиши. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да пробваш да потърсиш в нашите dc++ хъбове. Много юзъри са share-нали директории с игрите си и там обикновено имената на звуците отговарят на самите звуци. Аз за разни презентации от там съм намирал зловещи звуци, звуци на тряскащи се врати и т.н.

Редактирано от vasko321
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.loops.net/

 

тук съм намирал доста неща

инйаче имам една колекцийка с акайски семпли има дъждове и грамотевици и кой знае какво още с добро качество...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

почти без връзка с оргиналния request, заради интересите към такава естетика, ето линк към проект който намирам готин

 

http://windowstandpoint.free.fr/

http://lappareil.free.fr/window/map.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.